Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sprzęgło się kończy?


Rollu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Szukałem, lecz nie znalazłem do końca odpowiedzi na moje pytanie. W mojej primerze tak jakby kończy się sprzęgło. Czuć opór na pedale dopiero od połowy. Lecz sprzęgło się nie ślizga, a biegi wchodzą normalnie (czasami jest problem, ale to przez poduszkę silnika i skrzyni, zależy jak się ułoży). Jeden mechanik powiedział, że się skończyła regulacja na lince, ale może jakoś coś zrobić, a drugi powiedział, że to jest hydraulika i się nic nie reguluje.... Powiedzcie mi koledzy co mam zrobić. Sprzedawca dał mi stare sprzęgło, gdyż mówił, że nowe włożył, a odkąd kupiłem to tak właśnie bierze. Primera 98r. 1.6GA. Jeśli nie umiem szukać to podrzućcie link, będę wdzięczny!
PS. Dodam, że sprzęgło bierze od samego dołu! 

 

Wysłane z Xperia Z3 tablet compact za pomocą Tapatalk.

Edytowane przez Rollu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ga16 nie ma hydraulicznego sprzęgła. Nie wiem jak w polifcie ale to Ciebie nie dotyczy. Jak skończyła się regulacja na lince to może regulacja śrubą na pedale sprzęgła coś da. Próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie, nie próbowałem. No ale po świętach zobaczę. A oprócz tego jakieś pomysły?

 

Wysłane z Xperia Z3 tablet compact za pomocą Tapatalk.

Na warsztacie próbowali założyć nową linkę i było to samo, włożyli na starą linkę nakrętkę taką grubą i teraz biegi i sprzęgło chodzi super. Jedynie operuje się na samym końcu sprzęgłem na dwóch centymetrach. Ogólnie jest do roboty, niekoniecznie tarcza, ale coś z dociskiem może być nie tak. Za tydzień zostawiam na warsztacie prawdopodobnie, a teraz mam nadzieję, że przejedzie 1000km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że musi występować skok jałowy sprzęgła. Około 5cm najlepiej. Inaczej długo się nie nacieszysz sprawnym sprzęgłem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Pewnie docisk, za 300 zł masz kompletne sprzęgło LUK-a nie opłaca się wymieniać tylko docisku szkoda roboty żeby później jeszcze raz rozbierać auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są zestawy LUK  , ja u siebie montowałem oryginalną tarczę nissana było wytłoczone NIssan i LUK na tarczy .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było wymieniane, gdyż widać, że jest świeże. Czyli sprzedający nie kłamał. Sprzęgło i docisk valeo, przejechałem 14 tyś km. Krzywe/rozwalone słoneczko, sprzęgło do wymiany, ktoś źle je założył i tyle... Tak więc oryginał kupił za 390zł cały komplet. Valeo chyba 340zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie zapomnę to zobaczę. To sprzęgło było dziwne od początku, był duży luz na pedale i ogólnie niezbyt wesoło z nim było. ;) Po cholerę to produkują, żeby sprzęgło co 20tyś wymieniać? Przecież to jakaś kpina... Raz na rok, to jakby olej sobie wymienić. 

 

Sprzęgło wziąłem oryginalne, gdyż Valeo coś koło 340zł, a oryginał 390zł no to nie ma sensu oszczędzać.


Witajcie ponownie. Sprzęgło zamontowane i po 140km znowu zrobiło się to samo, pół sprzęgła uciekło, biegi zgrzytają minimalnie, aczkolwiek nie aż tak jak wtedy, sprzęgło chodzi ładnie i płynnie no ale pół pedała ni ma... Jutro jadę i zobaczymy. Ma ktoś pomysł jakiś?


Był dopisek PHC. Została linka podciagnięta i na razie 1000km bez problemu :)

Wysłane z Xperia Z3 tablet compact za pomocą Tapatalk. Edytowane przez Rollu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...