Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Buczenie, tłuczenie, uderzanie i inne Sunny n14


Salim1423

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam ostatnio kilka zagwostek związanych ze swoim Słoneczkiem. 

 

1. Pierwszą sprawą jest błotnik. Otóż pojawił mi się w zeszłym roku spory purchel na naprawianym wcześniej błotniku, później podczas mycia niestety zrobiła się dziura i dopiero ostatnio dopadłem orginalny błotnik w naprawde super stanie, oddałem go do lakiernika, który po kosztach mi go przemalował. Zostaje jedynie problem z założeniem go. Ktoś może robił to i pamięta gdzie są poukrywane śruby abym go wymienił ? ;)

2. Jakiś czas temu przy stronie pasażera zaczęło mi coś bardzo `turkotać`. Szczególnie bardzo jest to słyszalne na zimnym silniku. Wtedy dźwięk jest naprawdę głośny. Wydaje mi się, że to wiatrak, ale to nie może być on, ponieważ dźwięk nie ustaje przy wyłączeniu lub przyspieszeniu nawiewu. Jest to bardzo denewujące i mam nadzieję, że jest to kwestia tylko kosmetyczna, a naprawa tego zajmie chwilę. Ktoś coś może kojarzy i mógłby mi pomóc? 

 

3.  Ostatnio coś zaczęło mi `dudnić` w przednim kole po stronie pasażera. Jest to charakterystyczne `uderzenie` tuż po ruszeniu z miejsca lub po przyspieszeniu (najczęściej po redukcji na dwójkę) i po zatrzymaniu się. Od razu odrzuciłem pomysł przegubu - bo to się dzieje przy prostych kołach, a nie skręconych. Dźwięk jest podobny do dźwięku zużytych poduszek pod silnikiem (podczas dynamicznego ruszenia z miejsca, poduszki nie utrzymują silnika i jest charakterystyczne `uderzenie`) 

 

4. Po dłuższej jeździe (50-60 km) i np stoję na światłach i staczam się do tyłu, słychać `buczenie` dochodzące z kierownicy. Podobnie podczas wrzucania `wstecznego` aż do momentu ruszenia (gdy ruszy już jest w porządku). Wymieniałem w listopadzie zeszłego roku przewody ciśnieniowe przy maglownicy, także może coś z tym jest związanego? Jednakże sytuacja z `buczeniem` jest sporadyczna. Nie jest to regułą, nie dzieje się to regularnie. 

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże/podpowie. Może znajdzie się jakiś chętny Dobrodziej, który znalazłby czas i może sam rzucił okiem na moje Słoneczko - odwdzięczę się dobrym trunkiem ;) 


Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...