Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N14] GA16DS czasami chodzi jak diesel


Domar

Recommended Posts

Siema, mam problem z Moim Sunny. W sumie nie jest to specjalnie problematyczne, ale troche mnie to martwi. Od czasu do czasu mój silnik chodzi jak diesel, jest to słyszalne nie tylko na wolnych obrotach, ale też podczas jazdy.  Dzieje się tak i na zimnym i na ciepłym silniku. Co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tofu

na wolnych obrotach raczej nie powinno występować wcale jedynie pod obciążeniem

ja bym się raczej zastanowił nad rozrządem --lub przycinającym sie zaworze czy popychaczu bo myślę że chodzi ci o klasyczne stukotanie metaliczne ?

Link to comment
Share on other sites

Stukanie nie jest metaliczne tylko takie głuche, dzisiaj odkryłem że dzieje się tak tylko na gazie, jak przełączę na benzynę to jak ręką odjął.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedną z opcji może być problem z zapłonem: świece, kable, moduł zapłonowy, cewka. Sprawdź czy świece nie mają uszkodzonej ceramiki i jaką mają przerwę, do gazu ustawił bym 0,80 (lub z przedziału 0,75 do 0,85). Czasem przy starszych generacjach gazu trzeba zmniejszać odstęp nawet na nowych świecach bo "wypada zapłon" :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...