Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria silnika?-czy ktoś już to przerabiał?


PARTENEA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, proszę o pomoc,może ktoś miał ten problem?

Podczas jazdy zapaliły  się kontrolki ESP OFF i poślizgu( pomarańczowe) i silnik przeszedł  tak jakby w system awaryjny.Jednocześnie zapaliła się kontrolka sygnalizująca usterkę silnika. Auto straciło moc,można  było  nim jechać z prędkością 20 km/h, nie więcej.Co to może być? Auto ma 5 lat (rocznik 2010)-Nissan Qashqai.


Dodam,że podobny problem już  kiedyś miałam,auto miało 2 miesiące. Po wielu perypetiach w serwisie-niby naprawili. Teraz problem wrócił w identycznej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podłączyć auto pod komputer serwisowy żeby odczytać błędy.

Bo po Twoim opisie raczej nikt nic nie doradzi. Może być wszystko łącznie z pogryzioną przez gryzonie instalacją elektryczną silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele.Począwszy od banalnej,ot uszkodzenie czujnika światła stopu,po uszkodzenie czujnika ABS na którymś kole,poprzez czujnik temperatury cieczy chłodzącej,aż do przebicia w wiązce sterującej wtryskami:

Poszukałem trochę w necie i znalazłem jeden wynik który pasuje chyba idealnie do Twojej usterki----

 

"Mój ojciec miał dokładnie to samo w Sharanie 02' (AUY - 115KM PD).
Wszystko OK dopóty, dopóki nie zapaliła się kontrolka ESP. Wtedy silnik słabł. Wszystko wracało do normy po ponownym uruchomieniu silnika.

Samochód trafił wtedy do ASO.
Diagnoza: przebicie w instalacji silnika, w części sterującej wtryskami.
Naprawa: wymiana wiązki - koszt ~800zł.

Pomogło. Problem już się więcej nie pojawił.


Oczywiście pozostaje pytanie, czy od ASO usłyszeliśmy prawdę. Mogli wymienić jakiś przekaźnik za 50 zł a skasować 800 za wymianę wiązki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dzień przed zdarzeniem miałam wymienianą żarówkę w prawym reflektorze, bo się przepaliła. Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek,ale na wszelki wypadek podaję. Oczywiście pojadę ,,na komputer" do lokalnego serwisu, oby tylko znaleźli przyczynę.Proszę o kontakt szczególnie właścicieli Qashqkai  z 2010, może ktoś miał podobną awarię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o pomoc,może ktoś miał ten problem?

Podczas jazdy zapaliły  się kontrolki ESP OFF i poślizgu( pomarańczowe) i silnik przeszedł  tak jakby w system awaryjny.Jednocześnie zapaliła się kontrolka sygnalizująca usterkę silnika. Auto straciło moc,można  było  nim jechać z prędkością 20 km/h, nie więcej.Co to może być? Auto ma 5 lat (rocznik 2010)-Nissan Qashqai.

Dodam,że podobny problem już  kiedyś miałam,auto miało 2 miesiące. Po wielu perypetiach w serwisie-niby naprawili. Teraz problem wrócił w identycznej postaci.

Parę dni temu miałem podobne zjawisko tyle, że kontrolki ESP nie zgasły po uruchomieniu silnika i brak było reakcji na wyłącznik ESP. Ale auto jechało normalnie. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika a następnie powtórnym uruchomieniu kontrolki zgasły. Na razie problem się nie powtórzył.

Właśnie skończyła mi się gwarancja więc rodzi mi się teoria spiskowa (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dodajesz gazu, to "przerywa"? Mogła paść/odłączyć się jedna świeca,lub cewka zapłonowa. Ale no, to jest takie opowiadanie - z komputera trzeba odczytać. Adapterem za 40zł z allegro zrobiłbyś to sam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu miałem podobne zjawisko tyle, że kontrolki ESP nie zgasły po uruchomieniu silnika i brak było reakcji na wyłącznik ESP. Ale auto jechało normalnie. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika a następnie powtórnym uruchomieniu kontrolki zgasły. Na razie problem się nie powtórzył.

 

Najprawdopodobniej akumulator do wymiany. Sprawdzone (akumulator wymieniony na gwarancji). W momencie uruchamiania silnika, przy dużym poborze prądu, akumulator nie zapewnia odpowiednich parametrów zasilania dla testujących się układów sterowania i to jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...