Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera luxury n16 1.8 2004 problem z ori radiem


miksu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Posiadam Almere luxury 2004 z climatroniciem (ori radio + klima ze wspolnym dużym wyświetlaczem). Mam pytanie dotyczące radia , coraz częściej (a ostatni tydzień bardzo często) radio nie chce wspolpracowac, albo się nie wlacza,albo nie działa regulacja glosnosci. Zauwazylem ze wyjecie bezpiecznika pomaga,na krotko ale pomaga. Usterka wystepuje po wylaczeniu zapłonu, opisze sytuacje: wsiadam rano do auta (radio działa) jade do sklepu, po powrocie do samochodu radio już nie chce się wlaczyc lub nie działa regulacja glosnosci, czasami na nierównościach samo się wylaczy lub wlaczy.Bardzo trudno to opisac ponieważ usterka wystepuje z różnymi objawami i nie zawsze. Wsiadajac rano lub po raz kolejny do auta nie wiem czy radio będzie dzialac czy nie, lub o ile zadziała co będzie "jemu" dolegać.Zastanawia mnie dlaczego chwilowo "pomaga" wyjecie bezpiecznika ???

 

-Gdzie szukac usterki ??? w kostce radia lub w kablach ,a może w samym radiu ???

 

Czy zasniedziale styki mogą być powodem takiej usterki ??? pytam ponieważ auto odkupiłem od starszego gościa który jezdzil tylko do sklepu lub do kościoła. Auto ma przejechane 45700km od zakupu.

 

Będę wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowego kolegę.

Nie chcę Cię od razu zniechęcać do Tak wspaniałego Forum Jakim jest Nasze NKP do którego tutaj zajrzałeś....

 

Myślę również, iż nie piszesz tutaj tylko raz, aby się dopytać o usterkę i zaoszczędzić na mechanikach, lecz będziesz z nami tutaj na dłużej....

 

Choć to co jest na wstępie, to wszystko na to wskazuje - abyś tylko uzyskał odpowiedzi....

 

Dlaczego?

-Nie ma Cię w temacie osób witających się /i chwalących co masz/;

-Jak widać nie zapoznałeś się z regulaminem forum;

-Nie uzupełniłeś danych w profilu jak należy;

-W temacie, nie wpisujemy silnika, rocznika, modelu-bo to wszystko jest /POWINNO/ być w profilu;

 

Więcej już Cię więcej kolego nie będę "ganił" - dla Wszystkich najtrudniejszy jest ten PIERWSZY RAZ.... 

 

Po prawo na górze masz coś takiego jak wyszukiwarkę.....tam wpisujesz jakiś "slogan-skrót" o nie domaganiu.....dużo prób i na pewno do tego dojdziesz...

 

Teraz do setna aby Ci pomóc nie odstraszać.....

Najprawdopodobniej masz przerwę na taśmie pod kierownicą.

Temat wielokrotnie poruszany na forum. Dlatego korzystaj z wyszukiwarki i wpisuj sobie różne - słowa, hasła, aż dojdziesz do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie początki są straszne szczególnie ze jest to mój dziewiczy raz. Jeszcze nigdy nie byłem na takich forach wiec nie wiedziałem co z czym i jak. Jak najszybciej zapoznam się z regulaminem i uzupełnienia braki. Obiecuje poprawę.

 

Co do taśmy to nawet nie pomyślałem żeby to sprawdzić i porównać. Moją usterke zauważyłem podczas kręcenia pokrętłem a nie sterowania z kiery. Nie mniej jednak sprawdzę tą informację.

Pytanie: jeżeli byłaby uszkodzona taśma to czy nie powinno szwankować sterowanie z kierownicy, a kręcenie pokrętłem powinno być ok? I dlaczego wyjęcie bezpiecznika pomaga? Fakt ze chwilowo ,ale pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...