Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana subwofera - Czy warto?


Moreee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na WP11 przesiadłem się z Laguny i stamtąd też zabrałem audio.

 

Radio Kenwooda KDC-U30R,

Wzmacniacz Blow 1000w 

oraz Skrzynię basowę - Obudowa od Blaupunkta GTB1200 Mystic Series a w środku Magnat Xpress 12" 350W. (tak już kupiłem od znajomego)

 

Jako, że paka w Lagunie kombi była ciut większa (a raczej wyższa) to taki rozmiar skrzyni nie stanowił dla mnie problemu. W Primerze bagażnik jest o wiele płytszy i skrzynia leży głośnikiem do góry bo inaczej się nie mieści. (w takiej pozycji zajmuje sporo miejsca)

 

I tu pojawia się mój dylemat. W suba w zabudowie boczka chciałem się pobawić ale moje zdolności manualne są niewystarczające na taką rzeźbę oraz nie ma (bądź nie potrafię szukać) w okolicy mojego miejsca zamieszkania kogoś kto się na tym dobrze zna.

 

Ostatnio byłem w sklepie nie dla idiotów i moim oczom ukazała się skrzynia Blaupunkta GTb 8200a - mała skrzynia z wbudowanym wzmakiem. 

 

Teraz pytanie do was. Czy nie będzie to zamiana siekierki na kijek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na czym Ci najbardziej zależy... Jeżeli bardziej cenisz sobie praktyczność auta, tzn. jeżeli wozisz czasami coś większego w bagażniku, to moim zdaniem śmiało powinieneś wymienić sprzęt na coś mniejszego i zgrabniejszego.

 

Jeżeli natomiast nie wozisz nic, nie zależy ci, i bardziej cenisz sobie moc i fakt, że słychać cię już z kilometra... :) to zostaw tak jak jest :D

 

Ja osobiście na Twoim miejscu zamieniłbym sprzęt na mniejszy (nie koniecznie słabszy) i cieszył się przestrzenią w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na czym Ci najbardziej zależy... Jeżeli bardziej cenisz sobie praktyczność auta, tzn. jeżeli wozisz czasami coś większego w bagażniku, to moim zdaniem śmiało powinieneś wymienić sprzęt na coś mniejszego i zgrabniejszego.

 

Jeżeli natomiast nie wozisz nic, nie zależy ci, i bardziej cenisz sobie moc i fakt, że słychać cię już z kilometra... :) to zostaw tak jak jest :D

 

Ja osobiście na Twoim miejscu zamieniłbym sprzęt na mniejszy (nie koniecznie słabszy) i cieszył się przestrzenią w bagażniku ;)

 

Teraz co będzie wymiarami podobne do tego BP (20cm głośnik) a będzie miało podobny wygar jak to czym dysponuję teraz? Sub aktywny/pasywny bez różnicy. Wzmacniacz mam :)

 

Bo nie ukrywam, że lubię moc swojego sprzętu i nie chcę tego osłabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...