Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośne szumy w Qashqai-u J11


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy produkcji uszczelek na końcu po docięciu jej na wymiar, nałożeniu mastiku i zwulkanizowaniu odchyłki standardowe w obwodzie mogą sięgnąć nawet 10-15mm!!

Twoją trzeba wymienić bo podejrzewam, że jest w dolnej granicy tolerancji i jej najzwyczajniej brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niejedna maniana się znajdzie jak dobrze pooglądać, ostatnio znalazłem w fotelu pasażera dzwoniącą dzwigienkę dobrze że tylko na kocich łbach gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Glosne szumy czas odswierzyc :devil:

Okolo miesiaca temu jechalem sobie do Warszawy i z powrotem. Pamietam, ze jadac do Warszawy szum byl jak zawsze, ale wracajac -bloga cisza.

A jechalem tak okolo 150-160 w obydwie strony wiec powinno tak samo szumiec. Nie wiem, czy jechalem z wiatrem z powrotem czy co. Ale naprawde jechalo mi sie komfortowo.

To by jednak swiadczylo o tym, ze faktycznie gdzies wiatr mi sie dostaje do srodka i przy pewnej predkosci i ustawieniu do wiatru nie wlatuje on -i wtedy zeczywiscie jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosne szumy czas odswierzyc :devil:

Okolo miesiaca temu jechalem sobie do Warszawy i z powrotem. Pamietam, ze jadac do Warszawy szum byl jak zawsze, ale wracajac -bloga cisza.

A jechalem tak okolo 150-160 w obydwie strony wiec powinno tak samo szumiec. Nie wiem, czy jechalem z wiatrem z powrotem czy co. Ale naprawde jechalo mi sie komfortowo.

To by jednak swiadczylo o tym, ze faktycznie gdzies wiatr mi sie dostaje do srodka i przy pewnej predkosci i ustawieniu do wiatru nie wlatuje on -i wtedy zeczywiscie jest ciszej.

 

Kolego Gregsonie, po pierwsze nie jezdzij tak szybko bo to niebezpieczne, chyba ze w Toruniu masz autobahn ;), nie pomnie juz na ustawowy limit predkosci. Po drugie, poswistuje czasem a czasem nie dlatego, ze kierunek wiatru zmiennym jest. Gdzies w bryle nadwozia znajduje sie miejsce gdzie zawirowania powietrza moga takie swisty wlasnie powodowac. Moj pojazd nie swiszczy, natomiast po dodaniu belek bagaznika dachowego w specyficznych okolicznosciach bocznego wiatru zaczyna poswistywac. Oczywiscie nie zmienia to faktu ze nic nie powinno Ci swiszczec bez wzgledu na kierunek wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randalku- wiem, w skandynawii dosc rygorystycznie sie podchodzi do egzekwowania przepisow. W PL troche bardziej luzno...

Max dozwolona na sutostradzie to 140 wiec jazda 150-160 nie jest jeszcze szalenstwem.

Co do szumow. To u mnie nie ma swistu, tylko jest szum. Jakbym miel gdzies okno otwarte. Na tygodniach bede sie chcial umowic na wymiane uszczelek w oknach. Moze to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum to faktycznie moga byc okna, prawdopodobnie do kabiny dostaje sie zbyt wiele halasu z zewnatrz. Ja nawet nie wiem czy mi cos szumi czy nie bo przy predkosci 100+ mam lomot z drogi taki ze pozniej przez pol dnia w czaszce huczy. Sluchanie jakiejkolwiek muzyki poza Scooterem mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że w Nissanach to 150km/h = 150km/h x 0,9 = realne ~135km/h

Skad ten przelicznik? I co to za wyliczenia? Mnie predkosciomierz i nawigacja pokazuje mniej wiecej ta sama predkosc- one sie moga roznic o 3-4km. A juz napewno nie jest to 15km roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w Nissanach przekłamuje o ~10%. Przy prędkości powiedzmy 50km/h faktycznie będzie to około 4 lub 5km/h/, ale przy 200km/h będziesz miał około 180km/h realnej prędkości.

Nie wiem jak jest w innych samochodach innych marek, ale ja takie roznice widze jak podawalem wyzej przy predkosci 150km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - Pulsar oszukuje i wszystkie inne Nissany jakimi jeździłem. Tylko Citroen C5 i Volvo XC60 pokazują uczciwą prędkość z samochodów, którymi jeździłem.

 

Jest to nie tyle oszustwo a celowy zabieg producentow w celu unikniecia odpowiedzialnosci np. podczas kontroli radarowej. Zanizaja wartosci wskazan dla wlasnego bezpieczenstwa i w zasadzie naszego rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem - napisałem "oszustwo" z przymrużeniem oka. Tak czy owak dziwi mnie, że Gregson twierdzi, że u niego jest OK.

 

No jest to ciekawe. W Golfie jezdzilem z TomTom i wskazania predkosciomierza i predkosci w nawigacji nigdy sie nie zgadzaly, prekosciomierz zanizal dokladnie o 5 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w Nissanach przekłamuje o ~10%. Przy prędkości powiedzmy 50km/h faktycznie będzie to około 4 lub 5km/h/, ale przy 200km/h będziesz miał około 180km/h realnej prędkości.

 

nie sądzę. 90% producentów robi przekłamanie o 5km/h w górę żeby nikt nie miał do nich pretensji jak będzię mandacik za przekroczenie - i nie robią tego procentowo. Robią to bo masz różne prędkości kątowe kół które możesz do tego samego auta założyć w różnych rozmiarach - w naszych QQ od 16 do 19 cali więc i obliczenia się zmieniają a tak to mamy uśrednione +5km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Volvo czują większy respekt. ;)

Gdy jeździłem Matizem, to każdy też stawiał sobie za punkt honoru żeby mnie wyprzedzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie mówię, że mieli łatwo. Pojechałem tym Matizkiem nawet do Chorwacji i o dziwo, to ja częściej gościłem na lewym pasie autostrady niż inni. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider .Sporo jednak zależy np. od rozmiaru kół. Przykład .W TIIDZIE homologacja była na oponach 185/65 R15 ,ale wszystkie w PL były sprzedawane na 195/65 R15 (???) Jak wiadomo ,zmiana szerokości przy zachowaniu profilu powoduje wzrost średnicy ,a co za tym idzie ,zmniejszenie przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w odpisie homologacji

U mnie przy licznikowych 100km/h navi wskazuje 96km/h więc nie taka wielka różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w odpisie homologacji

U mnie przy licznikowych 100km/h navi wskazuje 96km/h więc nie taka wielka różnica

Dokładnie,tak jest. Prędkości z GPS-a iz licznika zrównują się dopiero w okolicach 150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej sprawie już dwa razy byłem w serwisie i uszczelniają lusterka zewnętrzne (jest na to akcja serwisowa) a ostatnio regulowali drzwi, gdyż ich rant wystawał nieznacznie poza obrys błotnika i od tego czasu jest cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja w tej sprawie już dwa razy byłem w serwisie i uszczelniają lusterka zewnętrzne (jest na to akcja serwisowa) a ostatnio regulowali drzwi, gdyż ich rant wystawał nieznacznie poza obrys błotnika i od tego czasu jest cisza i spokój.

Nissan zmienił konstrukcję plastikowej, zewnętrznej ramki lusterek bocznych, tej która graniczy z blachą od przodu. Jest teraz wyraźnie solidniejsza, jej krawędź jest zaokrąglona i dokładnie przylega do blachy, poprzednio krawędź była ostro zakończona i nie przylegała dokładnie i mocno, pęd powietrza dodatkowo ją od ramki drzwi odchylał i to powodowało hałas. Niestety ten drobiazg nie występuje jako część katalogowa, tylko razem z lustrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro występuje z lustrem,to nie wiadomo czy będzie się nadawać do lustra sprzed modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan zmienił konstrukcję plastikowej, zewnętrznej ramki lusterek bocznych, tej która graniczy z blachą od przodu. Jest teraz wyraźnie solidniejsza, jej krawędź jest zaokrąglona i dokładnie przylega do blachy, poprzednio krawędź była ostro zakończona i nie przylegała dokładnie i mocno, pęd powietrza dodatkowo ją od ramki drzwi odchylał i to powodowało hałas. Niestety ten drobiazg nie występuje jako część katalogowa, tylko razem z lustrem.

Masz jakieś foto?

Albo ktoś z młodszych posiadaczy może zrobić u siebie fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich! Wiem, że temat był  już na forum ale wracam do niego. W samochodzie podczas jazdy tak przy 70km  od strony kierowcy słychać szum powietrza tak jak by szyba była nie domknięta. Czy to uszczelnianie lusterek coś pomaga czy też nie, a może uszczelkę na drzwiach trzeba zmienić? Może ktoś cos doradzi bo jechałem ostatnio w dalszą trasę trochę szybciej i nic nie słyszałem tylko wiatr wdzierający się do środka tak jak by szyba była nie do końca zamknięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zdjąć tapicerkę drzwi i dostać się do lusterka(osłona jest na klipsach i dodatkowo trzyma ją tapicerka) Uszczelnić jakąś pianką-gąbką z klejem i poskładać.W tedy będziesz wiedział czy to szyba,czy lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...