Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzenie łańcucha rozrządu?


mlodyks18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam takie pytanie jak sprawdzić czy łańcuch rozrządu w moim X-trail jest do wymiany? Bo dochodzą niepokojące odgłosy z silnika przy odpalaniu auta nie za każdym razem. Czytałem na tym forum że T30 tak maja przy odpalaniu. Stan oleju ok. Przebieg 190 tys. Gdzie sprawdzić jaki model silnika żeby szukać jakiegoś zestawu rozrządu w rozsądnej cenie  :thumbsup: 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu to już na pewno jest do wymiany. Idziesz z VINem do sklepu z częściami i ci dobiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są jakieś żarty kolego sq9mcs?

 

wymiana łańcucha rozrządu przy przebiegu rzędu 190k?

 

zakładając, że przebieg jest prawdziwy, a łańcuch niewyciągnięty to łańcuch nie powinien być robiony. Jeśli go słychać, auto przygasa itd. to jasna sprawa. Natomiast nie jest to rzec zależna tylko i wyłącznie od przebiegu auta. 

 

Jeżeli chodzi o dziwne odgłosy przy rozruchu czyli tzw. terkotanie to ten typ tak ma i nie jest to nic co mogłoby Cię niepokoić. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za odpowiedz wkoncu ktos sie wypowiedzial co zna sie na rzeczy. Tak przebieg to oryginal a tyrkotanie to prawdopodobnie dobiega Z dwoch szklanek pod pierwszymi zaworami od rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to są jakieś żarty kolego sq9mcs?

 

wymiana łańcucha rozrządu przy przebiegu rzędu 190k?

 

zakładając, że przebieg jest prawdziwy, a łańcuch niewyciągnięty to łańcuch nie powinien być robiony. Jeśli go słychać, auto przygasa itd. to jasna sprawa. Natomiast nie jest to rzec zależna tylko i wyłącznie od przebiegu auta. 

 

Jeżeli chodzi o dziwne odgłosy przy rozruchu czyli tzw. terkotanie to ten typ tak ma i nie jest to nic co mogłoby Cię niepokoić. 

 

Pozdrawiam

 

 

Żarty?! Wierzysz w to że łańcuchy NIssnanowskie są takie super? W YD25 niby takie cudowne japońskie a wyciągają się na potęgę, na forum Navary i Pathfindera można by o tym pracę magisterską napisać, każdy zamiennik z wyjątkiem chińczyka jest o niebo lepszy. Swój wymieniłem przy 60tyś bo silnik dawał bardzo dziwny odgłos. To już nie te czasy gdy silnik z łańcuchem wytrzyma cudowne 200tyś.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 207 kkm na jednym łańcuchu i nie ma żadnych niepokojących objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żarty?! Wierzysz w to że łańcuchy NIssnanowskie są takie super? W YD25 niby takie cudowne japońskie a wyciągają się na potęgę, na forum Navary i Pathfindera można by o tym pracę magisterską napisać, każdy zamiennik z wyjątkiem chińczyka jest o niebo lepszy. Swój wymieniłem przy 60tyś bo silnik dawał bardzo dziwny odgłos. To już nie te czasy gdy silnik z łańcuchem wytrzyma cudowne 200tyś.

W Navarach D40 i Pathfinder-ach R51 łańcuch miały chyba jakąś wadę fabryczną co nie znaczy że w innych nissanach jest tak samo. Ja gdy sprzedawałem swojego nissana na liczniku miał coś około 200 tyś a rozrząd nie był ruszany oprócz jednego napinacza , który był wymieniony jeszcze na gwarancji 

Edytowane przez jasiek22
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miały żadnej wady fabrycznej. Nissan montował badziew i tyle. Na konkurencyjnych forach jest mnóstwo wpisów dotyczących rozrządu Yd25 w wszystkich autkach. Co ciekawe Nissan naprawił sprawę w YD25 w wersji 190KM. Montując lżejsze koła rozrządu, oraz przeprojektowano górny napinacz. YD22 miał więcej szczęścia ale i mniejsze obciążenie. Widziałem wiele łańcuchów z Patka, Navki, Murano i X'a i wszystkie miały problem z długością w stosunku do fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał taką sytuację że musiał wymienić cały rozrząd, pytałem się go o objawy które póżniej ucichły. bardzo głośne odłosy wydobywały się od strony pokrywy łańcucha szczególnie gdy powoli dodawał pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

u mnie też odchodziły odgłosy z rozrządu raz głośniejsze raz cichsze ale zawsze było coś słychać ,po rozebraniu okazało się,że jest ułamany ślizg ,zastanawiam się co mogło być przyczyną ? a teraz mam kłopot z kupnem tego ślizgu może ktoś z was ma namiar na jakiś pewny sklep.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też odchodziły odgłosy z rozrządu raz głośniejsze raz cichsze ale zawsze było coś słychać ,po rozebraniu okazało się,że jest ułamany ślizg ,zastanawiam się co mogło być przyczyną ? a teraz mam kłopot z kupnem tego ślizgu może ktoś z was ma namiar na jakiś pewny sklep.?

 

Poszukaj tego ślizgu w tym katalogu: http://nissan4u.com/parts/i zapytaj ASO. Może być problem z zakupem tego ślizgu poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Łańcuchy w t-30 2,5 l benzyna wytrzymują do 400 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łańcuchy w t-30 2,5 l benzyna wytrzymują do 400 tyś

Szanowny kolego. Niestety ale troszeczkę bzdurki piszesz bo w moim X_TRAILu 2.0 łańcuch padł po 130 tys. Strasznie hałasował a po całkowitym demontażu był bardzo luźny. Wymieniłem go samodzielnie a stosowny opis czynności wraz z fotografiami umieściłem na forum. Tak więc nie ma jednoznacznej reguły że tyle tysięcy wytrzymują , ja na swoim przykładzie ją obaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...