Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 zatarta stacyjka?


krzysiek vel soova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio pojawił się u mnie problem ze stacyjką. Mianowicie dość ciężko zaczęła się przekręcać stacyjka a największy opór jest w momencie odpalania auta. Moje pytanie czy mogę do środka wstrzyknąć jakieś smarowidło bez żadnych obaw ? ( np mam olej do urządzeń precyzyjnych myślałem żeby go wstrzyknąć strzykawką z igłą)

Dzięki za odpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jak najbardziej a nawet, z tego co opisujesz, należy, by ratować stacyjkę przed całkowitym uszkodzeniem, coś wstrzyknąć. Najlepsza była by wazelina techniczna wstrzyknięta strzykawką, bez igły. (Do strzykawki nakładasz wazeliny i wciskasz tłoczek a potem przekręcasz kluczykiem rozprowadzając ją w zakamarki), lub wstrzyknij pryśnij olejem silikonowym, to najprostsze rozwiązanie. Można rozebrać i przesmarować, techniczną wazeliną właśnie (lub smarem do rowerów stosowanym), ale to czynność dla bardzo zaawansowanych. Nie stosuj oleju silnikowego ani tego do urządzeń precyzyjnych. Stacyjka wykonana jest z aluminium (dural ewentualnie) i z moich doświadczeń, bynajmniej, wynika że oleje, poza silikonowym, nie tyle wchodzą w reakcje z tym metalem co może czyszczą go nadmiernie lub co innego się dzieje w każdym razie aluminium tępo chodzi w takich substancjach, tak jakby sie zacinało a ten efekt już masz i chcesz go wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by po aplikacji pokręcić stacyjką kilka-kilkanaście razy aż do ostatniej pozycji skoro ta najciężej chodzi, jednak przed tym zabiegiem polecam jednak odłączyć akumulator, bo po co niepotrzebnie odpalać i gasić auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by po aplikacji pokręcić stacyjką kilka-kilkanaście razy aż do ostatniej pozycji skoro ta najciężej chodzi, jednak przed tym zabiegiem polecam jednak odłączyć akumulator, bo po co niepotrzebnie odpalać i gasić auto. 

No to do powyższego dodać jeszcze należy by pamiętać że na kluczyku, po każdorazowym jego wyjęciu, przez jakiś czas będą pozostawały resztki tego co zaaplikujemy. Trzeba o tym pamiętać, by wytrzeć kluczyk co uchroni kieszeń przed, trudnym do usunięcia, zatłuszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...