Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Monitoring ciśnienia w oponach


r-ne-100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie na temat TPMS. Czy jest możliwość wyłączenia tego systemu w z51 wersja ze stanów?

Przy okazji chciałbym uczulić wszystkich na odkręcanie aluminiowych kapturków na wentylach które śniedzieją a stanowią jedną całość z czujnikiem ciśnienia. Przekonałem sięo tym próbując sprawdzić ciśnienie w oponach po tym jak zapaliła mi się kontrolka. Efekt taki że mam urwane dwa czujniki a dwóch kolejnych nie mogę odkręcić. W związku z tym chciałbym wyłączyć ten system o ile to możliwe.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kapturków to, do końcówek z czujnikami ciśnienia z uwagi na fakt iż są wykonane z aluminium, należy stosować wyłącznie plastikowe lub stalowe. Te nie utleniają się i nie ma problemu z ich odkręceniem. Aluminiowa nakrętka + aluminiowy wentyl = problemy z uszkodzeniem końcówki włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem i mam aluminiowe osłony na wentyl i kapturki i nigdy nie miałem problemu z odkręceniem ale co tydzień odkręcane i czyściutkie cały rok  :D

A jak brudas i kapturki odkręcane raz na 3 miesiące to odkręcić nie idzie jak to  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste odkręcanie, tudzież przesmarowanie wazeliną techniczną, usprawnia je na tyle że nie ma z nimi kłopotu. Gorzej jak się nie dba o nie a większość zagląda wówczas gdy ciśnienie spadnie, w przypadku posiadania czujników ciśnienia, albo wogóle i wówczas problem narasta, narasta aż skruszą się przy odkręcaniu. Moim zdaniem robią takie celowo by mieć zbyt, bo wystarczyło by wyprodukować takie końcówki, jak przy zwykłych wentylach są i nie było by problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega Edek01 mógł swoją mądrą tezą : " A jak brudas i kapturki odkręcane raz na 3 miesiące to odkręcić nie idzie jak to   :huh:" co najmniej urazić wielu forumowiczów. Nie wydaje mi się żeby częstotliwość odkręcania kapturków była dobrym kryterium do stwierdzenia że ktoś brudas albo nie.

I dziękuję za taką radę. Już wolę jeździć z plastikowymi niż co tydzień odkręcać wentylki. Pomysł z wazeliną jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Chciałbym jednak powrócić do pytania. Da się wyłączyć TPMS czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega Edek01 mógł swoją mądrą tezą : " A jak brudas i kapturki odkręcane raz na 3 miesiące to odkręcić nie idzie jak to   :huh:" co najmniej urazić wielu forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...