Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozładowany aku i brak możliwości otworzenia drzwi


bikemc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Mam do Was pytanie, może ktoś Was wie jak rozwiązać mój problem. Padł mi do zera akumulator w Navarze. Czy wiecie jak otworzyć samochód by podnieść maskę? Kluczyk od strony kierowcy nie otwiera drzwi, co mnie dziwi((

Pomóżcie((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby były mrozy sądzić by można że zamek przymarzł ale teraz w ciągu dnia jest ciepło więc ta kwestia raczej odpada. Psiuknij czymś w zamek, może poprostu ciężko chodzi a kluczyk przekręca się wogóle w obie strony czy stoi sztywno..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że akumulator był wyczerpany, więc wyciągnąłem aku a wczesniej zamknąłem drzwi. Maskę oczywiście także opuściłem, sadząc, że otworzędrzwi kluczykiem. A tu nic...
Myślałem, by dostać się pod + aku i podać 12V by pilotem otworzyć drzwi, ale niewiem czy się tam dostanę. Chyba, że jest inny sposób..

Edytowane przez bikemc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, drzwi nie były wymieniane. Samochód jest bezwypadkowy, ma przejechane tylko 25 tys.od 2009 roku i znaczny czas stoi w garażu. Dlatego wszystkie metody z dewastacją odpadają. Podładowałbym CTEKiem w aku w garażu, ale tam niema gniazdka.
Macie jakieś sugestie? Może dealer wiedziałby jak otworzyć? 

Edytowane przez bikemc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Przy klamce powinieneś mieć gniazdo zamka na kluczyk. Jeśli tego nie ma to pewnie jest zaślepka jak w Pathfinderze, trzeba ją podnieść (pod klamką jest mała szpara), znajdziesz wtedy gniazdo kluczyka. Dealer patentów nie zna pewnie będą szukać wkładki zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kluczyki, obydwa z przyciskami do otwierania i zamykania drzwi. Uruchomienie silnika następuje standardowo przez włożenie kluczyka do stacyjki.
 

Edytowane przez bikemc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kluczyki, obydwa z przyciskami do otwierania i zamykania drzwi. Uruchomienie silnika następuje standartowo przez włożenie kluczyka do stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kluczyk od strony kierowcy nie otwiera drzwi, co mnie dziwi((

Pomóżcie((

Napisał w pierwszym poście że kluczyk nie otwiera drzwi, pytałem czy wogóle się obraca w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za powtarzające się posty. Mam otwór na kluczyk po stronie kierowcy(bez zaślepki) nie działa otwieranie. Czy od strony pasażera jest kolejny zamek za zaślepką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kluczyk od strony kierowcy nie otwiera drzwi, co mnie dziwi((

Pomóżcie((

Napisał w pierwszym poście że kluczyk nie otwiera drzwi, pytałem czy wogóle się obraca w zamku.

Od strony pasażera nie ma, ale dlaczego nie działa, obraca się kluczyk w zamku....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk w zamku od strony kierowcy obraca się w lewo i prawo,lecz drzwi się nie otwierają :(

TESTER 1959 sam nie wiem, dlaczego nie otwiera drzwi. Może mieliście kiedyś taki przypadek, odłączony aku i otwieranie drzwi. Nie słychać w zamku mechanicznego otwierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za bardzo panikujesz  :), spokojnie. Jak sam nie potrafisz dostać się od wewnątrz drutem, wezwij gościa od otwierania zamków, w każdym większym mieście, przeważnie przy marketach 24h są tacy (ewnt. spytaj się taryfiarzy).

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyginać drzwi, wiem z czym to się wiąże... Może ma ktoś zdjęcie komory silnika, może widać z góry podłoże - tzn. byłby dostęp do przewodów aku...

Edytowane przez bikemc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw psiknij WD40 w zamek, może ciężko chodzi, skoro pojazd prawie nowy, zamek powinien działać. Potem popróbuj otworzyć nie na siłę ale z wyczuciem. Jeśli to nie pomoże to musisz o ile pamiętasz czy wogóle wiesz gdzie, którędy znaczy się,idzie linka do otwierania klapy. Można było by spróbować, jakimś haczykiem z drutu wygiętym, szarpnąć ją lub pchnąć  przez gril. Dla poglądu masz zdjęcia zamka i jego mocowanie,  jak to idzie mniej więcej.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-navara-nissan-navara-d40-2008r-bogate-wyposazenie-ID6yLYIb.html

http://sprzedajemy.pl/zamek-drzwi-navara-d40-przod-prawy-pathfinder-r51-nr18274057

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-navara-d40-seautomateuro4nowe-kola2wlfaktura-ID6yLo2n.html

Zdjęcia a raczej linki do nich Ci dałem ale do aku od spodu raczej trudno się dostać będzie a nawet przez gril też kiepsko bo plusowy jest w głębi nie z brzegu.

Popatrzyłem na te zdjęcia i, wydaje mi się że linka powinna być widoczna z grila a to pozwoliło by ją zahaczyć. Szkoda że wczoraj nie wiedziałem o Twoim problemie bo przez pół dnia obcowałem z Navarą to obadał bym sprawę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek chodzi tak płynnie w drzwiach, jakby nic kompletnie się w nim nie działało. Ciekawe do którego elementu zaczepiona jest linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płynnie chodzi to znaczy się że cięgno a w tym przypadku zdaje się linka a zapewne nie linka tylko końcówka jej osłony pancerz  wypadł z uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w zamku jest przekaźnik elektryczny i otwiera mechanizm elektrycznie po przekręceniu kluczyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz osłonę pod silnikiem to sądzę że dosięgniesz ręką do przewodu (+) do połaczenia z klemą akumulatora. Jest tam dość dużo miejsca - ręka z przewodem powinna wejść. Przewód (+) jest od strony podszybia. Minus podasz potem na masę i powinno działać. 

 

Druga szansa samochód na podnośnik , zdjąc prawe przednie koło i próbować się dostać od strony nadkola 

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś w atrapę przednią?? Nie widać tam mechanizmu otwierania przedniej maski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...