Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaciek wewnątrz- skąd?


kaczor_dg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ jestem świeżym użytkownikiem to zawsze pojawią się z czasem jakieś pytania. Nie znalazłem odpowiedzi na forum ani w necie. Samochód mam od października 2014 roku i do tej pory nie było.

1. Tearaz zauważyłem zaciek wewnątrz po opadach.  Plamy na fotce. Nee mam pojęcia jak je zlokalizować. Czy może to być zaciek od relingów?

2.Czy " popiskiwanie" kierownicy podczas skrętu/wręcenia może świadczyć o poważniejszych problemach. Dodam, że wspomaganie chodzi bez problemu.

3. Mam na podszybiu urządzonko, którego nie znam przeznaczenia.( fotka).

Tak więc, zanim udam się do serwisu chciałbym miec pewność, że nie wmówią mi zestawu usunietych awarii.

 

 

post-86793-0-53601000-1430396100_thumb.jpg

post-86793-0-68993000-1430397631_thumb.jpg

post-86793-0-19541000-1430397633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ jestem świeżym użytkownikiem to zawsze pojawią się z czasem jakieś pytania. Nie znalazłem odpowiedzi na forum ani w necie. Samochód mam od października 2014 roku i do tej pory nie było.

1. Tearaz zauważyłem zaciek wewnątrz po opadach.  Plamy na fotce. Nee mam pojęcia jak je zlokalizować. Czy może to być zaciek od relingów?

2.Czy " popiskiwanie" kierownicy podczas skrętu/wręcenia może świadczyć o poważniejszych problemach. Dodam, że wspomaganie chodzi bez problemu.

3. Mam na podszybiu urządzonko, którego nie znam przeznaczenia.( fotka).

Tak więc, zanim udam się do serwisu chciałbym miec pewność, że nie wmówią mi zestawu usunietych awarii.

 

Po pierwsze to chyba nie w tym pod-forum modelowym X-Traila zadałeś zapytanie. Ze zdjęć i ze stopki wnioskuję, że problem dotyczy modelu T31 a pytasz w dziale dla modelu T30.

Niech moderator przeniesie wątek do pod-forum T31 to będzie większa szansa na odpowiedzi od innych właścicieli T31.

 

To co masz na podszybiu to prawdopodobnie jest czujnik deszczu. Piszę prawdopodobnie bo jako użytkownik T30 nie posiadam takiego urządzenia bo nigdy w tym modelu nie było montowane.

Co do do zacieku i rozbabranego urządzenia podejrzewam że była wymieniana przednia szyba i niewłaściwe jej wklejenie daje takie efekty. Sprawdź czy wszystkie szyby są tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Popiskiwanie to nic groźnego, piszczy gumowa przelotka wału kierownicy w grodzi. trochę WD40 pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie na szybie to z pewnością czujnik deszczu, musisz miec wycieraczki z automatycznym trybem pracy, zwiększają prędkość pracy w zależności od nasilenia opadów. zabawnie jest gdy np śnieg z dachu zsunie sie na szybę - wówczas wycieraczki dostają pier..... Sam czujnik powinien być obudowany wiec jeśli nie demontowana obudowy do zdjecia to znaczy ze było coś kombinowane. Handlarz lub poprzedni właściciel mogli zapomnieć o tym drobiazgu. Na temat zacisku nie wypowiadam sie ale nigdy jie widziałem w żadnym aucie w podobnym miejscu. Teoria wymienianej szyby jest jak najbardziej zasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciek wewnątrz- skąd?

Z zewnątrz.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlej szybę z węża jak wyschnie i zlokalizujesz. Potem relingi a potem antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Fakt miałem umieścić zapytania w T31. Widocznie omyłkowo źle wybrałem i nie zauważyłem.


Z zewnątrz.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :).
 

Spoko. Kwestia interpretacji zdania. Grunt, że pytanie właściwie zinterpretowane :) .


....

Co do do zacieku i rozbabranego urządzenia podejrzewam że była wymieniana przednia szyba i niewłaściwe jej wklejenie daje takie efekty. Sprawdź czy wszystkie szyby są tego samego producenta.

Sprawdziłem i przednia szyba jest od Saint–Gobain. Pozostałe z nissana. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...