Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość kupienia Qashqaia 1995 diesel z listopada 2010 z przebiegiem ok 10 000 km w wersji acenta ale z szyberdachem.

Sprzedający chce ok 80 000 zł. Proszę o opinię czy cena jest nie za wysoka.

Jak sprawuje się silnik 150 KM przy sporej przecież masie.

Dzięki z góry i pzdr,

 

cena do zaakceptowania, silnik 2.0 diesel najlepszy z dostepnych dla tego samochodu, i nie moc ważna a moment, a ten daje pozytywne odczucia - ładnie przyspiesza i jest cichy. Dach to akurat dla kierowcy zerowa frajda, a auto niższe wewnątrz o 3cm, no ale jak jest - to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za info.

Poczytałem sporo na forum o qq i trochę jestem zaniepokojony opiniami o tym autku.

Wiele krytycznych wpisów dotyczy silnika, amortyzatorów czy ogólnie awaryjności. Mam świadomość że w tego typu forach zdarzają się jacyś totalni malkontenci ale zwykle są to pojedyńcze przypadki. A może autko w rocznikach wcześniejszych było niedopracowane a teraz jest lepiej. "Moja" wersja jest z listopada 2010 i to może jest jakaś wskazówka do jego oceny. Dodam że z marką jestem od wielu lat, jeździłem Almerą Tino, teraz Notem a żona ma Micre. Wiem zatem jakie mogą być oczekiwania co do Nissana i nie mam złudzeń że jest to Mercedes.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zatem jakie mogą być oczekiwania co do Nissana i nie mam złudzeń że jest to Mercedes.

Pzdr

 

masz przesadnie wyolbrzymione złudzenie co do Mercedesa :)

QQ nie jest gorsze od innych aut, a może i lepsze - lata dobrych samochodów minęły, teraz liczy się rentowność, więc auto nie może być przesadnie solidne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przesadnie wyolbrzymione złudzenie co do Mercedesa :)

QQ nie jest gorsze od innych aut, a może i lepsze - lata dobrych samochodów minęły, teraz liczy się rentowność, więc auto nie może być przesadnie solidne,

 

Ok, nie chcę kruszyć kopii o rzeczy nieistotne.

Jak wspomniałem jestem użytkownikiem Nissanów i nie narzekam. Mało tego, chcę kupić następnego ale zastanawiam się czy ten model (qq) jest odpowiednio dopracowany.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lope z mojej wiedzy wynika, że problemy miały głównie samochody z pierwszych lat produkcji (min. amortyzatory). Mój QQ jest z grudnia 2010. Do tej pory ma przejechane 31000 km i nie mogę zgłosić żadnych uwag. Jeżeli QQ, którym jesteś zainteresowany jest kupiony w polsce i tu serwisowany to podjedź z właścicielem do serwisu i poproś o wydrukowanie wszystkich raportów z napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sporo na forum o qq i trochę jestem zaniepokojony opiniami o tym autku

Nie ma idealnych aut na tynku, a QQ jest naprawdę fajny. W ankiecie jest pytanie czy ponownie kupiłbyś taką samą wersję QQ, i wiele osób oddacjących głosy odpowiadają "tak" co potwierdza ich zadowolenie. Weź pod uwagę że urok forum jest juz taki ze zazwyczaj piszą osoby które mają jakiś dulemat mniejszy lub większy problem ... o plusach, zachwytach juz nikomu sie nie chce pisać.

 

Wiele krytycznych wpisów dotyczy silnika, amortyzatorów czy ogólnie awaryjności

O silnikach z tego co pamiętam nikt nie pisał że są do bani. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy i o tym Koledzy pisali. Nie w kontekście usterek a doświadczeń, opini z jazdy. Amortyzatory to był problem pierwszych egzemplarzy, teraz juz nie ma tego problemu.

 

Dodam że z marką jestem od wielu lat, jeździłem Almerą Tino, teraz Notem a żona ma Micre. Wiem zatem jakie mogą być oczekiwania co do Nissana i nie mam złudzeń że jest to Mercedes.

Wiec wiesz i znasz nissana lepiej niż wielu z nas. Idz do salonu, wybierz się na jazdę testową a myśle że będziesz zadowolony. Ja jestem strasznym szczególarzem, pedantem i na QQ złego słowa powiedzieć nie mogę. Oczywiście to subiektywne moje odczucie bo jak przesiadałbym się z X5 to pisałbym inaczej.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnych aut na tynku, a QQ jest naprawdę fajny.

(...)

 

Oczywiście to subiektywne moje odczucie bo jak przesiadałbym się z X5 to pisałbym inaczej.

 

otóż włśnie, nie należy zapominać ze to auto "bazowe" to można mieć za 64tys NOWE, a najwyższa opcja tego samochodu kosztuje 120tys ale to już dopłata za elementy "wsadzone" do tych 60 - i tak jest zbudowany - jako "niższa klasa średnia" - przesiadka z Astry może jest miła, już z Primery P12 taka sobie, jak kupisz Mondeo za 80tys będziesz się woził, QQ jeździł :). ale ma swoje miłe zalety i można się trochę nim pobawić.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolor - najładniejszy dla QQ.

Oczywiście zaraz po Tytanowym ;)

 

Wiem dlatego drugiego mam w takim samym kolorze

Hmm ... a tak z ciekawości po co Ci dwa takie same QQ ? Pierwszy nie spełniał wyposażeniowo Twoich oczekiwań i zakupiłeś nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kedzior

Oczywiście zaraz po Tytanowym ;)

 

 

Hmm ... a tak z ciekawości po co Ci dwa takie same QQ ? Pierwszy nie spełniał wyposażeniowo Twoich oczekiwań i zakupiłeś nowego ?

złożona historia, Jeden jest tekna drugi acenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie mam za dużo do czynienia z Nissanami,(poza 350Z tylko), ale wymykombinowałem sobie dla żony QQ. Jeździ maksymalnie do 4-6 tys. rocznie więc szkoda wydawać kasy na nowego i mam pytanie:

- po ilu tys. trzeba zrobić duży przegląd w tym samochodzie (rozrząd itd.) (tylko silniki 2.0 benzyna lub ON mnie interesują) ?

- na co zwrócić uwagę przy kupnie, szukam tylko modeli z automatyczną skrzynią (były z nimi jakieś seryjne probemy)? roczniki 2007-2008

- czy występują jakieś szczególne miejsca w których wychodzi korozja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużo do czynienia z Nissanami,(poza 350Z tylko), ale wymykombinowałem sobie dla żony QQ. Jeździ maksymalnie do 4-6 tys. rocznie więc szkoda wydawać kasy na nowego i mam pytanie:

- po ilu tys. trzeba zrobić duży przegląd w tym samochodzie (rozrząd itd.) (tylko silniki 2.0 benzyna lub ON mnie interesują) ?

- na co zwrócić uwagę przy kupnie, szukam tylko modeli z automatyczną skrzynią (były z nimi jakieś seryjne probemy)? roczniki 2007-2008

- czy występują jakieś szczególne miejsca w których wychodzi korozja?

 

oba silniki 2.0 mają łańcuch. Diesel ma ładny moment obrotowy, ale filtr DPF przy miejskiej jeździe może być (czasem) problemem więc lepiej benzynę. Niby więcej pali, ale generalnie to "bezserwisowy" silnik i dzieki temu zdecydowanie tańszy w eksploatacji ogólnym rozrachunku. Nie ma płaczu o turbinkę i jej eksploatacje, o filtr DPF itd - wymieniasz olej co 20tys. (serwisowo to nawet co 30 tys.) świece platynowe co 90tys no i łańcuch raczej na zdecydowanie większy przebieg - 200-300tys. Skrzynia CVT - albo działa, albo jak się zepsuje - to lepiej kupić nowe auto. Koszmarne ceny - 15- 30tys wyceniona naprawa to nic zaskakującego dla serwisu :). Co do korozji - nie znam tematu.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skrzynia CVT - albo działa, albo jak się zepsuje - to lepiej kupić nowe auto. Koszmarne ceny - 15- 30tys wyceniona naprawa to nic zaskakującego dla serwisu smile.gif.

 

Bez przesady... nowa CVT do QQ kosztuje 5 tyś :shifty: .

W serwisie w Lublinie nigdy nie naprawiali CVT... ale płyn NS-2 to trzeba wymienić na 100% (pomimo zapewnień o bezobsługowości).

W instrukcji serwisowej jest wyraźnie o tym napisane. Zresztą każdy płyn/olej się grzeje i dodatkowo z wiekiem traci swoje właściwości.

Taki Mercedes od dawna wprowadził zalecenie wymiany płynu w skrzyniach bezstopniowych co 90kkm.

Pamiętajcie tylko, żeby po wymianie skasować komputerkiem

CVT fluid deterioration date.

Edytowane przez McAndy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co sądzicie o QQ 2008- 1,6 115kM- jakie macie opinie o silniku, jaki jest tam rozrząd, jaki jest rozrząd i co najczęściej pada w tym modelu oraz co możecie powiedzieć jako użytkownicy o spalaniu?

Edytowane przez ~Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o QQ 2008- 1,6 115kM- jakie macie opinie o silniku, jaki jest tam rozrząd, jaki jest rozrząd i co najczęściej pada w tym modelu oraz co możecie powiedzieć jako użytkownicy o spalaniu?

QQ jest super, silnik 1.6 ma rozrząd łańcuchowy,dynamika wystarczająca, spalanie w trasie 6,5l, miasto 8,5l, autostrada 7,5l. odnośnie usterek niech ktoś inny się wypowie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o QQ 2008- 1,6 115kM- jakie macie opinie o silniku, jaki jest tam rozrząd, jaki jest rozrząd i co najczęściej pada w tym modelu oraz co możecie powiedzieć jako użytkownicy o spalaniu?

Tutaj masz wiele informacji o interesujacym Cie silniku.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/56475-prawdziwe-osiagi-qq-i-qq2-16/

 

Temat awari nieznany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak by ktoś szukał w miarę używanego w miarę nowego QQ :)http://www.dawro.pl/...fertowe&id=4828

 

znasz to auto czy ot tak sobie...

bo Santander ma oferty raczej takie sobie, i zawsze jest jakiś "myk" w opisie, tu np. jest jeden kluczyk, pomijając fakt że jak na 2011 to nieźle zasyfione to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz to auto czy ot tak sobie...

bo Santander ma oferty raczej takie sobie, i zawsze jest jakiś "myk" w opisie, tu np. jest jeden kluczyk, pomijając fakt że jak na 2011 to nieźle zasyfione to auto...

 

wstawiłem dla zainteresowanych, że coś takiego jest... i jak by był ktoś akurat takie auto szukał (tzn. kolor,wyposażenie,model) i był z okolic Wrocławia to mógł podjechać i oglądnąć to nic nie kosztuje no może paliwo i godzina czasu, a wczytywać się dokładnie w jego papiery nie wczytywałem, bo interesował mnie inny samochód :) którego i tak nie kupiłem,

 

A jak bym znał to auto to pewnie sam bym je kupił lub w ogóle na forum bym tego nie pokazał (gdyby wiedział że to byłaby jakaś lipa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość merlin1922

Witam ,

mam do sprzedania Qashqai 2011 w wersji I - Way 2.0 dCi, czarny metalik , komplet opon zimowych , przebieg 9000 km. Stan idealny bez jednej ryski :)

Po dalsze informacje proszę się zgłaszać na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, powoli szykuje się do sprzedania QQ 1.6 Accenta, 2009, 50k km, gwarancja do 07.2012 - więcej info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do zakupu qq 1.6 benzynka lub 1.5 DCI i już od jakiegoś czasu przeglądam oferty i natrafiłem na: http://otomoto.pl/ni...tml#description jakieś 30km od mojej miejscowości, jak myślicie czy cena nie jest za niska?

jaki przebieg? może do ceny vat trzeba doliczyć? zadzwoń popytaj, blisko masz to podjedź popatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 107 tys. juz dzwoniłem przed świętami i kolo wtorku pojadę go obejrzeć, Cena podana to brutto. a jeszcze jedno na co zwracać uwagę w tym modelu i w tym silniku? co się często psuje? oprócz kiepskich amortyzatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...