Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ II - 1.5dci 110KM a 1.2 DiG-T


lolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edziu, ja Ci powiem tylko jedno. Do renówkowych silników z Qashqaia producent zaleca oleje ELF.  :devil:

Żeby nie było, że się z Ciebie nabijam, to napiszę, że szanuję Twój wybór oraz Twoje poglądy (choć nieco kontrowersyjne a wręcz czasem fanatyczne), ale jednocześnie oczekuję żebyś i Ty szanował moje (i innych forumowiczów) wybory. Bo choć dla Ciebie olej Mobil może być mistrzostwem świata, to dla innych nie musi. Jak to mówią - jeden woli córkę, a inny teściową (czy jak to leciało?). :D

Edytowane przez colins
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu , uważam że używam o wiele lepszego oleju niż 5w50(którego notabene używałem już 20 lat temu w fieście) Ja po przygodzie z panewka , postawiłem na jeden z prawdziwych syntetyków jaki niewątpliwie ma w swojej ofercie Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram córkę razem z teściową  :devil:

Wiem że zaleca Elfa ale tak dla przykładu nie mundurowania to 5w30 Elf evolution ma mniejszy TBN czyli czyszczenie silnika i pochłanianie benzyny i szkodliwych czynników podczas procesu eksploatacji z opinii o tych olejach wynika że trzymają parametry do 10.000km po równia pochyła.

Castrole,Shelle,i inne bardzo podobnie z parametrami .

A co wyróżnia Mobila1 to parametry i super dodatki ja spokojnie mogę nie wymieniać Mobila1 przez 25000km w moim wolnossącym silniku, trzyma parametry smarujące ale wymieniam co 10000km  bo już nie jest taki drogi jak jeszcze w 2010r

Ja nawet metę mam na oryginalne filtry oleju Mobil1 tylko naklejka tam jest K&N koszt 35zł :devil:

 

Manix milers czy motul to reklama i kity że pełen PAO 

Pełen Pao to Eneos Sustina 5w30 ale cena taka jak mobila1 w 2005

http://www.eneosoil.pl/produkty1/eneos-sustina

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opieram się na badaniach , a nie reklamach .To nie kity a fakty , ale nie mam złudzeń , wiem że Ciebie nie przekonań :)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ja nie twiedze że są do pupy trzymają jakieś tam parametry.

Np Motul jest przereklamowany i bardziej podrabiany teraz niż mobil1

 

Manix pytałeś kolegów czy ich silniki 1.2 są na pasku czy łańcuchy one są na łańcuchu ,co nie czyni ich silnikami Japońskimi bo już pokazałem co zrobił

Samurai Nissan. 

 

 

Skyller jesteś??? 

Jak ja lubię tą dziewczyne :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu , spójrz na to z innej strony. Zobacz ile zyskał Renault dzięki nissanowi. :) motul nie jest przereklamowany , a podrabiany jest i to na potęgę

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskał na wygladzie wyposażeniu tak to fakt.

Ale skastrowali silniki a skrzynie japońskie to chyba te żabojady pokradli i na złom sprzedali.

 

Zapomniałem ale dwa modele Nissan trzymają starą klasę To 370Z i GTR!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan Edzio Was "podkręcił " ... ;)

Chyba już nic nie powstrzyma tej "pisaniny" . Litości bo nie nadążę z czytaniem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skyller jesteś??? 

Jak ja lubię tą dziewczyne :)

 

Jestem Edziu , jestem  :P

Ostatnio , to mój ulubiony dział QQ..... tyle się tu dzieje  :D

 

I powtórzę colinsa - "Edek, Ty jesteś niereformowalny.   :lol: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się  ale Hołek ma Nissany ciekawe czy jest na tym forum???

Skyller ale jak było by tu nudno beze mnie  na tak wspaniałym forum :)

Wiem że jestem niereformowalny ale ciężko jest, jak tak kastrują w wmawiają kity z satelity.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie. Edziu ma znajomości z moderatorką. Nie damy rady - czas przechodzić na Mobila, dolewać Militeca, kompresor pod siedzenie i piszemy pozew na Nissana o nieuprawnione wykorzystywanie technologii Renault (a może odwrotnie?).  :thumbsup:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie. Edziu ma znajomości z moderatorką. Nie damy rady - czas przechodzić na Mobila, dolewać Militeca, kompresor pod siedzenie i piszemy pozew na Nissana o nieuprawnione wykorzystywanie technologii Renault (a może odwrotnie?).  :thumbsup:

:thumbsup::jump:   :thumbsup:  :thumbsup::jump:  :0recourse:   :thumbsup:  :thumbsup:  :jump: Rozwaliłeś mnie należy Cio się plus  :0recourse: Ale trzeba przyznać ,  iIe życia wniósł w to forum... bezcenne.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemniaj...  ;) Po prostu chcesz kupić nowego Qashqai-a... :D

Bo niby dlaczego tak często zaglądasz do Subforum Qashqai...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)  z charakteru jestem jak łosoś  zawsze płynę pod prąd bo wiem że z prądem płyną martwe ryby!!!

Mam nadzieję że wiesz jak kończą łososie?

 

kamczatka.jpg

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ale ja staram się nie dopływać  :devil:

Else ja tyle kasiory co władowałem w moją uroczą Tiide to nikt mi tyle nie da liczą rynkowo czyli gówniane pinędze.

Ja wszędzie wpadam jak po ogień ale tu jest bardzo ciekawie a ja bardzo lubię nowości techniczne.

I tak mnie dziwi że np.oświetlenie full led w QQ a hu....... full bo halogeny mgielne to halogeny nie ledy walenie w bambuko!!

 

Skyller ale łosoś jaki smaczny ech.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...