Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

robert6721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe pytanko do Forumowiczów, raczej ciekawość niż problem.

Otóż, jak w tytule, zainteresował mnie temat kick down.Temat poruszany na wielu forach, różne odpowiedzi, ale na temat mojego modelu ni hu hu. Wiele osób wspomina o przycisku pod pedałem przyśpieszenia, ale u mnie czegoś takiego nie ma (98 r). Jest, owszem, plastikowa kostka bez ruchomych elementów, ale wygląda to na zwykły ogranicznik w/w pedału.

I tutaj pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowiony jest mechanizm uruchamiający kick down ?

Z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kick down jeżeli jest to nie zależnie od modelu auta czy marki znajduje się pod pedałem gazu. Nie wszystkie auta jednak mają kick down. Jak jest w Maximach nie wiem, jak będę w warsztacie sprawdzę u siebie w swojej i dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego :

 

Kickdown

Moduł w automatycznej skrzyni biegów, umożliwiający w razie potrzeby błyskawiczną zmianę biegu na niższy (zapewniający największą przy danych obrotach dynamikę) w celu gwałtownego przyspieszenia. W starszych konstrukcyjnie skrzyniach biegów, sterowanych hydraulicznie, funkcja „kickdown” realizowana była przez specjalny przycisk ulokowany w podłodze pojazdu, pod pedałem przyspieszania, który w razie konieczności gwałtownego przyspieszania, wciskany był razem z pedałem gazu. W najnowszych konstrukcjach ów funkcja realizowana jest całkowicie przez elektronikę.


robert6721 u Ciebie pewnie za wszystko odpowiada elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że ty masz to automatycznie, ja miałem auto z ta skrzynią i po prostu, puszczałem gaz i następnie wciskałem pedał do konca, byłą chwila zwiechy i potem skrzynia mocno redukowała i auto szło do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...