Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect 1


joker149
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, mapka dziala na karcie Samsung EvoPlus ze zmiennym CID.

Szkoda tylko ze nie gada po polsku.

 

Ktos juz rozgryzl, jak zmienic jezyk nawigacji na PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmieniłem telefon na Samsung'a S7 i mam problem ze wskazówkami głosowymi nawigacji Google Maps przy telefonie podłączonych do Nissan Connect 1 przez bluetooth, wygląda to następująco:

 

1. Telefon nie podłączony przez bluetooth do NC1 >> Google Maps podaje wskazówki głosowe przez głośnik telefonu >> OK!

2. Telefon podłączony przez bluetooth do NC1 >> Google Maps nie podaje wskazówek głosowych przez głośnik telefonu, ani nie podaje ich przez głośniki NC1 (brak wskazówek), natomiast obsługa telefonu przez bluetooth (rozmowy) działa bez zarzutu

 

Czy to kwestia ustawień Google Maps lub telefonu? W poprzedniej Nokii Lumia 930 wszystko działało albo przez głośnik telefonu albo przez głośniki NC1, w zależności od ustawień Here Maps.

 

Szczerze powiem (napiszę), raz jechałem z google maps na sparowanym telefonie z NC1. Aby słyszeć komunikaty w głośnikach samochodu musiałem przełączyć AUX-em na bluetooth z telefonu. Wtedy komunikaty były słyszalne w głośnikach. To dla mnie dziwne, bo jeśli na tym samym telefonie mam włączonego Yanosika, to niezależnie czego słucham (radia, czy mp3 z USB) Yanosik wycisza mi muzykę i generuje komunikat. Nic nie muszę przełączać AUX-em.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mapka dziala na karcie Samsung EvoPlus ze zmiennym CID.

Szkoda tylko ze nie gada po polsku.

 

Ktos juz rozgryzl, jak zmienic jezyk nawigacji na PL?

A możesz teraz podać instrukcję krok po kroku, jak to zrobić?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupujesz karte SD na ktorej mozna zmienic CID

2. Upewniasz sie ze jest na niej tablica partycji w formacie DOS. GPT nie bedzie dzialac - jezeli taka jest to trzeba zmienic i zalozyc nowa partycje

3. Formatujesz partycje jako FAT32. FAT32 spokojnie obsluguje 64GB, mimo ze Win10 twierdzi inaczej i usiluje ja sformatowac jako NTFS. Tylko FAT32 bedzie dzialal w NC.

4. Zmieniasz CID

5. Wrzucasz mape na karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, nie? :wtf2:

Może ktoś by się tego podjął za pieniądze? Ja nie mam chęci ani czasu. Oferty na PW :)

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz juz taka karte SD na ktorej mozna zmienic CID?

Jesli nie, to koszt takiej karty to ok 160zl + przesylka na allegro.

Do tego jakas przesylka do kogos kto by sie tego podjal i spowrotem... pewnie kolejne 10-20zl to juz daje prawie 200zl.

 

Z ciekawosci, ile kosztuje oryginalna karta z najnowsza mapa?

Taki zabieg w ogole by sie oplacal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci, ile kosztuje oryginalna karta z najnowsza mapa?

Taki zabieg w ogole by sie oplacal?

Na all... już poniżej 300 zł. Oryginał...niby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robiac samemu oszczedza sie ok 100zl, ale zlecajac komus to oszczednosc juz wcale nie jest tak duza.

 

Ale niepodwazalny plus Evo jest taki, ze za rok mozna znowu zmienic CID i wrzucic nowa mape praktycznie za darmo.

Edytowane przez Belliash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poniewaz nie wiadomo czy na takiej zmienisz CID. Nowe karty nie daja juz takiej mozliwosci, chyba ze to jakis lezak z serii z bledem w oprogramowaniu.

 

 

 

Chcesz pewniaka to musisz szukac aukcji jak ta: http://allegro.pl/samsung-evo-32gb-zmienny-cid-i7292144407.html albo ta: http://allegro.pl/karta-sd-sdxc-samsung-evo-evo-64gb-zmienny-cid-i7281767251.html?reco_id=7dfe5879-491d-11e8-9411-246e96840240

 

Na mape wystarczy Ci 8GB, ale te karty ze zmiennym CID dostepne sa w wariantach 16, 32 i 64GB i z tego co widzialem wszystkie kosztuja podobnie. Placisz glownie za mozliwosc zmiany CID a nie za pojemnosc. Wiec osobiscie wzialem 64GB - moze kiedys uzyje jeszcze do innego celu. W koncu karta SD to nie jest cos co sie czesto psuje.

 

 

Do tego potrzebujesz czytnik kart pamieci na PCI, taki na USB nie bedzie dzialal - nie pozwoli na zmiane CID.

Kupujac karte z jednego z tych zrodel mozesz poprosic o ustawienie odpowiedniego CID jesli nie masz jak tego zrobic sam. Przynajmniej tak wynika z opisu.

Musialbys juz tylko zmienic tablice partycji na DOS/MBR zamiast GPT (jesli bedzie taka potrzeba - na 64GB byla), sformatowac karte w FAT32 i wrzucic mapke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawić telefon tak aby działał zestaw głośnomówiący przez bluetooth oraz aby google maps podawało komunikaty głosowe przez telefon. Poniżej opis jak to zrobić.

 

1. Włączamy bluetooth oraz lokalizację w telefonie:

post-88157-0-22951900-1525118425_thumb.png

 

2. Wchodzimy w ustawienia SmartThings, wyjście audio i wybieramy telefon:

post-88157-0-36879200-1525118553_thumb.png

 

3. Wszystkie ustawienia Nissan Connect pozostawiamy włączone:

post-88157-0-65354000-1525118669_thumb.png

 

Przy takich ustawieniach możemy słuchać radia na NC1, rozmawiać przez zestaw głośnomówiący oraz słuchać komend nawigacji google maps podawanych z głośnika telefonu.

 

Jeżeli chcemy słuchać komend nawigacji google maps przez głośniki NC1, zmieniamy w NC1 tryb na Bluetooth Audio:

post-88157-0-35178700-1525118863_thumb.jpg

 

... tylko że przy takim ustawieniu nie możemy słuchać radia  :wtf:

 

Nie udało mi się tak ustawić telefonu aby google maps podawał komunikaty przez NC1, w tym samym czasie co gra radio, przyciszając automatycznie radio, tak jak to robi oryginalna nawigacja NC1 ale w sumie ta opcja nigdy mi nie odpowiadała, nawet w ori nawigacji NC1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na ali można dostać takie karty w cenach normalnych tylko trzeba prześledzić rosyjskie fora oni opisują u którego handlarza takie karty z zmiennym cidem są dostępne. Sam kupowałem takie około 3 lat temu, sprzedawca jeszcze jest o dziwo aukcja też tylko nie wiem czy karty nadal mają opcję zmiany CID czy to już nowa seria. Szukajcie na 4pda.ru tam było kiedyś kilka tematów, patrzyłem ale na szybko nie znalazłem odnośników do tych kart.

Edytowane przez szafarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam pytanie.Kupiłem właśnie Qashqaia 2018. Czy ktoś z forumowiczów posiada w Qashqaiu Apple CarPlay?? Wiem że w Stanach mają to roczniki od 2016 w Rougu czyli naszym Qashqaiu a u Nas chyba tego niem ma i nie wiem czy można to jakoś wgrać?? Z góry dziękuje za konstruktywne wypowiedzi^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamilp0584 napisał:

 Czy ktoś z forumowiczów posiada w Qashqaiu Apple CarPlay??

Program Apple CarPlay prawdopodobnie masz już zainstalowany. W każdym razie NISSAN odgrażał się że samochody z 2018 roku maja go mieć już na pokładzie. Jesli nie masz to musi go zainstalować dealer. Do połączenia smartfona potrzebna jest tez apka Android Auto zainstalowana w smartfonie. Niestety w sklepie Google Play nie ma jeszcze oficjalnej tej apki. Można ją pobrać ze strony https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Android+auto

Mając jedno i drugie zainstalowane trzeba połączyć smartfona do samochodu za pomocą kabla usb, i uruchomić w smartfonie połączenie bluetooth, "lokalizację" no i oczywiście przesył danych komórkowych . I tu UWAGA! Działają tylko oryginalne kable załączone do smartfona. Po podłączeniu uruchamiasz na smartfonie apkę Android Auto i działa. Apka Android Auto jest chyba jeszcze testowana bo używając Google map system szuka sygnału GPS. Albo to wina smartfona albo Apple CarPlay bo nie znajduje. Nie wiem Ja zainstalowałem dodatkowo apkę GPS Essentials w smartfonie. Jest dostępna w Google Play. Po wybraniu funkcji Satellites apka wykrywa wszystkie satelity i wspomaga Android Auto. Masz wtedy np. nawigację Google .

 

To co napisałem dotyczy MAZDY. Sądzę że podobnie jest w QQ. Nie wiem :)

Edytowane przez Author53
())(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author53 napisał:

Program Apple CarPlay prawdopodobnie masz już zainstalowany. W każdym razie NISSAN odgrażał się że samochody z 2018 roku maja go mieć już na pokładzie. Jesli nie masz to musi go zainstalować dealer. Do połączenia smartfona potrzebna jest tez apka Android Auto zainstalowana w smartfonie. Niestety w sklepie Google Play nie ma jeszcze oficjalnej tej apki. Można ją pobrać ze strony https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Android+auto

Mając jedno i drugie zainstalowane trzeba połączyć smartfona do samochodu za pomocą kabla usb, i uruchomić w smartfonie połączenie bluetooth, "lokalizację" no i oczywiście przesył danych komórkowych . I tu UWAGA! Działają tylko oryginalne kable załączone do smartfona. Po podłączeniu uruchamiasz na smartfonie apkę Android Auto i działa. Apka Android Auto jest chyba jeszcze testowana bo używając Google map system szuka sygnału GPS. Albo to wina smartfona albo Apple CarPlay bo nie znajduje. Nie wiem Ja zainstalowałem dodatkowo apkę GPS Essentials w smartfonie. Jest dostępna w Google Play. Po wybraniu funkcji Satellites apka wykrywa wszystkie satelity i wspomaga Android Auto. Masz wtedy np. nawigację Google .

 

To co napisałem dotyczy MAZDY. Sądzę że podobnie jest w QQ. Nie wiem :)

Dziękuje Ci za odpowiedź ale niestety to nie działa, otwiera się tylko jakaś uboga aplikacja na radiu bo już próbowałem. Z tego co się dowiedziałem to ponoć bedzie to od roku 2019 ale nikt w serwisie nie wie czy będzie się to dało wgrać do poprzednich wersji. Bez sensu skoro w Amerykańcach na tym samym sprzęcie mają to od dawna. Nawet mam ten dedykowany klawisz na kierownicy który do niczego nie służy. I nawet nie mogę z niego zrobić czegoś takiego jak komendy głosowe-kompletnie tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamilp0584 napisał:

otwiera się tylko jakaś uboga aplikacja na radiu bo już próbowałem.

Zrób zdjęcie jak to wygląda w NC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zaktualizuję mapy do 2018 to zaktualizuje się również system? Obecnie mam taką wersję FW: 0236 z 2010-09-02

QQ_FW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, monkahead napisał:

Czy jeżeli zaktualizuję mapy do 2018 to zaktualizuje się również system? Obecnie mam taką wersję FW: 0236 z 2010-09-02

 

Co znaczy "aktualizacja mapy"? Mapa jest na karcie SD i po wyjęciu karty navi nie działa. Na karcie jest tylko mapa bez żadnego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kebry napisał:

Witam 

która z map jest nowsza ?

IMG_20181108_120356.jpg

 

Ta. Jest już nowsza z wyróżnikiem V3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kebry napisał:

Dzięki  Author53

Sprawdź jescze w navi jakż wersję masz NISSAN CONECT. Starsze , poliftowe były NC1 a potem były NC2 i NC 3. U Ciebie powinien być NC 3 ale dla pewności sprawdź w sytemie navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...