Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12]Wymiana świec..jak ?


paulpk

Rekomendowane odpowiedzi

Micra K12 1.2 80 kM benzyna rocznik 2003  

 

Witam,

szukałem na forum ale nie znalazłem.. może ktoś pomoże łopatologicznie jak krok po kroku zabrać się do wymiany świec ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem fotę zdjętej porywy i zastanawiam się czy tam gdzie zaznaczyłem są śruby do odkręcenia, bo jeśli tak to ciężko się tam dostać i jeszcze jedno, wydaje mi się że kolektor, po ewentualnym odkręceniu wszystkich śrub, nie trzeba odkręcać. 

post-91628-0-86567400-1430193213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku zmierzacie , pokrywy nie trzeba odkręcać czyli nie trzeba rozdzielać tylko odkręcić całą  obudowę wraz z przepustnicą , filtrem. Cztery śruby 10 klucz po rogach całej obudowy  plus dwie do mocowania do kolektora ssącego , przewód serwa kostka przepustnicy, elektrozawór odpowietrzenia zbiornika, rura ssąca do filtra, delikatnie całość do góry  i ukazuje się pokrywa zaworów  z cewkami do każdego cylindra. Odpinacie kostki  cewek, śruby mocujące cewki i macie świece, klucz 16 ale taki z gumką trzymającą świece  bo jest problem wyjąć. Powodzenia.

A jeszcze ważna rzecz nie włączać zapłonu na rozebranym  bo potrzebna będzie adaptacja przepustnicy - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku zmierzacie , pokrywy nie trzeba odkręcać czyli nie trzeba rozdzielać tylko odkręcić całą  obudowę wraz z przepustnicą , filtrem. Cztery śruby 10 klucz po rogach całej obudowy  plus dwie do mocowania do kolektora ssącego , przewód serwa kostka przepustnicy, elektrozawór odpowietrzenia zbiornika, rura ssąca do filtra, delikatnie całość do góry  i ukazuje się pokrywa zaworów  z cewkami do każdego cylindra. Odpinacie kostki  cewek, śruby mocujące cewki i macie świece, klucz 16 ale taki z gumką trzymającą świece  bo jest problem wyjąć. Powodzenia.

A jeszcze ważna rzecz nie włączać zapłonu na rozebranym  bo potrzebna będzie adaptacja przepustnicy - nie polecam.

Wielkie wielkie dzięki teraz można coś próbował, tylko jeszcze jedno pomocnicze pytanie, a mianowicie czy trzeba odłączać akumulator, bo z tego co napisałeś to wynika że nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tylko uwaga na oringi przy kolektorze ssącym


i proponuje świece irydowe wymiana co 60 tysięcy tylko przy pierwszym uruchomieniu musi autko troszke pochodzić żenby się potem dobrze sprawowały (nie gasić autka do momentu zagrzania silnika do optymalnej temperatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...