Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samochód nie zapala


ZIUK9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !, czy ktoś z użytkowników Q J11, 1.2 spotkał się z taka usterką (pojawiającą się sporadycznie) po włożeniu kluczyka i przekręceniu zapalają się kontrolki następnie przy próbie "zapalenia" brak jakiejkolwiek reakcji rozrusznika - cisza (milknie tylko radio) po iluś próbach różnie raz 1-3 nieraz po 20 min zapala, jak wspomniałem zdarza się to sporadycznie bywa , że 2-3 msc spokój a bywa że dzień po dniu. Byłem w serwisie ale oczywiście złośliwość przedmiotów martwych za każdym razem zapalał, a diagnoza komp. nic nie wykazała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak przy wytartych szczotkach rozrusznika. Gdy zdarzy się że nie będzie chciał zapalić popukaj w rozrusznik jeśli zaskoczy, choć jak szczotki bardzo wytarte to nie musi, to na bank szczotki do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by szczotki tak szybko się wytarły. Kolega pisze o J11 - czyli stosunkowo młodym samochodzie (nie pisze o przebiegu). Ale może przez system STOP-START? Może coś z immobilizerem? Na obu kluczykach ten sam objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg dopiero 11 tys. km, także szczotki raczej odpadają, spróbuję na drugim kluczyku czy będzie to samo. Jak nie to w serwisie mówią żeby zostawić im na kilka dni i będą "testować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest podobnie prawie od poczatku (2008) co kilka miesięcy auto odpala i zaraz gasnie (jakby immobiliser odstawił) przez chwile nie moze odpalić po czym po kilku minutach 2-3 jest ok. Jeszcze jak był na gwarancji pojechalem do aso ale oczywiscie było ok. Usterka trudna do zdiagnozowania bo wystepuje sporadycznie. Reasumując u mnie wygląda to jakby immo sie nie rozkodowała lub alarm (takie tez tematy były na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by szczotki tak szybko się wytarły. Kolega pisze o J11 - czyli stosunkowo młodym samochodzie (nie pisze o przebiegu). Ale może przez system STOP-START? Może coś z immobilizerem? Na obu kluczykach ten sam objaw?

Fakt, to też prawdopodobna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam J10 z 2013r,podczas wysokiej temperatury na zewnątrz auto nie odpala,tak jakby nie czytał kluczyka.Serwis oczywiście nie widzi problemu,bo u nich jest chłodno więc autko odpala.

Twierdzą że to jakiś wyjątkowy przypadek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem QQ 2009 1.6 benzyna. Objaw: kontrolki sie pala, przekrecam kluczyk i cisza !. Mialem tak 2-3 razy w ciagu trzech lat uzytkowania. To autoalarm! Mialem Cobre na CANie. Pomagalo otwarcie i zamkniecie maski lub  drzwi kierowcy (moze u Was jeszce cos trzeba poruszyc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...