Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ II - 1.5dci 110KM a 1.2 DiG-T


lolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.6DIG-T ma 190KM i 240N jest montowany w Juke.

Jeśli teraz w nowym QQ ten silnik ma 160KM to już jest świństwo z strony Renault-Nissan.

Albo włożyli nową jednostkę francuską Tce i podpisują DIG-T!

Ręce opadają to co oni wyprawiają :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6DIG-T ma 190KM i 240N jest montowany w Juke.

 

Albo włożyli nową jednostkę francuską Tce i podpisują DIG-T!

 

Na 99% to drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zadzwoniłem mam taką informacje -ZOSTAŁA ZMIENIONA MAPA SILNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakim DEBILEM trzeba być aby do większego samochodu jak Juke zabierać KM???

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego Edek dla mnie zakup 1.6 nie jest uzasadniony finansowo. W moim przypadku decydując się na 1.6 dopłacałbym.... 460 PLN/za każdy 1 KM.

Różnica w cenie między silnikami powinna byc rzędu 2000-3500PLN, jak to z reguły bywa. To przecież nie jest Diesel, żeby była inna technologia produkcji i inne materiały, zresztą 1.2 też do tanich w budowie nie nalzęy (koszt podzespołów)

 

A tak mój silnik zostanie poddany "malenkiej" modyfikacjhi mapy , uzyska dodatkowe 25-30KM za cenę 2.400 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeosoul ale czy ta zmiana mapy w 1.2T dodanie 30KM nie wywali uszczelki pod głowicą????

 

Ale Renault ostro kastruje Nissana oj ostro tylko dziwna jest jedna rzecz jak oni to zrobili że niuty zostały niby te same ?????

1.6T 190KM 240N !

Nowa mapa niby tego samego silnika,  163KM niby i 240N niby ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba zrobisz jak sie gwarancja skonczy, co? Wynika z tego, ze 1.6 tez mozna spokojnie podkrecic o te 30KM do 190KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w tym nowym QQ jest wsadzony 1.6DIG-T taki jaki wsadzali do Juka.

Bo nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia nowego QQ  z 1.6DIG-T ????

A tam może być niespodzianka  w postaci silnika Francuskiego Tce!!!

 

Gregson jak będziesz odbierać swojego QQ to otwórz maskę i zobacz co tam jest ??????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w tym nowym QQ jest wsadzony 1.6DIG-T taki jaki wsadzali do Juka.

Bo nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia nowego QQ  z 1.6DIG-T ????

A tam może być niespodzianka  w postaci silnika Francuskiego Tce!!!

 

Gregson jak będziesz odbierać swojego QQ to otwórz maskę i zobacz co tam jest ??????

http://moto.money.pl/flota/galerie/nissan-qashqai-silniki-g719246.html

 

699620_m644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nowego QQ z otwartą maską z silnikiem 1.6T

Nie ma!

 

Znalazłem coś bardzo ciekawego z strony renault 

 

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja nie wpływa na gwarancję, zawsze mozna wrócić do wersji fabrycznej mapy... zresztą będę więcej wiedzieć w grudniu, wtedy pokaże się pierwsza w polsce modyfikacja.

 

Oczywiście że 1.6 też bedzie można ładnie podkręcić co najmniej o +30KM. Osobiście przykładowo jechałem Audi A5 3.0 TDI gdzie po Chipowaniu z 240 KM zrobiło się 300KM i to ze zdjętą blokadą, straszny potwór.

 

Edek, jeżeli w Renault fabrycznie ma 130KM, to znaczy że silnik ma zapas i potencjał. Zmiana na 140-145 KM raczej nie będzie miała wpływu na trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli Renault 

1.2Tce 115KM

1.2Tce 130KM 

1.6Tce 160KM

I w tabeli nie ma wisienki 1.6Tce 200KM z Clio RS!!!

 

Ciekaw jestem czy do nowego QQ J11 wsadzili 1.6Tce 160KM ????????????????????

 

Romeosoul ty to masz blokadę to ją trzeba tylko zdjąć aby miał 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nowego QQ z otwartą maską z silnikiem 1.6T

Nie ma!

 

Znalazłem coś bardzo ciekawego z strony renault 

Artykuł pisze o silnikach 1.6dci z dwoma turbinami - i one są już dostępne w nowym Renault Traffic,ale wiadomo - auto dostawcze,więc są inaczej zestrojone(na 120 i 144 konie, w zależności od wersji). Oj, bardzo mi się marzy mocny diesel w QQ,to by było coś pięknego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,coś więcej na temat blokady?

Bo o tym też słyszałem,tylko nikt i nigdzie nie potrafił udzielić odpowiedzi.

Co do Chipu,miał być gotowy już w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko dzwoniłem dziś do Nissana i je..................ich jak pies bo oszukują człowieka.

Gość wytłumaczył mi tak- co do 1.6T 160KM że niby to ten sam silnik co w Juke ale silnik jest zmapowany na 160KM ale czy to ten z Juka  Japoński silnik???

Powiedział  że nie widział tego silnika w QQ bo nie ma go fizycznie tak to by poszedł i sprawdził.

 

A sam powiedział sami zadzwońcie sprawdźcie sobie że 1.2T to silnik francuski i pytałem dlaczego jeden ma 115KM a taki sam w Renault 130KM

Tu powiedział że jest elektroniczna blokada a ile kosztuje zdjęcie to nie wiem nie pytałem??

Tyle dziś się dowiedziałem tak na Partyzanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to ten sam silnik to wiem,nawet powiem Ci że chodziło mi po głowie uderzyć  do serwisu Renault,może by coś wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że obsługują tylko samochody marki Renault.

Tak mi powiedzieli, gdy pojechałem kiedyś do nich z pewnym francuskim pojazdem, całkiem podobnym do Renault, aczkolwiek innej marki.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za ulicą bardziej kulturalni w Renault-Dacia bo pojechałem Tiidą to wyszedł do mnie szef serwisu i doradził wszystko co do ich francuskiej skrzyni.

Nawet powiedział że jak bym miał z nią problem z nią to zaprasza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że QQ 1.6 dig-t powinnien dostać swoje 190 KM , bo ceną zasługuje na to . Powinnien też być jeszcze model pośrdni np 1.4 Dig-t (1.4 Tce) z mocą 135-140 KM, tak jak to jest w Oplu , pełen wachlarz mocy od 115, 120, 140, 160 KM, 180KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o Oplu - to (tak jak w grupie Renault) też jest jeden (i wg mnie ten sam) silnik 1.4 o mocy: 100 (ale ten jest chyba bez turbo), 120 i 140 KM. Więc nie tylko Renault elektronicznie obcina moc by móc bardziej rozbudować cennik. I czy to nie jest fajne - dwa kliknięcia programisty w ECU i już mamy 140 KM - i możemy skasować kilka tysięcy więcej za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to co piszecie to troche dolujace jest , ze sie zaplaci za dodatkowe koniki tylko dlatego , ze ktos kliknal w ECU jak to Karminadel opisal i je obcial wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...