Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jak rozpoznać zużyte przeguby ?


Gość daniellus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów.

Zastanawiam się w jaki sposób można rozpoznać zużyte przeguby.

Jeśli macie doświadczenie w tej materii proszę o informacje jak sprawdzić czy wszystko jest ok.

Już zagazowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrec kierownica na maksa w lewo i ruszaj ostro, tak samo zrob skrecajac w druga strone. Jesli uslyszysz charakterystyczne pykanie (strzelanie/chrubotanie), to znaczy ze pada przegob.

Jak skrecisz w lewo i pyka-to prawy przegob pada, jak skrecisz w prawo i bedzie pykac-to lewy przegob pada.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. jestemwlasnie po wymianie prawego przegubu zewnętrznego. jedno chrobotanie ustało, za to jedno zostało - możliwe ze przegub wewnetrzny tez zgrzyta i chrobocze ? slychac przy ostrym piłowaniu koło 4-5 tys obrotow... jak automat wrzuca wyzszy bieg i obroty spadaja ustępuje.

 

przed wymianą przegubu zewnętrznego jak gruchotał czułem na kierownicy lekkie bicie... teraz to tylko słysze ale nic nie czuc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drążki gumy i inne tuleje to są dokładnie sprawdzone i wynik jest ok. Zastanawiam się nad zbieżnością ponieważ zauważyłem że opony są przełożone tył do przodu i te obecnie z tyłu są nierówno zjechane. Na zakrętach nawet przy niewielkiej prędkości lubią zapiszczeć. Do tego wszystkiego dochodzi dziwny hałas jakby buczenie. Podejrzewałem łożyska ale są w dobrym stanie. Liczę że to sprawka opon. Mam taką nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Czy zużyty przegub może powodować ściąganie na swoją stronę??

 

nie. jesli wszystko masz w porzadku to mozliwe jest to przez: zla geometrie, krzywa droge, opony i to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...