Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Micra K11] 1 bieg nie chce wejść


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Mam pytanie, czy przy prędkości 5/10km/h 1 bieg wchodzi Wam bez problemu? Otóż u mnie gdy samochód się toczy i ma powiedzmy te 8/10km/h 1 bieg nie chce wejść. Muszę samochód zatrzymać do zera i 1 bieg dopiero wtedy wchodzi. 

 

Dodam jeszcze, że gdy jadę za drugim samochodem i jadę dość wolno na tym 2 biegu, a samochód się dusi , to próbuje zmienić na 1 bieg, ale po prostu nie da się go wrzucić. Musze stanąć samochodem by 1 weszła. Problematyczne jest to np. gdy dojezdzam do świateł daje dwójeczkę samochód zwalnia, ale na tyle, że na 2 się dusi , a 1 wrzucić się nie da, samochody ruszają a ja muszę stanąć do zera by dać mu 1 bieg i kontynuować jazdę.

 

 

Pytam, bo jednak zdarza mi sie tak zwolnic, ze II bieg juz nie daje rady - ale jeszcze sie nie zatrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ale po wymianie oleju w skrzyni na pewno jest dużo lepiej. Gdy temp. zew jest wyższa  objawy są mniej zauważalne ale ja mam k12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalecasz wymiane oleju? Olej wymieniałem ostatnio w grudniu na dość dobry z Mobil . Najgorzej jest, jak auto prawie się zatrzymuje i trzeba przyspieszyć. Prędkość za mała na dwójkę, więc podczas toczenia w ślimaczym tempie chcę wrzucić jedynkę i ruszyć. I wtedy najczęściej jest ten kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Czy Ty kolego cytujesz jakieś teksty z różnych forum????? - czasami nie łapie się to "kupy", a brak znaków interpunkcjnych całkowicie doprowadza do dezoreientacji osób czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty kolego cytujesz jakieś różne teksty z forum????? - czasami nie łapie się to "kupy", a brak znaków interpunkcjnych całkowicie doprowadza do dezorejentacji osób czytających.

 

Nie. Pisze na szybko, przepraszam za błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pisze na szybko, przepraszam za błędy. 

Nie tyle piszesz co wklejasz, zdaje się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo...Mati do nas wrócił :P

 

Tej skrzyni już nic nie pomoże, bo to złom...

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i ewent. oddać ją w ręce fachowca od skrzyń.

Na odległość , telepatycznie - raczej nikt Ci jej nie naprawi.

Masz z biegami problemy od początku , jak pamiętam...

 

Co do problemu z wbiciem jedynki - czasem ponowne wciśnięcie sprzęgła pomaga.

Toczysz się, nie chce wejść, puszczasz sprzęgło i ponownie wciskasz i wbijasz 1.

Próbowałeś tak, bez zatrzymywania się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...