Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głośne zawieszenie


robi1405

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem, że słychać bardzo wyraźnie denerwujące odgłosy dobiegające z zawieszenia mam wrażenie, że z tyłu pojazdu.

Najwyraźniej je słychać kiedy jedna strona pojazdu znajduje się na nierównym połatanym asfalcie a druga strona w tym czasie jedzie po równej drodze lub oczywiście wszystkie koła są na nierównościach.

Czy to jest normalne, czy u was tez słychać głośna prace zawieszenia.

 

Zauważyłem, że mam jeszcze oryginalne amortyzatory, gdzieś czytałem że miały wadę fabryczną.

Generalnie co z zawieszenia najczyściej zżuwa się w tych autach i na co zwrócić uwagę.

Mój Qashqai jest z 12.2007r.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że mam jeszcze oryginalne amortyzatory, gdzieś czytałem że miały wadę fabryczną.

Generalnie co z zawieszenia najczyściej zżuwa się w tych autach i na co zwrócić uwagę.

Mój Qashqai jest z 12.2007r.

 

Faktycznie, z amorkami były kłopoty, tulejki mocowania amortyzatorów czy coś w tym stylu. Musisz podjechać na szarpaki i sprawdzić całą zawieche, bo po tylu latach eksploatacji luzy mogą ujawnić się w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu tuleje wymieniałem, podobno to normalna rzecz

które tuleje, możesz napisać dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi mu o tuleje amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A u mnie stuki się nasiliły.Spędziłem dzisiaj rano 40 minut w stacji diagnostycznej.Diagnosta bardzo życzliwy i ochoczy do kontroli(zawsze do nich jeżdżę na przeglądy) męczył zawieszenie żeby zlokalizować te stuki,wyszło na to że winne są łożyska mcphersona.Najpierw ręką trzymał za każdy amortyzator,a później obsłuchiwał stetoskopem!Miał do niego specjalną końcówkę.Lewa strona jest w gorszej kondycji od prawej.Niestety.Teraz czas udać się do serwisu.


Aha!Zapomniałem dodać,że podczas kręcenia kierownicą czućbyło delikatne puknięcie na kierownicy.Być może na drobnych wybojach to stukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...