Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bulgotanie w silniku


porsuerte

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, iż po odpaleniu przez około 2 minuty wydobywa się z silnika jakiś dziwny dźwięk, tak jak by takie delikatne bulgotanie, dźwięk ten ustaje, gdy wciskam sprzęgło. Czym może być to spowodowane? Przebieg na ten moment to 45.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w tym silniku. Slychac to tez jak sie wysiadzie z samochodu. W Nissanie Note, ktory mialem wczesniej, bylo to slychac jeszcze bardziej. Serwis w ogole nie widzial problemu ;) przy zakupie Juka nie zwracalem juz na ten dzwiek uwagi- byc moze to taka uroda pracy tych silnikow. Bylo juz wczesniej o tym na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze jest w stanie to potwierdzić? Bulgotanie, które ustaje po wciśnięciu sprzęgła jest najczęściej objawem usterek skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że terkotanie. Nissanowskie skrzynie tak mają. Ze względu na łańcuch rozrządu, skrzynie są dość mocno przesunięte w lewo. Przy załączonym sprzęgle słychać synchronizator piątego biegu. Piątka w tych skrzynkach jest tak trochę poza korpusem skrzyni i z tąd trochę bardziej to słychać niż w innych samochodach. W wielu Nissanach tak jest i nic się nie dzieje. U mnie też. Przywyknąć trzeba - Tttm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U a u mnie jak Bulgoce ludzie na ulicy myślą że V8 jadę a to tylko synchronizator :bezradny:  ,ja przywykłem ale ludzie na chodniku nie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedzi. :)

Niestety panowie, sytuacja okazała sie bardziej poważna niż myślałem. Wizyta w ASO potwierdziła moje obawy, uszkodzona jest skrzynia biegów koszt naprawy 15 tysięcy złotych. Zachodzą sami w głowę jak to możliwe przy tak małym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tobie padła koledze w Tiida to dziadostwa francuskie a pies je jeba.............

15.000 razy to oni powinni się jebnąć młotkiem w puste łepetynę na allegro proszę ile do kupienia!!!

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=skrzynia+bieg%C3%B3w+juke&search_scope=automotive&bmatch=seng-v6-sm-isqm-1-default-0113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. :)

Niestety panowie, sytuacja okazała sie bardziej poważna niż myślałem. Wizyta w ASO potwierdziła moje obawy, uszkodzona jest skrzynia biegów koszt naprawy 15 tysięcy złotych. Zachodzą sami w głowę jak to możliwe przy tak małym przebiegu.

 

Ciężko przesądzać na odległość i nie słysząc co naprawdę się dzieje, ale internet jest pełen opisów sytuacji, gdzie mechanicy próbują naprawiać tą przypadłaść i ferują wyroki o awarii skrzymi. Tymczasem po naprawie jest dokładnie tak samo i nic się nie zmienia...

 

Terkotanie o którym ja mówię, jest wyraźnie słyszalne - choć np. w dzień na ulicy czy chodniku może być problem, żeby to usłyszeć i przede wszystkim występuje zawsze. W zasadzie rano po odpaleniu samochodu, póki olej jest nie rozgrzany, słychać to znacznie mniej niż na rozgrzanym silniku. Jeżeli do tej pory tego nie słyszałeś i efekt u Ciebie jest bardzo wyraźny zaraz po odpaleniu  a potem ustepuje, to chyba jednak nie mówimy o tym samym i możliwe jest to co mówi ASO. Z drugiej strony cena 15 000 za naprawę to jakś abstrakcja. Nowa skrzynia w ASO kosztuje chyba mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...