Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ II - 1.5dci 110KM a 1.2 DiG-T


lolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego , mylnie stawiasz znak równości między1.2tce a 1.2 dig(s,t) to nie są te same silniki,choć mają wiele wspólnego.

Po mojej  wizycie w Renault -Dacia mechanik Renault wytłumaczył mi wszystko o jednostkach napędowych Tce Renault.

W Qashgai i Pulsar jest montowany silnik Renault 1.2Tce Energy 115KM z małą różnicą bo jest usuwana osłona nad pokrywy zaworów z emblematem firmy Renault.

To jest dokładnie ten silnik Renault 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego???

Skoda uzywa silników VW i osprzętu Audi,czy z tego powodu należy płakać?


Osłonę usunęli bo samo przez się mówi,ze silnik jest w Nissanie ,lub w Dacii a nie w Renault!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że nie ma żadnego silnika 1.2DIG-T wykonanego przez Nissana.

Ale jeżeli dla Panów jest wygodniejsze robienie ze mnie debila i psychopaty to Panów sprawa.

Ja jestem sobą i nie dam sobie debilizmów wmówić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko i córko! Edek,ty tym swoim  natręctwem sam z siebie robisz.....

Przecież cały czas Ci tłumaczymy ,że wszyscy o tym wiedzą,że to co ty uznałeś za odkrycie Ameryki już dawno żeśmy tutaj przerabiali.Mówimy Ci to cały czas  ,a ty i tak swoje.No więc jak można mówić ,że my  z Ciebie itd itp...

Edziu wyluzuj,nie tacy jak Ty świat wywracali i nic im z tego nie wyszło.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć Wszystkich wypowiedzi i Edka też ...

Myślę ,że Chłopakowi chodzi o to (co wszyscy wiedzą) ,że w Nissanach został prawie tylko emblemat :(

Ubolewam i ja nad tym i pewnie trzeba by założyć nowy temat by te "żale - tęsknoty" wylać ...

Nie mniej taka jest rzeczywistość ,że cały świat "idzie za Chińczykami" bo oni odnoszą sukcesy - czy nam się to podoba czy nie ...

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Edziu , bo jak Mercedes się wygłupił i zrobił pewien "niezniszczalny" model , to o mało nie zbankrutował. Kiedyś naprawiało się wszystko , teraz nic się nie opłaca tylko wymiana , by ludzie pracę mieli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale voivo też zbankrutowało, teraz jest chińską własnością. Takie czasy, starą motoryzację to zobaczysz na w czasach np. w Turcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale voivo też zbankrutowało, teraz jest chińską własnością. Takie czasy, starą motoryzację to zobaczysz na w czasach np. w Turcji.

 

Wolałbym na Kubie. Ach, te amerykańskie krążowniki z lat 50-tych.  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym na Kubie. Ach, te amerykańskie krążowniki z lat 50-tych.  :wub:

Piękne są strasznie,ale jeździć takim bym się bał. Wystarczy zobaczyć co się dzieje w trakcie kolizji - ta osławiona gruba blacha maski wchodzi cała do środka, razem z silnikiem i całą resztą sprzętu. Wolę nowoczesny samochód który w razie wypadku jest do kasacji,ale człowiek wychodzi żywy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu osiągów, do porównania obu modeli aby przyśli użytkownicy/klienci mieli łatwiej w dokonaniu wyboru. My przecieramy szlak nowym modelem o którym przy zakupie niewiele było wiadomo.

Wczoraj trasa Opole-Wiedeń-Opole, średnie spalanie zakończone wynikiem 6,4 l/100km.  Cześć trasy wiadomo przez czeskie góry-doliny, ale też zdarzała się dynamiczna jazda. Wiec coraz bardziej wraca wiara w ekonomiczność modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - prawie 10 tys.zł dopłaty co daje już za sensowną wersję wyposażeniową kwotę w okolicach 100 tys.zł. A w takiej cenie, to już można przebierać na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie czy ten 1.6 aż tak bedzie się różnił od 1.2... osiagi jego takie sobie, no prędkość 200kmh czyli 15 więcej, przyśpieszenie ok 2 sek lepiej . To nie BMW X3 3.0d gdzie się czuje że te auto może konkurować ze sportowymi osobówkami. Bardziej interesuje mnie elastycznośc silnika i spalanie, tutaj tez może być 1-1,5 l/100km więcej. A róznica w cenie 20.700 PLN bo to N-tec a nie Acenta jest dla mnie bezsensowna.

 Z drugiej strony wczoraj "troszkę " się pościgałem na serpentynkach od granicy do Opola, i nie brakło mi mocy. Oczywiście nie ścigałem się z BMW M3 ale z wozidełkami typu passat tdi itp.  I naprawdę jestem zadowolony z rozwijania w tym silniku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum QQ jest parę osób co już kupiły QQ z tym Japońskim silnikiem,trzeba ich zapytać jak 190KM radzi sobie QQ J11.

I aż tak się różni -1.2T 115KM 190N   -1.6T 190KM 240N.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum QQ jest parę osób co już kupiły QQ z tym Japońskim silnikiem,trzeba ich zapytać jak 190KM radzi sobie QQ J11.

Chyba chodzi ci o 160KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...