Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria sprzęgła klimatyzacji Calsonic


mcboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klimatyzacją, a konkretnie  ze sprzęgłem. Okazało się, że mam zepsute sprzęgło sprężarki  klimatyzacji w swoim QQ 2,0 dci 4x4 150 km 2008. Mechanik szukał sprzęgła i nie może znaleźć konkretnego sprzęgła do tej sprężarki. To firma CALSONIC i sprzęgła, które znajdował nie pasują do wymiarów tej sprężarki. W ASO podali mi kwotę za sprężarkę, która mnie zabiła - 2500 pln i brak zamienników do tego modelu. Podobno sprężarka DELPHI pasuje to tego modelu, ale nie jestem pewien. Czy można jakoś rozwiązać ten problem nie takim gigantycznym kosztem? Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj używanej / regenerowanej na allegro? Znalazłem używaną z pisemną gwarancją za 600zł + przesyłka. Albo oddaj do regeneracji - jest sporo firm oferujących regenerację sprężarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj używanej / regenerowanej na allegro? Znalazłem używaną z pisemną gwarancją za 600zł + przesyłka. Albo oddaj do regeneracji - jest sporo firm oferujących regenerację sprężarek.

Ale czy przy uszkodzonym sprzęgle jest możliwość regeneracji sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, regeneracja sprężarki to między innymi naprawa sprzęgła sprężarki, gdyż jest to element wchodzący w jej skład. Musisz popytać firmy co się tym zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem rade od klimatyzatora aby nie włączać klimy przy prędkości powyżej 100km/h bo można uszkodzić właśnie sprzęgło klimy. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale ja nie włączam i problemów nie mam (ci pewnie co włączają to tez ich nie mają ale...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens, sam też staram się włączać klimatyzację przy niskich obrotach silnika.

Po prostu włączenie klimy przy dużej prędkości obrotowej silnika powoduje gwałtowne szarpnięcie sprężarką klimatyzacji.

Niby jest tam sprzęgło, które powinno zniwelować ten efekt, ale im wyższe obroty tym obciążenie większe więc lepiej chuchać na zimne.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens co piszecie, ale czy przypadkiem przy climatronicu sprężarka nie wyłącza się, gdy zostanie osiągnięta żądana temperatura w kabinie? Jeżeli tak się dzieje, to sprężarka włącza się i wyłącza bez naszej wiedzy, a jak wiadomo większość QQ ma klimatyzację automatyczną, a nie na tradycyjne pokrętła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka poszła do fachowca od klimy. Pocmokał, popatrzył, i zamówił cewkę za 150 pln. Uff odetchnąłem :-). Mam nadzieję, ze po montażu będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko wydaje mi się że nie. Zresztą ja mało jeżdżę z klimą i jeszcze mniej na auto. Ale z tego co pamiętam to: jest upał daje na 20st i auto i klimą wali w aucie na full a potem tylko bieg zmniejsza ale się nie wyłącza, zresztą to było by czuć chociażby po obrotach na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KajusDE, ustawienie 'auto' na panelu, to automatyczne ustawianie "gdzie ma wiać" najmocniej nadmuch - na szyby, nogi, albo z centralnych kratek (ustalają to czujniki) oraz z jaką mocą ma wiać :) Pisząc automatyczna klimatyzacja miałem na myśli climatronic, czyli ustawienie temperatury na np. 20 stopni. U mnie właśnie czuć czasami jak obroty spadną, tylko nie wiem właśnie, czy to włącza się tylko wiatrak przy skraplaczu (chłodnica), czy sprężarka. Wyraźnie było to czuć w Suzuki SX4, tam aż całe auto "chodziło razem z klimą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...