Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia Note 1DIN na 2DIN


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się do założenia tego tematu,bo a nóż widelec komuś zachciałoby się bawić w wymianę :D

Zakupiłem zestaw 2DIN firmy GMS:6201

http://allegro.pl/st...2512531949.html

ale żeby go założyć to trzeba było dokupić konsolę na radio 2DIN(allegro ok 100zł)

Uczulam potencjalnych kupujących aby przed kupnem dowiedzieć się czy jest kompletna,ja tego nie zrobiłem i kupiłem bez metalowej kasety na radio 2DIN i nie obyło się bez kombinacji montażowych :D

ale dało radę :D

Dodatkowo należy zaopatrzyć się przy takiej wymianie w ramkę montażową 2DIN,gdyż otwory fabryczne są dostosowane pod 2DIN fabryczne a nie ichnie :D

Demontaż konsoli:wykręcić dwie śruby schowane pod zaślepkami w schowku i wykręcić dwie śruby schowane pod długą zaślepką pod konsolą.Wyjąć konsolę,wypiąć radio.

Do mojego zestawu dokupiłem kamerkę cofania od Qashqai'a,montowaną w miejsce lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej,pasuje idealnie bez żadnych przeróbek.Problem tylko pojawia się z umieszczeniem tych wszystkich przewodów,strasznie tam mało miejsca,ale jakoś dalem radę(nie obeszło się bez rozebrania całej obudowy oświetlenia tablicy!) Oczywiście też trzeba było zdemontować czarną słonę z klapy bagażnika.Wszystkie przewody poprowadzone w fabrycznych otworach technologicznych z użyciem fabrycznych zaślepek.Przewód RCA od kamery poprowadziłem pod podsufitką wyjmując gumową osłonę przewodów klapa-kabina i demontując osłonę przedniego słupka.Do przeciągnięcia użyłem drutu 2.5kw miedzianego w osłonie,zagiętego na końcu,aby nigdzie nie haczył,a póżniej w to zagięcie włożyłem przewód Jack'a i końcówkę zaizolowałem aby była opływowa i również nie haczyła.

Wszystkie przewody od kamery koloru czerwonego połączyłem z + lampy cofania,a czarny na -

Kamera ma osobne oświetlenie tablicy,więc ten przewód też trzeba było podpiąć pod złączkę oświetlenia tablicy.

Przewód RCA,puściłem przy słupku w dół,za schowkiem,a następnie przeciągnąłem go do miejsca za radiem.

Gdyby nie ta feralna maskownica i brak tej kasety ,to pobawiłbym się sam a tak zmuszony byłem oddać radio do montażu w serwisie elektronicznym.Zajęło im to ok 2-ch godzin.Maskownicę wykorzystali od Pionieera,pasuje! :D

Sterowanie z kierownicy działa bez zarzutu.Gdyby ktoś chciał to podam wartości rezystancji(bo sterowanie w Note jest rezystancyjne)

VOL +697 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

VOL -653 OHM przewód biały z siwym paskiem

SRC 42 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

TUNE + 210 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

TUNE - 166 OHM przewód biały z siwym paskiem

Jak widać sterowanie odbywa się tylko trzema przewodami za pomocą rezystancji.

Zestaw brzmi pięknie,jak na moje stare :D uszy o wiele lepiej od fabrycznego radia.

Nawigacja działa,blutuch również .wszystko wygodne w zasięgu ręki i dotyku bez zbędnych kombinacji.

Edytowane przez JACKO29
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakąś fotkę Jacko jak radyjko wygląda w samochodzie :). Czy ten zestaw ma jakaś "wyprowadzoną" antenę GPS? Jeżeli tak, to gdzie ją umieściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9cdf1236fc3f1047med.jpg

Tak to wygląda w środku

4f406bf3939cc54fmed.jpg

Mapa...

e2121a108bae9612med.jpg

Kamera...

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pilot i mozliwość podłączenia tunera TV cyfrowej ....bajer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata :dribble: ale mam pytanie, czy podczas używania nawigacji nie musisz za bardzo odrywać wzroku od drogi żeby popatrzeć na ekran i czy w słoneczne dni nie ma żadnych odblasków i refleksów świetlnych? ale tak czy inaczej jak dla mnie Bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik,no na razie trudno mi powiedzieć jak to się będzie sprawowało przy doświetlaniu w słoneczne dni.Na razie jeszcze mam na ekranie folie zabezpieczającą więc nie jest to takie ostre.Coś więcej powiem na ten temat jak ją zdejmę i założe poliwęglan.

Weber,całość to ok1.7tyszł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyglada zachecajaco. :thumbsup:

mozesz wrzucic jeszcze fotke sterowania na kierownicy ? bo z tego co widze u siebie to patrol ma inne a tyran inne

Edytowane przez grzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio,tu masz zestaw dedykowany do nissanów:

http://allegro.pl/ra...2585161963.html

a kierownicę mam taką:

http://allegro.pl/nissan-note-kierownica-i2603534258.html

Ale jeśli to ważne to przełączniki nic do tego nie mają.Ważna jest ilość przewodów do sterowania.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, to jak wygląda teraz w Polsce bezpieczeństwo posiadania lepszego radia? Mam też takie podobne radio z navi i dvd i innymi bajerami Pioneera i jak byłem ostatnio w PL, to na wszelki wypadek odstawiałem auto na strzeżony, ale może niepotrzebnie? W życiu juz straciłem pare radii w innych autach, niestety razem z szybami. Jak wygląda to teraz, nadal kradną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, to jak wygląda teraz w Polsce bezpieczeństwo posiadania lepszego radia? Mam też takie podobne radio z navi i dvd i innymi bajerami Pioneera i jak byłem ostatnio w PL, to na wszelki wypadek odstawiałem auto na strzeżony, ale może niepotrzebnie? W życiu juz straciłem pare radii w innych autach, niestety razem z szybami. Jak wygląda to teraz, nadal kradną?

 

Jak dawno nie przebywasz w Polsce ? Te kradzieże zdarzały się raczej 20 lat temu. Teraz na radio kodowane na tzw." okazję" nie ma kupca. Jeśli już, to ukradną Ci cały samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie przebywam od okolo 4 lat, ale i teraz czasem się widzi kawałki po rozbitej szybie, poza tym nie wszystkie radia sa kodowane, a z drugiej strony rozkodowac radio, to nie takie znowu trudne, zależy od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozbijane szyby to wynik niefrasobliwości właścicieli pojazdów - zostawiają w aucie etui po navi/smartfonach/tabletach/laptokach ewentualnie uchwyty od navi tudzież jakieś inne rzeczy, które mogą zachęcić złych ludzi do rozbicia szyby i sprawdzenia czy aby sie nie trafiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grzesio,tu masz zestaw dedykowany do nissanów:

http://allegro.pl/ra...2585161963.html

 

Ale jeśli to ważne to przełączniki nic do tego nie mają.Ważna jest ilość przewodów do sterowania.

 

a jak to ogarnac ?

radio chce Clariona CZ301E, ale nie wiem czy bede w stanie to podlaczyc, ew. jak to zrobic ?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio,musisz wiedzieć jakim sterowaniem posługuje się twój samochód,w Note na ten przykład jest sterowanie rezystancyjne za pomocą 3 przewodów.Musisz poczytać i poszukać w necie,popytać.

A najlepiej udać się do odpowiedniego warsztatu z car adio i zamontują.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio,musisz wiedzieć jakim sterowaniem posługuje się twój samochód,w Note na ten przykład jest sterowanie rezystancyjne za pomocą 3 przewodów.Musisz poczytać i poszukać w necie,popytać.

A najlepiej udać się do odpowiedniego warsztatu z car adio i zamontują.

dokladnie jest takie 3 kable i rezystancja :)

 

jestes w stanie cos polecic jakies car audio gdzies w poblizu Gliwic ?

Edytowane przez grzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ,nie mam rozeznania w tamtych okolicach,ale jak pisałem internet pomoże,poszperaj w googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie z jakiego modelu nissana będzie pasować przejściówka na ISO, bo do Note nie mogę znaleźć, albo źle szukam. Gdzies wyczytałem, że Note ma złącze ISO, ale u mnie są takie:

 

IMAG0060.jpg

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zdecydowałem się do założenia tego tematu,bo a nóż widelec komuś zachciałoby się bawić w wymianę :D

Zakupiłem zestaw 2DIN firmy GMS:6201

http://allegro.pl/st...2512531949.html

ale żeby go założyć to trzeba było dokupić konsolę na radio 2DIN(allegro ok 100zł)

Uczulam potencjalnych kupujących aby przed kupnem dowiedzieć się czy jest kompletna,ja tego nie zrobiłem i kupiłem bez metalowej kasety na radio 2DIN i nie obyło się bez kombinacji montażowych :D

ale dało radę :D

Dodatkowo należy zaopatrzyć się przy takiej wymianie w ramkę montażową 2DIN,gdyż otwory fabryczne są dostosowane pod 2DIN fabryczne a nie ichnie :D

Demontaż konsoli:wykręcić dwie śruby schowane pod zaślepkami w schowku i wykręcić dwie śruby schowane pod długą zaślepką pod konsolą.Wyjąć konsolę,wypiąć radio.

Do mojego zestawu dokupiłem kamerkę cofania od Qashqai'a,montowaną w miejsce lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej,pasuje idealnie bez żadnych przeróbek.Problem tylko pojawia się z umieszczeniem tych wszystkich przewodów,strasznie tam mało miejsca,ale jakoś dalem radę(nie obeszło się bez rozebrania całej obudowy oświetlenia tablicy!) Oczywiście też trzeba było zdemontować czarną słonę z klapy bagażnika.Wszystkie przewody poprowadzone w fabrycznych otworach technologicznych z użyciem fabrycznych zaślepek.Przewód RCA od kamery poprowadziłem pod podsufitką wyjmując gumową osłonę przewodów klapa-kabina i demontując osłonę przedniego słupka.Do przeciągnięcia użyłem drutu 2.5kw miedzianego w osłonie,zagiętego na końcu,aby nigdzie nie haczył,a póżniej w to zagięcie włożyłem przewód Jack'a i końcówkę zaizolowałem aby była opływowa i również nie haczyła.

Wszystkie przewody od kamery koloru czerwonego połączyłem z + lampy cofania,a czarny na -

Kamera ma osobne oświetlenie tablicy,więc ten przewód też trzeba było podpiąć pod złączkę oświetlenia tablicy.

Przewód RCA,puściłem przy słupku w dół,za schowkiem,a następnie przeciągnąłem go do miejsca za radiem.

Gdyby nie ta feralna maskownica i brak tej kasety ,to pobawiłbym się sam a tak zmuszony byłem oddać radio do montażu w serwisie elektronicznym.Zajęło im to ok 2-ch godzin.Maskownicę wykorzystali od Pionieera,pasuje! :D

Sterowanie z kierownicy działa bez zarzutu.Gdyby ktoś chciał to podam wartości rezystancji(bo sterowanie w Note jest rezystancyjne)

VOL +697 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

VOL -653 OHM przewód biały z siwym paskiem

SRC 42 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

TUNE + 210 OHM przewód niebieski z siwym paskiem

TUNE - 166 OHM przewód biały z siwym paskiem

Jak widać sterowanie odbywa się tylko trzema przewodami za pomocą rezystancji.

Zestaw brzmi pięknie,jak na moje stare :D uszy o wiele lepiej od fabrycznego radia.

Nawigacja działa,blutuch również .wszystko wygodne w zasięgu ręki i dotyku bez zbędnych kombinacji.

Witam, mam problem z podłączeniem sterowania tzn posiadam instalację od radia 2din a chce podłączyć radio 1din. Kolega notek-a podesłał zdjęcie istalacji jednak po podłączeniu brak efektu  :thumbsdown:  W poście powyżej widzę zupełnie inne kolory instalacji sterującej ??? Cały temat tutaj-  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92087-sterowanie-radia-z-kiery/

Bardzo zależy mi na jakiejś wskazówce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,na Twoim miejscu jeżeli nie chcesz się dalej w to bawić to tylko umówić się z jakimś car-audio na montaż.Ale jeżeli miałbym coś doradzić konkretnego,jeżeli są różne kolory to tylko próbnik i szukać po kabelkach które reagują na sterowanie,no i przy tym potrzebny również schemat instalacji radia aby wiedzieć gdzie co przełożyć.Trudno coś komuś doradzić nie będąc na miejscu,a zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola przycisków do sterowania na kierownicy w samochodach z radiem 1DIN jest inna niż ta w samochodach z radiami 2DIN. Tu może problem i przyczyna, bo mogą w nich występować zupełnie inne wyjścia sygnałowe. Kto wie, czy nie prościej będzie kupić używkę takiej konsili i wstawić w kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ilość klawiszy jest inna :| , u mnie jest ta skromna, bez słuchawki  :unsure:  więc teoretycznie radio 1din a ciekawostką jest to, że kostki nie pasują  :wacko:  

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...