Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja byłem w zeszłym sezonie z sss.org i było po 500 pln. Była straż pożarna i około 40-50 bryczek. Straż pożarna musi być bo jednemu się samochód zapalił (przesadził z tuningiem? :blink: ) a drugi rozlał olej na kilkudziesięciu metrach toru (przesadził z tuningiem :whistle: ?). gdyby nie było straży to by było mało fajnie a już na pewno po imprezie. Po tej przygodzie nie wyobrażam sobie Poznania bez strażaków. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sam się nie orientowałem. Kiedyś taki gość mnie zapraszał na Poznań. Tez powiedział ze chcą 30k zł. I chyba w cenie tez strażaki stoją:) Widze ze jak jedyny 370z będę? Oczywiście mam taka nadzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pisze na zlot/spot. worm#21 mógłbym sie z Tobą zahaczyć do Wa-wy, od Piotrkowa jechalibyśmy już we dwóch. A z tym ogólnopolskim zlotem to wcale niezły pomysł, ja się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pisze na zlot/spot. worm#21 mógłbym sie z Tobą zahaczyć do Wa-wy, od Piotrkowa jechalibyśmy już we dwóch. A z tym ogólnopolskim zlotem to wcale niezły pomysł, ja się wybieram.

 

ale o jakimś konkretnym zlocie piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakimś konkretnym zlocie piszesz ?

 

Myślę o zbliżajacym sie zlocie w Ciechanowie, co prawda data jeszcze nie jest ustalona konkretnie, ale postaram się być i podać każdemu ręke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zbliżajacym sie zlocie w Ciechanowie, co prawda data jeszcze nie jest ustalona konkretnie, ale postaram się być i podać każdemu ręke!

 

ale to zlot czego jest ? 350z ? nissana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie sie ugadamy :)

 

No to jesteśmy wstepnie umówieni :)

 

 

ale to zlot czego jest ? 350z ? nissana ?

Ogólnopolski zlot nissana, z poprzednich fotorelacji wnioskuje, że jest niezła zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy wstepnie umówieni :)

 

 

 

Ogólnopolski zlot nissana, z poprzednich fotorelacji wnioskuje, że jest niezła zabawa.

a to może faktycznie się doczepimy, będziemy wisienką na torcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że pojawi się Micra 350SR albo GTR. :)

 

na pojeżdżawkach czasami się pojawia gościu w zardzewiałym Nissanie kombi, może almera może coś innego, który ma w środku klatkę i chyba turbo. silnik też podejrzewam, że niezbyt oryginalny od tego modelu :D

 

z tym GTR to mnie zmartwiłeś, bo GTR jeszcze bardziej przykuwa wzrok :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że całkiem sporo ich się widzi, ja ostatnimi czasy częściej widzę GTR'a na drodze niż 370Z.

 

370 jest w ogóle jeszcze bardzo mało. zauważyłem tez, że jak 350 albo 370 się przybrudzi to nie zwraca na siebie uwagi w ogóle :D dlatego chłopaki myjcie swoje rakiety :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś widziałem błekitnego. Ale ze skrzyzowania uciekł szybko. Jak go zobaczyłem to musiałem swoim Passatem gdzies wyrzucic te emocje :) Na krakowskiej 170km/h na 5 biegu :) Mowie sobie to nie NISMO, ale juz mi lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś widziałem błekitnego. Ale ze skrzyzowania uciekł szybko. Jak go zobaczyłem to musiałem swoim Passatem gdzies wyrzucic te emocje :) Na krakowskiej 170km/h na 5 biegu :) Mowie sobie to nie NISMO, ale juz mi lepiej :)

 

pomachałeś ? ja wam macham :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... :P Historia o bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z gadem o roboczym imieniu 370Z, który do złudzenia przypominał swoją groźniejszą i bardziej niebezpieczną odmianę Nismo, wydała mi się dość zabawna. :) Dobrze, że zwykłe 370Z zwykle stronią od ludzi i raczej uciekają przed nimi w czym pomocne są niezwykle silne tylne łapy.

 

a w Arkadii stoi codziennie na piętrze -1 odpicowany w sposób, który mi się nie podoba 350Z, wyglądający prawie jak choinka i zawsze czysty. I nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czesto sie mijam z ładna Panią w 370Z :) hehe ,a pare domow niedaleko mnie czasem widze jak wjezdza srebrna 350 ale nie znam kierownika a szkoda;(

 

 

wiec panowie cos z tym trzeba zrobic ;):)

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czesto sie mijam z ładna Panią w 370Z :) hehe ,a pare domow niedaleko mnie czasem widze jak wjezdza srebrna 350 ale nie znam kierownika a szkoda;(

wiec panowie cos z tym trzeba zrobic ;):)

Pzdr

 

ale to mijasz się z ładną panią czy z ładną 370Z ? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czesto sie mijam z ładna Panią w 370Z :) hehe ,a pare domow niedaleko mnie czasem widze jak wjezdza srebrna 350 ale nie znam kierownika a szkoda;(

wiec panowie cos z tym trzeba zrobic ;):)

Pzdr

 

no i drugie pytanie czy mamy zrobić coś z tą Panią ? czy z 370Z ;):D

 

Jedno i drugie jak mniemam. :D

 

a Ty Strider kiedy kupujesz Jedyną Właściwą Furmankę ? Bo widzę w opisie, że dalej się wozisz tym X-czołgiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tsuiso.pl

Jak to mawiają: "Nie liczy się różdżka, liczy się czarodziej".

 

Jeżeli nie mówimy o profesjonalnej jeździe to nie ma znaczenia czy jedziemy 350 czy 370.. no chyba, że ktoś amatorsko kręci 1:3x na Poznaniu to może marudzić, że zawiecha jest taka a taka ;)

A kto jeżdżąc profesjonalnie - czytaj zawodowo na torze jeździ seryjnym samochodem? NIKT.

Samochód do jazdy profesjonalnej = samochód nie mający dopuszczenia do ruchu ulicznego.

 

Taki przykład:

Przez dwa sezony bawiłem się w organizowanie w Niemczech co-drive'ów (drift taxi) i pokazów driftu dla firm i osób prywatnych - coś na zasadzie takiej, że organizują imprezę integracyjną - ja przyjeżdżam, mam w środku samochodu umocowaną kamerę, która skupia się na rejestrowaniu reakcji pasażera i kamerę podpiętą pod zderzak i wożę wszystkich chętnych, a potem montuję z tych zapisów ciekawy materiał video dla firmy. Jeździłem na początku praktycznie seryjną S15... Miała tylko wymienioną zawiechę.

Wrażenia owszem były fajne - ale nigdy nie udało mi się doprowadzić pasażera do głośnego nieustającego krzyku :D

Gdy auto dostało nowy wydech, nowy dolot, swap silnika, większą turbinę, przeprogramowałem ECU, wstawiłem kubełki i półklatkę - samochód nie dostał dopuszczenia do ruchu ulicznego. A i mnie się nim łatwiej latało bokami i w filmach nakładaliśmy na siebie ścieżki audio - przy czym ta z kabiny była mocno wyciszona taki był wrzask ;)

 

Nie możecie Panowie mówić o aucie seryjnym w konwencji toru i jazdy profesjonalnej. Auto stockowe na torze może jedynie mieć zmierzony czas przejazdu - choć tak naprawdę nie będzie on miarodajny, będzie ot po prostu szpanerskim gadżetem pokazywanym w gazetach.

Przykład? Wjeżdżaliśmy na Hanoke TurnPike w zeszłym roku - kumpel wypożyczył BMW Z4, ja wziąłem R-34... Powinienem zjeść go bez mydła. Na torze te dwa auta nie mają przecież jak się równać, wszystkie czasy są zupełnie zupełnie nieporównywalne. Jednakże przez to, że ja walczyłem z materią, a u niego wszystko robiła elektronika zdążył zapalić papierosa nim go doszedłem na platformie widokowej. Tor nie jest miarodajny dla warunków drogowych. Nie potrafi pokazać jak auto zachowa się w pagórkach, nawet nie odniesie wiarygodnie corneringu.

NIE PRZY AUTACH STOCKOWYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jeżdżąc profesjonalnie - czytaj zawodowo na torze jeździ seryjnym samochodem? NIKT.

Samochód do jazdy profesjonalnej = samochód nie mający dopuszczenia do ruchu ulicznego.

 

Taki przykład:

 

Nie możecie Panowie mówić o aucie seryjnym w konwencji toru i jazdy profesjonalnej. Auto stockowe na torze może jedynie mieć zmierzony czas przejazdu - choć tak naprawdę nie będzie on miarodajny, będzie ot po prostu szpanerskim gadżetem pokazywanym w gazetach.

Przykład? Wjeżdżaliśmy na Hanoke TurnPike w zeszłym roku - kumpel wypożyczył BMW Z4, ja wziąłem R-34... Powinienem zjeść go bez mydła. Na torze te dwa auta nie mają przecież jak się równać, wszystkie czasy są zupełnie zupełnie nieporównywalne. Jednakże przez to, że ja walczyłem z materią, a u niego wszystko robiła elektronika zdążył zapalić papierosa nim go doszedłem na platformie widokowej. Tor nie jest miarodajny dla warunków drogowych. Nie potrafi pokazać jak auto zachowa się w pagórkach, nawet nie odniesie wiarygodnie corneringu.

NIE PRZY AUTACH STOCKOWYCH

 

eeee, yyyyy, ale my panie kochany tylko dla frajdy jeździmy a nie żeby trzaskać wyniki :blink: i nie potrzebuję do tego wyczesanej maszyny, moje 350Z tak samo mnie cieszy na ulicy, na torze, na lotnisku. i nie muszę wymieniać w nim silnika, kół, siedzeń, kierownicy, zawieszenia, wydechu żeby nim jeździć z przyjemnością :|

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsuiso.pl chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

 

Chodzi o to, że przeciętny kierowca wykorzystuje jakiś procent możliwości pojazdu i na pewno nie jest to 100%. Dlatego napisałem i dalej podtrzymuję, że najpierw trzeba umieć wykorzystać serię a dopiero potem brać się za swapy i inne przeróbki. Bo może się okazać czy Twojego torowego potwora, który ma 2x więcej mocy i momentu niż seria o zmienionym zawieszeniu, heblach, odciążonym objedzie stock z dobrym kierowcą w środku, który wie jak wykorzystać potencjał maszyny.

 

Za każdym razem widzę to, gdy jestem na torze na moto i nie rzadko 200 konne litry są objeżdżane przez 600tki z nominalną mocą około 100-120KM.

 

Dlatego powtarzam, że przeróbki czy różnice w modelach odgrywają różnice, ale dopiero gdy kierowca na prawdę wie co do czego służy :)

Edytowane przez Prezes_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsuiso.pl chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

Dlatego powtarzam, że przeróbki czy różnice w modelach odgrywają różnice, ale dopiero gdy kierowca na prawdę wie co do czego służy :)

 

Popieram prezesa w rozciągłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...