Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z pamięcią PRIMERA P12


Michal1391

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wystąpił u mnie pewien problem i borykam się z nim od pewnego czasu. Mianowicie chodzi o to, że mój pojazd nie zapamiętuje ustawień. Zaczęło się od tego, iż musiałem odłączyć akumulator. Od tego momentu zegar przestawia się na tryb 12h a język zmienia się z angielskiego metrycznego na mile. Te dwa problemy dało by się jakoś przeżyć gdyby nie to, że mimo, iż godzina na zegarze i stacje radiowe są poprawnie zapamiętywane to występuje problem z ustawieniami silnika. Objawia się to następującymi rzeczami:

- brak pamięci przepustnicy, wcześniej samochód gasł lub nie chciał się zapalić a bieg jałowy był na tyle niski, że w momencie rozgrzania po prostu wyłączał się przy naciśnięciu pedału sprzęgła ( pod odpaleniu znowu przez chwile było okej chociaż czasem obroty falowały). Aktualnie po wyczyszczeniu przepustnicy obroty są zbyt wysokie, rozpoczynają na 1,6 tys i spadają do około 1,2  lub 1.

- przed wyczyszczeniem przepustnicy np. po odstawieniu samochodu na 8h konieczne było kręcenie rozrusznikiem około 30 sec aby odpalić.

- nie da się skasować błędu poduszki, kombinacją kluczyka ponieważ jak sądzę komputer nie zapamiętuje co zrobiło się przed kolejnym przekluczeniem.

 

Wydaje mi się, że odłączając aku nie uszkodziłem żadnego przewodu ale głowy nie dam.

Mam nadzieję, że ktoś z państwa spotkał juz się z taką sytuacją i poratuje mnie radą.
Pozdrawiam serdecznie Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...