Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośne szumy w Qashqai-u J11


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szumy słyszę dopiero powyżej 100, powyżej 120 jest już naprawdę głośno. Przyczyn widzę teoretycznie kilka:

1. duże lusterka;

2. opony zimowe - chociaż gregson twierdzi, że na letnich nie jest ciszej;

3. szklany dach - może blacha i podsufitka lepiej tłumią;

4. słabe wygłusznie tylnej części auta i bagażnika - wydaje mi się, że z tyłu jest głośniej.

 

Dzisiaj jechałem ze znajomym Tiguanem i muszę przyznać, że było ciszej.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szumy słyszę dopiero powyżej 100, powyżej 120 jest już naprawdę głośno. Przyczyn widzę teoretycznie kilka:

1. duże lusterka;

2. opony zimowe - chociaż gregson twierdzi, że na letnich nie jest ciszej;

3. szklany dach - może blacha i podsufitka lepiej tłumią;

4. słabe wygłusznie tylnej części auta i bagażnika - wydaje mi się, że z tyłu jest głośniej.

 

Dzisiaj jechałem ze znajomym Tiguanem i muszę przyznać, że było ciszej.

W tym problem, ze ja juz slysze ten szum od 50-60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaczyna szumieć od 70-80km/h . Lusterka były poprawiane  troche ciszej się zrobiło. Opony letnie czy zimowe nie mają nic do rzeczy. Na zimowych teoretycznie powinno bardziej szumieć bo miękksza guma, ale nie na wszystkich modelach. Ja śmigam caly czas na letnich  i to na pewno nie opony. Panorame mam też i stamtąd nic nie wlatuje. Okno jest szczelne przeciez woda nie leci do środka. Poza tym jest na stałe nie jak w X gdzie dach jest otwierany. Moiim zdaniem szumy powstają przez duże lusterka, które mogą być błędnie skonstruowane - zła aerodynamika a do tego jak przyłoże ucho słysze szumy w górnych częsciach uszczelek drzwi od kierowcy i pasażera. Nic się nie poradzi, moża u kogoś coś zostało lepiej spasowane i przez to nie narzeka. W wiekszości egzemplarzy qq  szumy i tak będą jak nie przy 50, 60 czy 80 to przy 120-140. Ten typ tak ma jak juz pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam szumi po trzech pierwszych setkach,ale po 0.7 przestaję to słyszeć,a nawet czuć. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Należy też zwrócić uwagę, że przy dużej prędkości wystarczy czasem przekroczenie tylko o pięćdziesiątkę i nie dość, że przestanie szumieć, to jeszcze film się urwie. Film olejowy ma się rozumieć.;) Dlatego stosujmy środki smarne z najwyższej półki, a prędkość dobierajmy rozważnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z rozwagą dobierajmy dodatki do "czynnika smarującego" ,bo złe zestawienie może powodować reperkusje,a nawet smarowidło może się nam "zważyć" i wydostać przez górny otwór bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to bardzo niebezpieczne zjawisko mogące skutkować cofnięciem się płynów do układu dolotowego. Chyba nie trzeba tłumaczyć czym grozi zalanie płynem dolotu i dalsze przedostanie się tegoż płynu przez rurę ssącą do filtra powietrza. W takim przypadku może dojść do poważnej awarii z wyciekiem smaru układem wydechowym włącznie. :D​ 

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 czy 140 nie ma roznicy w szumie powietrza bo go nie slychac, slychac natomiast halas z drogi wynikajacy z takiego sobie wytlumienia kabiny, co w tej klasie samochodow wydaje sie byc zupelnie normalne.

A Ty masz szklany dach? I cos nie wierze w to, ze czy jedziesz 70 czy 140 to bez roznicy bo nie szumi. A mnie szumi niemal przy kazdej predkosci :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz szklany dach? I cos nie wierze w to, ze czy jedziesz 70 czy 140 to bez roznicy bo nie szumi. A mnie szumi niemal przy kazdej predkosci :devil:

 

Tak, jest panorama. Nic nie szumi, tak jak wspominalem poprzednio, tylko halas drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Ile jeszcze stron będzie o "mi szumi, a mi nie szumi"...? ;)

Modele z początku produkcji miały akcje serwisową dot. uszczelnienia drzwi na wysokości lusterek. Sprawdzić VIN ew. przejechac sie do ASO i będzie git. No ew. można jeszcze złożyć lusterka na autobanie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else, Ty moze problemu nie masz. Ja mam ten problem i jest to bardzo uciazliwe dla mnie. Auto mam z grudnia wiec teoretycznie zadnego problemu nie powinno byc. A jest problem.

Nie wiem jak Ty ale ja sobie bardzo cenie wypowiedzi innych forumowiczow czy im szumi czy tez nie bo to akurat bardzo mnie teraz interesuje. Zwlaszcza, ze bylem w serwisie, autem jechal serwisant i zadnych problemow nie widzial. Co mnie nie dziwi- jak to serwis.

A informacja ze ktos ma szklany dach i mu nic nie szumi to rowniez bardzo interesujaca informacja, bo wynika ze szum nie jest zwiazany ze szklanym dachem.

A dodatkowo jesli ktos pisze, ze mu nie szumi nawet przy 100 i wiecej to tez dodatkowa informacja bo upewnia mnie, ze cos z moim autem jest nie tak.

 

Teraz np szukam w necie dobrego i taniego miernika dzwieku aby pomiarowo udowodnic ze cos jest nie tak albo przekonac sie ,ze problem nie istnieje.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się innym Qashqaiem i sprawdź czy "nie szumi". Jezeli szumi to jedź do ASO Yama.

To dobry serwis, powinni sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porownywales z innym qq?

Jezdzilem testowym QQ przed zakupem i nie pamietam aby tak szumial. Ale chce go oddac za pare dni do zaprzyjaznionego serwisu Nissana (nie ASO) aby go posluchali i stwierdzili czy w nim zeczywiscie jest glosno czy tylko mi sie tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem testowym QQ przed zakupem i nie pamietam aby tak szumial. Ale chce go oddac za pare dni do zaprzyjaznionego serwisu Nissana (nie ASO) aby go posluchali i stwierdzili czy w nim zeczywiscie jest glosno czy tylko mi sie tak wydaje.

Dzis bylem w zaprzyjaznionym serwisie Nissana -(Nie ASO). Najpierw autem jechal mechanik. Stwierdzil, ze cos jest na zeczy, wg niego szum jest.

Ale mnie interesowala opinia osoby ktora jezdzi samochodami Nissana Juke/Qashqai. Kierownik dal sie namowic na jazde testowa.

On zdecydowanie stwierdzil, ze szum wystepuje i jest on duzo glosniejszy niz w innych Qashqai'ach. Szum pojawia sie w tylenj czesci samochodu.

Nie jest on spowodowany ani oknem dachowym, ani relingami, ani oponami.

Czyli dzis udalo mi sie uzyskac potwierdzenie, ze cos w aucie szumi i jest szum na duzo wyzszym poziomie niz w innych QQ.

 

Teraz pozostaje mi wrocic do ASO i niech szukaja w czym jest problem. A przypominam, ze serwisant juz samochodem jezdzil i nic niepokojacego nie slyszal.

Jesli bedzie potrzeba to i decybelomierz sobie sprawie aby udowodnic ze jest glosnij niz w innych egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A otwórz i zamknij okna z tyłu .Może któreś nie do końca domyka?


Nie ma szans ,by przy tak małych prędkościach był to "normalny" opływ powietrza.

Tylko koła .szyby , łożyska ew.nieszczelność w uszczelkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A otwórz i zamknij okna z tyłu .Może któreś nie do końca domyka?

Nie ma szans ,by przy tak małych prędkościach był to "normalny" opływ powietrza.

Tylko koła .szyby , łożyska ew.nieszczelność w uszczelkach

Okna sprawdzalem jako pierwsze, ale to nic nie dalo.

Jadac mam wrazenie jakbym mial gdzies okno otwarte, ale one sa zamkniete wiec to nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklej taśma szczeliny drzwi i sprawdź czy to nie przez uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklej taśma szczeliny drzwi i sprawdź czy to nie przez uszczelki

Pomyslalem o tym samym :) tylko jakiej tasmy uzyc aby pozniej nie bylo sladow albo zeby lakieru nie uszkodzis? Bo skoro myjnia go uszkodzi to tasma tym bardziej chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... sam się wkręciłem... ;)

Pisz o nowych faktach w śledztwie.


Może masz jakis model składany w piątek pod fajrant?

Ze spasowaniem drzwi wszystko gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem o tym samym :) tylko jakiej tasmy uzyc aby pozniej nie bylo sladow albo zeby lakieru nie uszkodzis? Bo skoro myjnia go uszkodzi to tasma tym bardziej chyba.

szerokiej malarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...