Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prosze o szybka odp, ważne !!! Xenony


Koondzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzeba mi szybkiej informacji jak mogę sprawdzić w Nissanie QQ 1.6 benzyna 2010r model 2011 czy mam xenony czy soczewki ? Kupiliśmy samochód uzywany z miesiąc temu i teraz ojciec do mnie dzwonił, że jedna strona padła i nie wie w sumie czy to xenony czy soczewki. Jak mozna to łatwo sprawdzić prosze o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób " wypoziomować " ? Nie jestem w tym obeznany . Możesz to jakoś lepiej opisać co robić ? 

 

Ogólnie też czytałem że od jak patrząc na tylną stronę lampy to tam można też jakoś rozpoznać, niby soczekwa będzie miała normalną żarówkę czy coś a xenon będzie mieć żarnik umieszczony na kwadratowym plastiku czy coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz światła i przekręć stacyjkę, jak pójdą do góry to xenon jak zostaną tam gdzie są to zwykłe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W dzień będzie to widać ? Czy lepiej pod jakiś budynek po ciemku podjechać i sprawdzać ? Czy da się np tak zrobić, że jedna osoba stacyjkę włączy a druga bedzie patrzeć ? I poziomowac sie będzie jak by sam żarnik tam co w środku jest lampy , czy ta jak by soczekawa czy coś co ją widac z zewnatrz kurde nw jak to powiedzieć xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż tak głosno chodzi ? xD W sumie jak to by były zwykłe to jeszcze lepiej, mniejsze koszty eksploatacyjne . Nodobra, ojciec przyjedzie to mu powiem co i jak czego się dowiedziałem i sprawdzimy w razie czego bedę pisał . 

 

ale jak ktos ma jeszcze jakies propozycje sprawdzenia to piszczie  


A w sumie i jeszcze jedno. podałbyś mi ewentualnie jeszcze model żarówki tej xenonowej i zwykłej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon fabryczny ma spryskiwacze na lampy. Po podniesieniu maski zobaczysz przetwornice o poziomowaniu juz wiesz do tego jak sie wypala to swieci innym światłem jak ten "zdrowy" wiec powinieneś to zauważyć.

Do tego chyba na każdej ulicy jest jakiś mechanik ktory odpowie ci na to pytanie w 5 sekund nie podnosząc maski i nie kasując grosza.

Różnice jak wyglada xenon a soczewka w QQ wygogluj najzwyczajniej.

1.6 motor wiec stawiam na zwykle lampy bez patrzenia na niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra okej . Jak ojciec wróci to zobaczymy co jest grane . a jak nie to do serwisu nissana się podjedzie czy coś . Bo się przepaliła i trzeba kupić tylko nie wiadomo jaka xd 

 

 

 

W sumie co do spryskiwaczy to nie widziałem nic, albo nw gdzie one są umiejscowione xD 

Edytowane przez Koondzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google wszystko ci podpowie

http://ipocars.com/imgs/a/d/p/j/h/nissan__qashqai_2_1_5_dci_tekna_dpf_i_way_xenon_bose_2012_1_lgw.jpg

Widzisz taki kwadracik między lampą a halogenem? To wlasnie jest spryskiwacz.

A w linku poniżej kwadracika brak.

http://img38.otomoto.pl/images_otomotopl/817174797_1_1080x720_dci-72-tys-km-oplacony-lifting-torun.jpg

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku xenonów ich zaświecenie wygląda tak jakby się załączyły i rozgrzewały.Powoli dochodzą do pełnej mocy,natomiast żarówki typu H świecą od razu.Pod reflektorem na zderzaku powinieneś mieć taką kwadratową maskownicę pod którą są spryskiwacze reflektorów.Jeśli ich nie masz,a okaże się,że masz Xenony to radzę je zdemontować bo to nielegalna samoróbka.Poza tym na reflektorze jest naklejka informacyjna do jakiego typu oświetlenia jest reflektor.Jeśli się nie mylę(w razie co to proszę o poprawienie) Reflektory do żarówek halogenowych mają na naklejce pierwszą literkę H,a do xenonów D


Do reflektorów z soczewkami również stosuje się żarówki halogenowe! Różnica jest wewnątrz reflektora,wyższa przesłona żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wielkie dzieki .

 

A w sumie jeszcze jedno . Bo kolega wyżej pisał, że xenony się same poziomują tak ? Czyli np jak przód na jakiejś dziurze podskoczy czy coś to światło nie będzie odrazu szło np w niebo tylko będzie cały czas padać na jezdnię tak ? Czyli w sumie nie powinno być w kabinie przycisku do ustawiania tej wysokości czy jak to się nazywa tak ? Bo u mnie takie coś jest i w sumie nw czy to jakis punkt wyjścia z mojego pytania czy nie xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i tak. Ale skoro mam regulacje światełek to znaczy, że zwykłe ? A to w sumie jeszcze lepiej mniej hajsu pójdzie jak coś się skiepści . Dzieki wielkie wszystkim za pomoc . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...