Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak schowków a ergonomia jazdy -Sugestie?


clonad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem założyć nowy wątek odnośnie zagospodarowania i organizacji miejsca wewnątrz QQ z punktu widzenia kierowcy.

Często wybieram się w długie trasy i strasznie denerwuje mnie brak schowków oraz słabe rozmieszczenie na tunelu między siedzeniami.

Mianowicie:

1. Brak schowka na okulary - da się zamontować we własnym zakresie.

2. Telefon trzymam tam gdzie jest miejsce na 2 kubki z kawą ale po wysunięciu podłokietnika jedno miejsce przepada i o kubku z kawą trzeba zapomnieć , bo co zrobić z smartphone.

3. Kieszeń w drzwiach jest mała i wystarczy że trzymam tam niewielką butekę z wodą, szmatkę, tabliczkę parkometru, portfel... i po miejscu.

4. W podłokietniku trzymam kilka kabli do telefonu, nawigację z osprzętem, coś do jedzenia na drogę.

 

Poszukuję akcesorii i rozwiązań, sugestii na tego typu problemy.

 

Dodam że w moim drugim, małym !! samochodzie (Fiat Stilo ) takiego problemu nie mam.... 2 schowki przy kierownicy na drobne, przepustki , karty.. , telefon mieści się w kieszeni pod radiem razem z portfelem. Schowek na okulary, swobodne miejsce na 2 kubki + podłokietnik ze schowkiem... Schowek pod siedzeniem kierowcy. Kieszonka kolo ręcznego.

Oczywiście to tylko moja opinia ale QQ +2 jest dużym autem a przegrywa z " stilo " względem ergonomii miejsca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam I-WAY z 2012 2.0 zgadzam się w 100% i jeszcze jedno mam go 3 lata i do dzisiaj miącham fotelem jak za daleko to nie mogę dostać do sprzęgła jak blisko to noga się męczy na gazie niewiem czy tylko ja tak mam mam 176 żałuje że nie wziołem automatu.Jeśli chodzi o ergonomie to córka w yarisie z2003 ma schowków od groma.I jeszce jedno niwiem na co jest ten schowek pod klimatronikem.Trochę dałem się nabrać na tego podniesionego kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. W dwójce nic nie jest lepiej. Jakie ja katusze przeżywam przesiadając się z Scenica II z jego licznymi schowkami. Przygotowując SII do sprzedaży przyniosłem do domu 3 reklamówki rożnych pierdoł pochowanych w schowkach. Te reklamówki zajęły prawie cały bagażnik QQ.

Pod względem schowków i bagażnika - katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem schowków to już Note był bardziej rozgarnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam I-WAY z 2012 2.0 zgadzam się w 100% i jeszcze jedno mam go 3 lata i do dzisiaj miącham fotelem jak za daleko to nie mogę dostać do sprzęgła jak blisko to noga się męczy na gazie niewiem czy tylko ja tak mam mam 176 żałuje że nie wziołem automatu.Jeśli chodzi o ergonomie to córka w yarisie z2003 ma schowków od groma.I jeszce jedno niwiem na co jest ten schowek pod klimatronikem.Trochę dałem się nabrać na tego podniesionego kompakta.

To chyba chodzi o te dwa centymetry bo ja mam ten sam model ale 178 cm wzrostu i wszystko jest O.K. :). Moja kobieta jest zadowolona :).  Nie jest tak źle z tą "wygodą" i ergonomią. Ten schowek, o którym piszesz jest na opłaty na bramkach autostrad. Poza tym masz duży schowek w podłokietniku na telefon i inne duperele które nie muszą a nawet nie powinny leżeć w zasięgu wzroku. Czytam tu prawie wszystkie opinie na temat QQ i czasami mam wrażenie że ktoś zrobił Wam niechciany prezent :) albo macie tyle kasy że wydanie stu tysięcy, bez sprawdzenie towaru, nie robi Wam różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym duzym schowkiem w podłokietniku , to przesadziłes :) , jest głeboki i tyle :D . Kilka rzeczy tam sie zmiesci , ale zeby wyciągnąć cos co bylo schowane pierwsze , to trzeba sie nieźle na grzebać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś mało światowy jestem nie pomyślałem że ten schowek to na kwity bramkowe nissan wymymyślił jak by był troche głębszy to by się telefon zmieścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś mało światowy jestem nie pomyślałem że ten schowek to na kwity bramkowe nissan wymymyślił jak by był troche głębszy to by się telefon zmieścił

Japończycy z natury niscy są to i telefony maja pewnie małe :). Ja telefon paruje z NC i mam spokój. System Android. Nie wiem jak z Windą. Gdyby można było samemu aktualizować soft w NC to wszystkie telefony działały by poprzez NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...