Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Secure


banfyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Nissan Primera P12 Kombi 1.9 dci no i moje pytanie brzmi następująco. Co może być przyczyną zablokowania radia i wyświetlenia się napisu SECURE na zielonym tle ?? Dodam że nie można nic zmienić w ustawieniach radia , nie da się go wgl. włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio oryginalne?
Wymieniałeś / odpinałeś ostatnio aku?

To wygląda na brak komunikacji radia z immo
Booo., jak zapewne wiesz - radia w Nissanach są przypisane / "połączone" z immobilizerem....taki sprytny system ;)

 

Zielone tło oznacza błąd radia , spowodowany np. zmianą zasilania

 

W tej sytuacji pozostaje niestety wizyta u elektronika, który odczyta kod z pamięci radia luuub serwis (ASO)
chyba, że jakimś cudem masz gdzieś w papierach zapisany kod do radia...ale wątpię...
Zatem , konieczna będzie zmiana pamięci przez fachowca.

* kiedyś , komuś ponoć pomogło wyjęcie radia i odpięcie na chwile kostek...jeśli się to potrafi zrobić ;)

 

* Kolejna wskazówka ---> wyjac bezpiecznik od radia na kilka minut ale ten ze skrzynki przy akumulatorze. 

To częsta "przypadłość" p12....
Czemu tak się dzieje? No cóż - elektronika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio oryginalne?

Wymieniałeś / odpinałeś ostatnio aku?

 

To wygląda na brak komunikacji radia z immo

Booo., jak zapewne wiesz - radia w Nissanach są przypisane / "połączone" z immobilizerem....taki sprytny system ;)

 

W tej sytuacji pozostaje niestety wizyta u elektronika, który odczyta kod z pamięci radia luuub serwis (ASO)

chyba, że jakimś cudem masz gdzieś w papierach zapisany kod do radia...ale wątpię...

Zatem , konieczna będzie zmiana pamięci przez fachowca.

 

(kiedyś , komuś ponoć pomogło wyjęcie radia i odpięcie na chwile kostek...jeśli się to potrafi zrobić ;)

zielone tło oznacza błąd radia , spowodowany np. zmianą zasilania)

 

To częsta "przypadłość" p12....

Czemu tak się dzieje? No cóż - elektronika :/

Właśnie dziwna sprawa się stała bo nie odpinałem nie wymieniałem kompletnie nic nie robione z samochodzikiem od paru dobrych miesięcy a nawet roku. Radio oryginał . No nic jutro się wybieram do elektronika może coś poradzi a jak nie to fachowcy od radia albo ASO mi pozostaje ... bo co to za jazda kiedy słyszy się własne myśli ;P no tak elektronika też kiedyś ma prawo wysiąść . Dzięki za info dam znać co było przyczyną :) 

Problem tkwił chyba w zawieszonym sterowniku ... bo odpiąłem akuuś na kwadrans iii radio ożyło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek nasuwa się taki - zanim udamy się do fachowca - warto samemu spróbować , odpinając na chwilę radio lub akumulator.

 

Jak wcześniej wspomniałam : SECURE na zielonym tle sygnalizuje błąd radia (zasilanie)

Na żółtym - problem z IMMO.

Choć z tego co wiem- na zielonym ,czasem nasze "sztuczki" / próby reanimacji nie pomagają - radio dalej nie działa. Wówczas ani rusz bez fachmena...

 

Dzięki za wiadomość - będzie ona wskazówką dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...