Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośne szumy w Qashqai-u J11


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęci wynika, że to uszczelnienie tzw. szumiących lusterek - przypadłość pierwszych Qashqaiów - zresztą temat jest z pierwszej połowy 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, ze to tez problem nowszych modeli-przynajmniej u mnie to wystepuje. Tylko nie do Końca wiadomo czym jest to spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, ze to tez problem nowszych modeli-przynajmniej u mnie to wystepuje. Tylko nie do Końca wiadomo czym jest to spowodowane.

 

qqs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else-zgadza się. Problem dotyczył początku produkcji J11. Tylko, ze moj jest XII 2014 i efekt otwartego okna ewidentnie wystepuje. Juz umowiony jestem na naprawe w sierpniu. Tylko czy uda im sie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else-zgadza się. Problem dotyczył początku produkcji J11. Tylko, ze moj jest XII 2014 i efekt otwartego okna ewidentnie wystepuje. Juz umowiony jestem na naprawe w sierpniu. Tylko czy uda im sie...?

 

3mam kciuki, daj znać.

A tak nawiasem mówiąc mój też jest wyprodukowany po dacie tej kampanii a miał ją wykonaną.

Polecam Yama, to dobry serwis! Ja nawet z Gdańska czasem do nich jeżdżę jak tutaj ręce opadają... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem swojego QQ w środę. Od razu pierwsza trasa, przejechałem 1000 km i to co mnie wkurzyło to właśnie szum, który pojawia się z lewej strony już przy prędkości około 70 km/h. Coś po prostu zaczyna gwizdać i tylko i wyłącznie z tej lewej strony. Reszta jest OK i ogólnie jestem zadowolony z pracy silnika i głośności poza tym gwizdaniem z lewej przedniej strony. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli gwizd to pewnie kwestia uszczelnienia lusterek -czesta przypadlosc w QQ. Serwis Ci to poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego QQ w środę. Od razu pierwsza trasa, przejechałem 1000 km i to co mnie wkurzyło to właśnie szum, który pojawia się z lewej strony już przy prędkości około 70 km/h. Coś po prostu zaczyna gwizdać i tylko i wyłącznie z tej lewej strony. Reszta jest OK i ogólnie jestem zadowolony z pracy silnika i głośności poza tym gwizdaniem z lewej przedniej strony. Co robić ?

Szosti,tylko serwis,oni już wiedzą jak sobie z tym poradzić....ale nowy, już rok po pojawieniu się pierwszych usterek i nie poprawili tego!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chce sobie auto zakleic :). Chce sie osobiscie wziac za szukanie zrodla szumow -widze, ze na serwis za bardzo nie moge liczyc. Ewentualnie moze sie pozniej przyda jak juz znajde skad ten szum.

Chce sobie zakleic kazde mozliwe miejsce, okolice lusterek, drzwi, okna.

Jaka tasme byscie polecili aby pozniej przy jej zdejmowaniu nie zszedl albo nie uszkodzil mi sie lakier? Taka malarska wystarczy? Tasma malarska tasmie nie rowna, jedna trzyma lepiej druga slabiej.

Dlatego pytam, moze doradzicie cos sprawdzonego?

 

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarska do malowania dobra,a nie do testów.W czasie jazdy może się odklejać,ale spróbować możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregi, musisz muzę dać głośniej a nie nasłuchiwać gdzie szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregi, musisz muzę dać głośniej a nie nasłuchiwać gdzie szumi.

Tylko, w tym problem ze z czasem coraz bardziej mnie to denerwuje. Liczylem na to, ze cos w serwisie na to poradza- ale nic z tego nie wyszlo.

Wiec musze sie za to osbiscie zabrac. Tylko gdybym bedac w domu mial tyle czasu ile mi go brakuje to bylo by dobrze...

A co do muzy to moze by to i zadzialalo :) , ale przy predkosci 140 i wiecej to nawet i muza nie wystraczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddaj brykę do warsztatu audio,wyciszą jak należy ,...ale to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie firmy ktore sie tym zajmuja? He he obawiam sie, ze w paruset PLN bym sie nie zmiescil...

A tak na serio to bylbym nawet gotow jakiejs firmie zaplacic zeby mi te szumy zlikwidowala. Pewnie pojawia sie glosy, ze serwis od tego jest, ale jak oni nie maja pojecia to co mi innego pozostaje? Az swiatlosc wiekuista oswieci kogos  w serwisie?

Musze to sam zalatwic i juz. Serwis moge ewentualnie pogonic gdyby mi sie udalo zlokalizowac zrodlo szumow i zeby to naprawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomiary zrobilem, ale nie mam porownania z innymi. Do wysylki decybelomierza tez sie przymierzam, jak sujka za morze...

Liczylem na to, ze serwis sobie z tym poradzi wiec tez pewnie podswiadomie temat troche po macoszemu traktowalem, ale teraz jestem w kropce, pomysly sie skonczyly a coraz bardzej mnie to irytuje, wiec trzeba zaczac realizowac program.

Ostatnimi miesiacami malo w domu bylem to i zajac sie tym nie mial kto, mam nadzieje ze w drugiej polowie roku bede wiecej czasu mial.

 

Chodzi mi jeszcze po glowie inny pomysl -dodatkowy. Oprocz pomiarow decybelomierzem fajnie by jeszcze bylo nakrecic filmik z dzwiekiem podczas jazdy, i zmontowac to razem i wtedy bylo by dokladnie slychac jakie sa miedzy samochodami roznice. Zeby to zrobic trzeba by nagrac tym samym uzadzeniem. Mam sprawna komorke ktora planuje wymienic za jakis czas, to bede mogl ja wyslac do chetnego. Mam cie na liscie myszorek :)

 

Co do oferty -fajna- tylko ceny troche nie takie jakich sie spodziewalem.

Podoba mi sie tez sformulowanie: "w efekcie otrzymujemy ogromną poprawę komfortu podróżowania - w aucie będzie tak cicho jak to tylko możliwe!" - a co ja ten typ tak ma?

---------------------

Zapomniałem napisać.

Zrobiłem pomiary zakupionym decybelomierzem. Porownalem dwa różne egzemplarze.

Niestety. Jak odczucie różnicy hałasu w jednym i drugim jest bardzo odczuwalne. To decybelomierz większych różnic nie wykazał. Pewnie charakterystyczny dźwięk jest poza miezalnym zakresem pomiaru decybelomierza. Albo on po prostu tyle jest wart...

To tyle w temacie "profesjonalnego" mierzenia głośności.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten filmik.

Ale nie jest on prawidlowo zrobiony. Przy mierzeniu glosnosci do 90km glowny halas jest z pracy silnika, im gwaltowniej przyspiesza tym glosniejszy bedzie. Powoduje to dziwny wynik jaki dostaje, pozniewaz u niego jest glosniej przy predkosci 90 niz 130km/h.

Wg moich pomiarow w obydwu samochodach -(w moim 1.6 dig-t ze szklanym dachem oraz drugim samochodzie -1.2 dig-t bez szklanego dachu) glosnosc przy predkosci 130km/h jest porownywalna i wynosi ok 67-68dB.

Na zalaczonym powyzej filmie glosnosc (w 1.6dci 130KM )wynosi ok 71dB. Czyli w benzynowej wersji jest niby ciszej.

Moze i tak jest.

Ale odczucie glosnosci jadac moim i porownawczym samochodem, jest takie, ze w moim jest glosniej niz w tym drugim, chociaz moje pomiary tego nie wykazuja.

Wynika z tego, ze za halas odpowiedzialne sa dziwki z innego zakresu niz mierzy to decybelomierz.

 

Bylem w zeszlym miesiacy w ASO, sprawdzane byly uszczelki i bylo wszystko OK. Dostalem propozycje, ze jesli halas wciaz bedzie uciazliwy to poprostu uszczelki beda wymienione. i chyba na ataki uklad pojde. i zobacze czy to cos da czy nie.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu odpowiedzialne są dziwki :)

A Ten juz wychwycil literowke :devil:

Ale cos w tym moze byc bo czesto ten blad popelniam . Podswiadomosc :D

Mysle , ze czas pomyslec o planie B, czyli proba jego wyciszenia. Ktos pamietam pisal, ze wyciszal J11. Pamietacie moze w ktorym to watku bylo?

Pamietam, ze byla tam wzmianka o drzwiach i nadkolach. Pamietacie kto I gdzie o tym pisal?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylonek w watku o naglosnieniu QQ , wspomnial, ze przy okazji wymiany glosnikow zamontowal sobie dodatkowo maty. Ale efekt wyciszenia niezauwazalny, bylo cicho przed I po.

 

Ale pamietam, ze ktos wspominal o wyciszenia bagaznika, nadkoli I podobno bylo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...