Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio nie pamieta stacji przy zmianie przez kierownicę


Gość niki-ta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niki-ta
Witam,

ponieważ serwis Nissana w Łodzi nie jest w stanie mi pomóc, a przynajmniej wyjaśnić co sie dzieje z moim radiem - zwracam się do Was. Mam nissana Qashqai z 2013r z oryginalnym radiem i możliwością zmiany stacji radiowych na kierownicy. I z tym mam problem. Bo tylko tak lubię zmianiać stacje radiowe.

Otóż przy zmianach stacji poprzez kierownicę radio nie zapamiętuje mi ostatniej stacji. Tzn. gdy słucham stacji nr 5 i wyłącze silnik, to nawet po minucie od wyłączenia mam już inną stację :(. Jest to dla mnie niezmiernie irytujące! Np. parkując, słucham informacji o atrakcjach na dzień dziecka, zapominam się i wyłączam auto. Ale za sekundę myślę sobie, kurcze, fajnie tego posłuchać. Włączam auto, a tam mam już inną stację radiową i na nowo muszę szukać to czego ostatnio słuchałam.

Czy u Was też się tak dzieje? Czy to jest normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że radio jest oryginalne i wcześniej działało jak należy. Jeśli tak to problem tkwi w samym radiu nie w sterowniku umieszczonym w kierownicy. Najprawdopodobniej nie styka przewód podtrzymujący pamięć, należało by zatem wypiąć i wpiąć ponownie kostkę lub może nawet przeczyścić ją po wypięciu pryśnięciem czymś od elektryki. Można by było sprawdzić czy na tym kabelku jest napięcie, bo jeśli go nie ma to przeczyszczenie nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...