Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klimatyzacja - awaria, urwany przewód, pytanie


slik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

przestała mi działać klima, zero czynnika  jak sie okazało urwany przewód od klimy - ten między sprężarką a osuszaczem.

szukam używanego  i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/przewod-klimatyzacji-nissan-qashqai-1-5-dci-08r-i5080690415.html

wydaje mi się, że coś takiego mi potrzebne.

 

może ma ktoś na sprzedaż? :)

mam 1,5 dci z 2009 przed liftem, ale z tego co widzę po lifcie te przewody chyba są identyczne? mam rację? i nie wiem czy przypadkiem w 2,0 też nie są takie same? Jak by tak było byłby większy wybór i może coś taniej bym znalazł.

 

mam jeszcze pytanie, bo mechanik powiedział, że jak jeździłem z urwaną rurką to osuszacz coś tam z powietrza ciągnął i też trzeba wymienić, prawda to? To już lepiej nowe szukać? ktoś się ceny orientuje bo nowe chyba dość ciężko dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dobrze mówi. Po rozszczelnieniu klimatyzacji wymieniamy osuszacz obowiązkowo na nowy. Układ klimatyzacji musi być bowiem szczelny, a jeśli nie jest (a w Twoim wypadku nie jest), to osuszacz szybko "naciąga" wilgoci i jego funkcja osuszająca zanika. Wobec tego w grę wchodzi tylko jego wymiana.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info z tym osusaczem.

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Tak przeglądam info o tej klimie i widzę, że np spręzarki były montowane w dówch wariantach tj, DELPHI i SANDEN i sie zastanawiam jaką mam ja. Odczytac bez rozkręcania może byc ciężko a pewnie w zależności od tego są inne rurki i może inny osusacz. Może ktoś jakoś pomóc? Jak to jest z tymi rurkami, kompresorami, osusaczami w różnych werasjach rocznikach qq???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapuścić żurawia pod maskę. Zwykle na sprężarkach klimatyzacji (tak jak i na innych podzespołach) jest nabita tabliczka (bądź naklejona naklejka), z której można wyczytać zamontowany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dobrze mówi. Po rozszczelnieniu klimatyzacji wymieniamy osuszacz obowiązkowo na nowy.

 

Tak mówi teoria, jednak życie pokazuje inaczej jeśli jesteś pewien że do osuszacza nie dostała się woda w sensie fizycznym to zakładasz nowy wąż nabijasz klimę i śmigasz bez problemu. Przerobiłem to kilka razy i nigdy nie było żadnego problemu. Chyba że faktycznie "wylałeś wiaderko wody" z osuszacza to faktycznie jest do wymiany w innym przypadku nie przejmuj się zakładaj nowy wąż nabijaj kilmę i szerokiej drogi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kilkudziesięciu złotych (bo tyle kosztuje zapewne osuszacz) nie warto oszczędzać. Układ dostanie wilgoci już po krótkim rozszczelnieniu. W przypadku autora wątku rozszczelnienie trwa już długo. Oczywiście bez wymiany osuszacza klimatyzacja od razu nie zdechnie, ale gdy nie wymienimy np.filtra powietrza, to silnik też od razu nam nie umrze. Jednakże w dłuższym użytkowaniu odbije się to na jego trwałości. Nie umniejszajmy więc roli osuszaczowi, bo pełni on istotną rolę w układzie klimatyzacji i choćby to nawet była tylko wymiana profilaktyczna, to i tak wyjdzie ona klimatyzacji na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wymienię ale cały czas nie wiem jak jest z tymi osuszaczami i rurkami w różnych wersjach rocznikach. Oznaczeń bez rozbierania nie widzę a po zdjęciach te rurkiidentyczne ale spotkałem z dwoma różnymi nr OEM. Tego osusacza nie tak łatwo znaleźć swoją drogą i chyba kosztuje więcej niż kilkadziesiąt złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz do kaszanki cena w granicach 300-400zł, nie tylko bo do innych marek cena jest pobobna. Tu są co najmniej dwa rodzaje różnią się wtyczką czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogi. Za dobrej klasy zamiennik do meganki płaciłem kilkadziesiąt złotych.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz do kaszanki cena w granicach 300-400zł, nie tylko bo do innych marek cena jest pobobna. Tu są co najmniej dwa rodzaje różnią się wtyczką czujnika.

 dzwoniłem do serwisu po VIN podał mi nr OEM i ceny przewód 770 zł hehe a osusacz 1300 zł :):) :) w niedziałku (w Lublinie) pytałem jeszcze nie wiedząc jaki potrzebny to mi powiedział, że są dwa rodzaje w cenie około 120-130 zł.

Ale dalej mam problem z przewodem, na allegro sa niby wyglądają identycznie ale czasami mają podane nr OEM i jest inny

 

ktoś mi powie jaka jest różnica miedzy przewodami:

92490JD500 (taki mi według serwisu potrzebny) a 92490BR30B

  Edytowane przez slik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem, czemu wszyscy latacie do serwisu jak te same części można kupić np. w intercars, fota...... za połowę ceny tego co w serwisie i jest to ten sam element  :| mówię o firmowych nie zamiennikach. 

 

Wg katalogu nissana 92490JD500 to jest do wersji 1.5dci

 

Masz tu linka i sobie poszukaj http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

Edytowane przez qqtico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem, czemu wszyscy latacie do serwisu jak te same części można kupić np. w intercars, fota...... za połowę ceny tego co w serwisie i jest to ten sam element  :| mówię o firmowych nie zamiennikach. 

 

Wg katalogu nissana 92490JD500 to jest do wersji 1.5dci

 

Masz tu linka i sobie poszukaj http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

 

jak napisałem wyżej przewód chce kupic używany a osusacz nowy ale np w niedziałku czy gzieś indziej (w intercarsie nie mają). Nie mam zamiaru przepłacać. Dzwoniłem do serowisu, żeby dopytać jaki z dwóch rodzajów idzie to i przy okazji o cenę zapytałem.

wiem, że 92490JD500 to jest do wersji 1.5dci jest do mojej wersji - info z serwisu i właśnie z tej strony, ale dzięki. Teraz mam pytanie jaka jest różnica między 92490JD500 a 92490BR30B bo tego dedykownaego dla mnie jakoś nie bardzo widzę, a te drugie są

Edytowane przez slik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...