Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k12 1.2 problemy z uruchomieniem prosze o pomoc


Adam8404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie chciałbym przywitać się ze wszystkimi gdyż jestem tu nowy i to mój pierwszy post. Od pewnego czasu mam kłopot z moją Micra i nie wiem gdzie szukac jeszcze pomocy auto bylo u kilkunastu mechaników i nic zero rezultatów. Mianowicie jest kłopot z odpalaniem silnika w szczególności zimnego, auto kręci dobrze ale nie odpala bez dodania gazu po czy jak juz odpali to szarpie i przerywa na jałowym biegu do czasu rozgrzania silnika. Po rozgrzaniu silnik pracuje bez zarzutów ale tez odpala tylko z pomocą gazu. W aucie wymienione zostały: filtr powietrza, świece, cały rozrząd komplet oczywiscie olej i filtr oleju, czujnik temperatury. Bardzo prosze o pomoc jezeli ktos mial podobne przejscia.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej szczegółów dotyczących auta, jaki model i jaki silnik... Myślę, że na samym początku warto by podłączyć auto pod komputer i odczytać ewentualne kody usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micra k12 1.2 2003r autko bylo podlaczone po wymianie rozrzadu i jest brak bledow nic nie pokazuje oprocz zbyt ubogiej ilosci powietrza -8% dowiedzialem sie wczoraj bo bylem na kompie kolejny raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik położenia wałka i sondy,niech machanik podmieni jeśli ma taką możliwość ze sprawnej .Za drogi jest by go kupować w ciemno , ale to może byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hansrpg

Jak pomaga dodanie gazu to obstawiałbym silnik krokowy, wyczyszczenie go jak i przepustnicy powinno pomóc a na pewno nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto sprawdzić jak pracuje czujnik tlenu , czyli popularna sonda lambda. Najlepiej komputerem albo oscyloskopem, albo zwyczajnym multimetrem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze sugestie. Chetnie sprobuje wyczyscic krokowy i przepustnice tylko nie wiem jak czy da sie to rozebrac bo jak to widzialem to wygladalo jak nierozbieralne ale moge sie mylic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...