Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje po przekroczeniu 50 km/h


kylo_k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie Terrano II z 2001r 2.7tdi wpada w wibracje po przekroczeniu 50 km/h i wzmaga sie w miarę zwiększania prędkości. Co może być przyczyna co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to raczej nie są. Na krzyzakach nie czuje luzu.

Jutro przełoże koła ze swojego T1 to wyklucze jedna rzecz.

Koła dokrecalem bo myślałem ze to łożyska i zdejmowalem koła.

 

Na pewno mam do zrobienia gniazda drążkow bo ktoś mocno to zaniedbał ( ja auto kupiłem kilka dni temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie wina gniazd ... u mnie "miseczki nie istnieją" i śmigam grubo ponad 100-kę - żadnych wibracji nie ma, do tego auto regularnie i mocno katowane w terenie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te gniazda. Wiecie ile kosztuje odrobienie gniazd u ślusarza wg rysunków hugh_h

 

1. Sprawdz wymiary z rysunku z rzeczywistymi elementami. U mnie nie pasowało. (różnica 2mm, mimo, że ta sama firma)

2. Ja zapłacilem u tokarza 40 zł chyba za wytoczenie z tego rysunku, tylko nie uwzględniałem tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te gniazda. Wiecie ile kosztuje odrobienie gniazd u ślusarza wg rysunków hugh_h

ja płaciłem około 90zł za te 4 miseczki

ja też pamiętam że inne wymiary miałem. 

 

tu masz rysunek

91704a44a50f6767med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś przypadek wibracji i też myślałem że koła i zawieszenie a okazało się że w przednim wale napędowym jeden z krzyżaków był zapieczony (zblokowany) luzu nie miał żadnego.

Ale wibracje były wyczuwalne przy prędkościach od 40 do 60 kmh potem zanikały (coś na zasadzie skrzywionego mieszadła na wiertarce  :) )

 

Sprecyzuj czy wibruje ci na 4x4 czy na 4x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T2 3.0 Di przedni wał kręci się ciągle nawet pomimo 4x2 ... ale tutaj to pewnie bez znaczenia uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibruje bez względu na to czy 4x4 czy 4x2. Wibracje narastają wraz z prędkością (jechałem do ok 120) sprzegi są automaty.

To nie bardziej sie opłaca kupić dotowe razem z tulejka i polibuszami. Na olx jest za 170zł komplet (z Torunia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli ktoś właśnie ma już komplet polibuszy to i ma tuleje ... czyli same miseczki wyniosą go 170 + wysyłka ... drogo nieco

Kylo, a nie masz innych kół żeby podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...