Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Punkt kasowania błędu kompa w nx100


Gość kiniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest takie miejsce :lol: . po prostu odlącz akumulator i naciśnij hamulec żeby się calkowicie rozladowala pamięć kompa. po ponownym podlązceniu odpal i niech sie nagrzeje najlepiej do pierwszego wlaczenia wentylatora chlodnicy. pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a ludzie zakładajacy gaz mówia ze to tak bedzie bo to na gazie chodzi mi tu o ontrolke check engine

 

to ci ludzie mają pojęcie o montarzu LPG takie jak ja, może zasięgnij

porady w jakimś specjalistycznym serwisie będziesz miał porównanie,

tłumaczenie ,że ma się palić bo na gazie nie jest chyba przekonywujące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a ludzie zakładajacy gaz mówia ze to tak bedzie bo to na gazie chodzi mi tu o ontrolke check engine

 

to ci ludzie mają pojęcie o montarzu LPG takie jak ja, może zasięgnij

porady w jakimś specjalistycznym serwisie będziesz miał porównanie,

tłumaczenie ,że ma się palić bo na gazie nie jest chyba przekonywujące....

Będzie się palić tylko wtedy gdy partacz gazownik źle zkonfiguruje kompa od gazu z tym od wtrysku,wiem bo już to przerabiałem(miałem doczynienia) w kilku samochodach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

ja mam wersje nx'a 1.6 16V ale na gazniku i podobno tez mam kompa(ale juz bez kontrolki/change engine na desce).problem polega na tym ze nie mam odpowiedniego zasilania na sonde lambda/a wlasciwie brak zasilania/ i mam sprawdzic go(kompa)- a raczej zaczac od niego,bo moze sie okazac ze to zwykal zwara masy lecz musze zaczac szukac po kablach od kompa ;/. wie ktos moze gdzie on jest? bo zaden fachowiec nie ma pojecia/ podobno japonce sa takie sprytne ze tymi malymi raczkami potrafia upchnac go gdzie sie da.i czy restartowanie odbywa sie tak samo? tzn przez stop i aq?czy jest jakis inny sposob?

 

jesli troszke zamotałem to sorry:D ale bardziej obrazowo nie umiem tego

przedstawic. no moge ewentualnie porobic rysunki :P

 

za kazda pomoc big dziex:)

 

Greetings from CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

nie pamietam dokladnie ale albo jest pod siedzeniem pasazera albo niedaleko nagrzewnicy.

 

PS przeciez ludzie jezdza nawet bez sondy i wszystko jest oki...jaki masz problem derebere z tym kompem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS przeciez ludzie jezdza nawet bez sondy i wszystko jest oki...jaki masz problem derebere z tym kompem :?:

 

 

na przegladzie poweidzieli ze jest zbyt bogata mieszanka(pokazywal mi jakies dane a ja tylko sie glupio usmiechalem i udawalem ze wiem o co mu chodzi) i to wina sondy, ale problem polega na tym ze jak bylem u mechanika to nie mogl sprawdzic sondy bo bylo zbyt male napiecie. elektryk powiedzial ze to moze byc wina kompa i najlepiej od niego zaczac szperac...a mzoe byc tez wina kabelka jaiegos ,ktory moze gdzies zwierac . chodzi mi o mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...