Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OPONY! jakie wybrać ?


DooR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jakie opony letnie mam kupić do Pathfindera? Właśnie siedzę i próbuję coś znaleźć, już miałam wybrać Fuldę, bo na takich zimówkach jeżdżę, ale może jest coś lepszego? Granica 2 tys co i tak uważam ze jest dużo, ale chyba nie znajdę nic tańszego i dobrego. Może ktoś coś podpowie? Będę się na nich trzymać raczej jezdni, jeżdżę dość dużo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam założone opony Cooper Discoverer A/T 3 i jestem z nich bardzo zadowolony. Przejeździły już dwa sezony i sprawują się bardzo dobrze. Mają oznaczenie że są to opony całoroczne dlatego tej zimy zaryzykowałem i nie zmieniałem ich na zimówki. W tej roli również się spisały. Myślę że w delikatnym terenie również będą dawały radę. Jeśli jesteś zainteresowana to mogę zamieścić fotkę jak wyglądają na aucie.
A opon szukałbym na oponeo.pl, zamawiałem u nich i szczerze ich polecam. Darmowa wysyłka, gwarancja i bezproblemowy zwrot w razie pomyłki.

Edytowane przez Bobek428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zerknę na allegro, chociaż na razie jestem na etapie wyboru firmy i modelu....

muszę to pilnie zrobić i tak za długo to trwa

pzdr :)


no właśnie oglądam te coopery, w moim poprzednim aucie, jeepie, jeździłam na takich zimówkach, ale to sa ateki, chyba trochę za bardzo jak na mnie, poruszam się niestety po asfalcie głownie i lekkich dróżkach..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na to liczę żeby się wypowiadali, skoro to forum pathfindera, ale co Ty tutaj robisz kolego z Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Door gdzie najczęściej wjeżdżasz?? Sam asfalt?? Mieszana jazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na to liczę żeby się wypowiadali, skoro to forum pathfindera, ale co Ty tutaj robisz kolego z Krakowa?

a różne rzeczy ,,, doradzam i sprzątam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 DooR jak jezdzisz głównie po czarnym to ATki będą zbędnym wydatkiem (choć przyznam path na atkach rozmiar większych lepiej się prezentuje) jak masz zimówki to szukaj na szosowe letnie, jesli nie to raczej dobre wielosezonówki. Koszta niestety w okolicach 2 tysi plus minus. firmowe bedą znacznie droższe. 

Mnie ATki z Coopera  kosztowały 2200 kpl i mam spokoj z zimą i srednim terenem, niestety kosztem  wyzszego spalania i ciut większego hałasu.Większe atki nie boją się dziur i krawęzników ;-) niestety cos za coś.

Musisz określic jakich opon potrzebujesz, ustalić przedział cenowy i przeszukać dostepne oferty gum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu założyłem  michelina  Latitude Cross i jak na razie jest okey.Według oznaczeń spalanie C,mokra nawierzchnia C i 71 decybeli , 20 % teren , 80 szosa ,wzmacniane z wyższym indeksem nośności.Tylko jedno ale-trochę drogo.Zastanawiałem się wcześniej nad Yokohama Geolandar ale niby są miękkie i szybko się zużywają,często stosowane jako wielosezonówki i są to typowe At-eki a ja jednak więcej czasu spędzam na twardym.Dlatego jak dla mnie micheliny to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na asfalt to polecam jako markę Hankook, a jak zdarza się zjazd z asfaltu to szukałbym opon od razu na zimę. Może jakieś ATR, może pirelli scorpion ATR, są wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook DynaPro AT M http://megatyre.co.nz/content/wp-content/uploads/2011/03/rf10-2.jpgguma nie do zdarcia troszkę je słychać niby całoroczne ale w zimie na śliskim trzeba uważać bo daje złudne wrażenie że się trzyma nawierzchni - przyspiesza ładnie niestety nie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś brał je pod uwage, ale ODRADZAM Maxiss Bravo AT 771, na mokrym bardzo kiepsko trzymają i lubią sobie "popłynąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Napisałam na górze, na początku: jezdnia i dużo. Ateki odpadają. mam 2 tys, ale wiadomo, że chcę zapłacić mniej za dobre opony, które dają radę po deszczu itp. oraz błocie. Po drodze mam małe błoto i jak czasem w nie wpadnę wolałabym się nie wygłupić i nie wołać okolicznych chłopów z traktorem. Generalnie trzymam się asfaltu (muszę)

Dzięki bardzo za te hankooki, też je znalazłam, bo one mają niezłe opinie, chyba na oponeo napisali, ze są klasy premium, czyli byłyby lepsze od fuldy, na którą niby mam się zdecydować. Ale nie wiem. 

 

co sadzicie o fuldzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo asfaltu to Continental ContiSportContact SUV 5, są po prostu genialne na mokrym. Mam takie jako letnie i spisują się super na mokrym. Co do błota to nie jest źle ale to nie AT więc na głębsze błoto nie nadają się . Odradzam wszelkie wielosezonówki. Przerobiłem dwa komplety, jeden GoodYear które producent daje na starcie (straszna beznadzieja na mokrym dramat na śniegu lepiej spisuje się zimówka). Drugie to GoodYear Vector 4 Season, miały być lepsze, niestety tylko według sprzedawcy. Wtedy wyleczyłem się z wielosezonówek inwestując w dwa komplety oponek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stu procentach popieram.Wielosezonówki są be :) . Ani na zimę ani na lato.W Terrano zimą jak mnie obróciło kilka razy szybko wymieniłem na typowe zimówki i całkiem inna jazda (fakt że Terrano ma lekki tył ale to już inna historia). Poza tym bardzo szybko się ścierały.Po czterech latach praktycznie do wymiany.Teraz na zimę Goodyear Ultra Gripp na lato Michelin Latitude Cross i na plus minus dziesięć lat mam spokój z oponkami.Do tego ekstra jakieś stalowe felgi do zimówek i mam wylane na zakłady wymiany opon.A różnica w jeździe i bezpieczeństwie kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielosezonówki to można sobie założyć w klimacie gdzie śnieg i lód... bywa raz lub dwa na rok (np Wielka Brytania). Chociaż i u nas od dwóch zim jest podobnie to ja bym zalecał stosowanie wielosezonówek jako letnie, bo wystarczy ten jeden pechowy raz gdzie nie utrzymają się podłoża i żal może być do końca życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...