Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Grzeje się mocno silnik po przekroczeniu 90


Gość MagdusiaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MagdusiaR

Panowie, szukam pomocy, mam jeszcze 2 tygodnie na ewentualny zwrot

Nissan xtrail t30 2,0 benzyna 2004 rok, polski salon.

Po zakupie na autostradzie walnęłam 160 i woda z chłodnicy wylała mi się zbiorniczkiem zapasowym. po ostygnięciu i dolaniu płynu jechał ale na bardzo ciepłym silniku, wieczorem małe prędkości po mieście jeździł normalnie.

Od tego czasu zrobiono:

- wymiana bezpiecznika od 2 obiegu wentylatorków

- wymiana 2 termostatów

- płukanie i udrożnianie chłodnicy, wymiana płynu

- planowanie głowicy i wymiana uszczelki, potem jej prześwietlenie i znowu wymiana uszczelki - wszystko z głowicą na prześwietleniu ok

- wymieniona pompa wody

- zamówieona nowa chłodnica jutro zmienią

Samochód jeździ normalnie ale po przekroczeniu 90, 100 km/ h silnik zaczyna sie mocno grzać, wskazówka dochodzi do czerwonego pola (po dosłownie kilku minutach jazdy z taka prędkością).

 

Będę wdzięczna za każda wskazówkę, bo wiem że przysługuje mi zwrot ale przekroczyłam już 14 dni więc teraz moze to być długa batalia, a samochód kupiony na kredyt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze sprawdzić czy pomiędzy chłodnicami nie ma włożonej jakiejś przegrody (karton, twardy plastik, itp), który miał zimą powodować szybsze nagrzewanie silnika.

Sam często zimą wkładam tam kawałek kartonu jako przegrodę ograniczającą przepływ. Może stary właściciel coś zostawił i teraz latem się grzeje.

 

Proponuję jeszcze profilaktycznie myjką ciśnieniową przemyć/przedmuchać pierwszą chłodnicę od frontu, która jest chłodnicą od klimatyzacji.

Dopiero za nią jest chłodnica silnika, więc jeśli ta pierwsza jest mocno zabrudzona to także może mieć to wpływ na pracę tej drugiej.

 

A jaki był stan temperaturowy chłodnicy w momencie wywalenia płynu korkiem od zbiornika wyrównawczego?

Po pierwsze czy była gorąca, co świadczy, że poprawnie pracował termostat. A po drugie czy załączył się wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy wentylator przy tej temperaturze pracuje, bezpieczniki zmienione ale może jest walnięty czujnik włączający go na szybki bieg. Jeśli wentylator pracuje jak trzeba  i po wymianie chłodnicy będzie dalej się tak działo to należało by się zastanowić nad odkamienieniem całego układu. Przyczyną mogą być jeszcze ubytki płynu w układzie, należało by sprawdzić czy nie ma wycieków jakichś, nie mówię juz o walniętej uszczelce pod głowicą bo to zapewne byś zauważył po barwie płynu i oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież Koleżanka napisała, że uklad byl czyszczony i udrazniany, termostaty wymienione, glowica robiona itd itp. Czytacie wogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież Koleżanka napisała, że uklad byl czyszczony i udrazniany, termostaty wymienione, glowica robiona itd itp. Czytacie wogóle?

Koleżanka napisała "- płukanie i udrożnianie chłodnicy, wymiana płynu", Ja zaś pisałem o całym układzie, bo wychodzi że na małym obiegu jest wszystko ok, a problemy zaczynają się, tak jakby na obiegu dużym  a skoro termostaty wymienione to może kamień w układzie zalega.  . Także jakby co to czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic o wymianie czujników temperatury cieczy - zacząłbym od tego. Sprawdzanie ich może nie pokazać usterki, tylko podmiana na nowy daje 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyciągną termostat i sprawdził w garnku z gorącą wodą czy się otwiera do końca. Bo teraz te termostaty podróbki to kicha totalna w swoim drugim aucie wymieniałem 2 raz za 3 razem okazał się sprawny. Też bym sprawdził te czujniki bo one też uruchamiają wentylator, a nie wiemy czy się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, szukam pomocy, mam jeszcze 2 tygodnie na ewentualny zwrot

 

Nissan xtrail t30 2,0 benzyna 2004 rok, polski salon.

 

Po zakupie na autostradzie walnęłam 160 i woda z chłodnicy wylała mi się zbiorniczkiem zapasowym. po ostygnięciu i dolaniu płynu jechał ale na bardzo ciepłym silniku, wieczorem małe prędkości po mieście jeździł normalnie.

 

Od tego czasu zrobiono:

- wymiana bezpiecznika od 2 obiegu wentylatorków

- wymiana 2 termostatów

- płukanie i udrożnianie chłodnicy, wymiana płynu

- planowanie głowicy i wymiana uszczelki, potem jej prześwietlenie i znowu wymiana uszczelki - wszystko z głowicą na prześwietleniu ok

- wymieniona pompa wody

- zamówieona nowa chłodnica jutro zmienią

 

Samochód jeździ normalnie ale po przekroczeniu 90, 100 km/ h silnik zaczyna sie mocno grzać, wskazówka dochodzi do czerwonego pola (po dosłownie kilku minutach jazdy z taka prędkością).

 

Będę wdzięczna za każda wskazówkę, bo wiem że przysługuje mi zwrot ale przekroczyłam już 14 dni więc teraz moze to być długa batalia, a samochód kupiony na kredyt.

Witam Pania,

mam taki sam samochod i ten sam problem ,a nawet ten sam rocznik . Dokonano takich samych napraw oprocz wymiany chlodnicy. Czy udalo sie pani naprawic auto? Prosze o podpowiedz jesli to mozliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dolas, koleżanki nie ma na forum od roku (nie logowała się), wątpię że odpowie, ale jak auto takie samo, no cóż może nie takie samo a dokładnie to samo i problem nie został rozwiązany.

Dawno temu go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...