Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Kopcenie z rury i niestabilne wolne obroty

Guest tian
 Share

Recommended Posts

Witam mam micre 1.0lx benz. z 93, ostatnio cos mi sie dzieje nie tak z silnikiem, jak sie rozgrzeje to na wolnych obortach warjuje - zwalniają i przyspieszaja, dodatkowo jakis czarny dym z rury - oleju nie bierze i ten zapach paliwa... jade dzisiaj na komputer - moze cos tam mi powiedzą bo już nie mam siły do mechaników... jak słysze: a może to ... i już chca cały samochód rozkrecać, nie wie ktoś przypadnkiem co sie mogło skopać? :cry:

Guest microlot

Jak faluja obroty to silniczek krokowy trzeba sprawdzic i ew przeczyscic a co do kopcenia to nie mam pojecia, jak by brało olej to by kopcił na niebiesko.

Witam!

W moim poprzednim nismo (N14 LX)miałem identyczne objawy - nierówne obroty, dym o duszącym zapachu i kiepskie przyspieszenie oraz zwiększne spalanie benzyny. Długo szukałem: sonda lamda, katalizator, "lewe powietrze". Zmieniłem mechanika i okazało sie, że poprzedni założył mi stare świece w dodatku o innych parametrach. Gdy zamontowałem nowe świece o prawidłowych parametrach wszystko ustąpiło - silnik pracował jak nowy. Na 99% jest przekonany że w twojej mikrze to również świece.

pozdrawiam,

Krzysiek

ok wszystko wymienilem swiece, kalble, filtry. zdjąłem pokrywe filtra powietrza, jak dostaje tych wolnych obrotów i kopci to słychać jakiś szum - syk w okolicy przepustnicy. wie ktoś gdzie jest ten silniczek krokowy? sądę odpiołem i nic dalej to samo a pali koło duszki puszacza go jak mu przygazuje - koło 5000rpm :(

okazało sie ze kopcenie i wolne niestabilne obroty oraz przerywanie podczas jazdy to (zdajesie kod 114) czyli przeplywonierz, tak mi powiedzial koles, nowy 1200 - ku$%@ mac :( ... cale szczecie ze nie oddalem do mojego mechanika zeby mogl sobie powymieniac polowe silnika szukajac przyczyny ....

ojoj pierwsze slysze ze w k10 jest przeplywomierz :? chyba ze masz k11 :?:

nie napisal ze K10 :D tylko '93. Ja mialem K-11 z 93 roku (rok produkcji) bo rok modelowy to byl 94.

fakt... zmylilo mnie ...ech gdyby w podpisie bylo zawsze napisane co kto ma :wink:

fakt... zmylilo mnie ...ech gdyby w podpisie bylo zawsze napisane co kto ma Wink

No fakt. I żeby jeszcze każdy dokładnie czytał te podpisy;-)

bez urazy,

pozdrawiam!

fakt... zmylilo mnie ...ech gdyby w podpisie bylo zawsze napisane co kto ma Wink

No fakt. I żeby jeszcze każdy dokładnie czytał te podpisy;-)

bez urazy,

pozdrawiam!

Rzadko chyba zagladasz na Micre bo wczesniej nie bylo podpisu ze to K11 8)

Analizator spalin prawdę Ci powie..., a prędzej ci, co na wynikach analizy coś niecoś się znają :lol:

ale jak masz kod od przepływki - nie ma rady trza wymieniać i basta

• 5 months later...

Witajcie.

po kilku miesiacach walki z mechanikami stwierdzilem ze musze sobie sam auto naprawic. Wczoraj znowu mi przerywał silnik i gasł, pozatym ten zapach benzyny z tłumika...

wszelkim zainteresowanym z podobnym problemem mpragne powiedziec, że to była wina zepsutej wtyczki przy przepływonierzu - na diagnostyce pokazywalo ze to przepływka - wymienilem i mam problem z głowy(samą wtyczke oczywiscie).huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuura.