Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai w roli rodzinnego samochodu na wakacje


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.... kompresowanie powietrzem fajna sprawa tyle że trzeba by mieć odkurzacz ze sobą , nawet w wersji mini. Co do miękkich torb to nie głupi pomysł - akurat mam taką jedną 65 L, zapakowałem i pomierzyłem. Faktycznie wchodzi jak masełko do bagażnika a sporo w niej zmieszczę. Dzięki za poradę koledzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wiosna juz prawie za oknem, znow wakacje. Tym razem nie obedzie sie juz bez boxa dachowego. Moj wybor padl na budzetowy box (http://www.mekonomen.se/bil/tillbehor/takboxar/takboxar-450-500-liter/takbox-svart-pa187130sv) o pojemnosci 460l. Budzetowy nie tylko dlatego, ze jestem skapym czlowiekiem lecz ze wzgledu na niski, 34 cm, profil. Do tego niskoprofilowe listwy Thule (http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/roof-racks/complete-all-in-one-racks/thule-wingbar-edge-9585-_-958500). Wszystko niskoprofilowe bo mam niskie sufity w grazu. I tu pojawia sie pytanie, czy wazacy 18 kg box mozna zalozyc samemu czy musze dzwonic po wsparcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zamykamy zimowe wątki o wariujących czujnikach, a otwieramy letnie, wakacyjne. :D

Od siebie dodam, że jak dotąd nie miałem problemów ze spakowaniem 4-osobowej rodziny wraz z bagażem do wnętrza QQ.

W zeszłym roku, przy dłuższym wyjeździe, wywaliłem jedynie tylną półkę z bagażnika, co pozwoliło mi zapakować bagażnik nieco wyżej oraz 2 większe tobołki wcisnąłem za przednie siedzenia dzieciom pod nogi i też daliśmy radę. Ogólnie przy rozsądnym planowaniu można do QQ zapakować całkiem sporo. Doświadczenie z Matiza, którym kiedyś powoziłem, procentuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, mi znowu czujnik zmierzchu nawala - mam już nawet kolejną teorię ale pogadam o tym znowu w ASO ...

 

Co do bagażnika - no fajne cacko ! Też o czymś takim myślę a te listwy thule są bardzo kuszące. Szkoda że cena tak wysoka no ale za jakość się płaci , no nie ? Zaczynam zbierać kaskę to może przed lipcem nabędę godne listwy + bagażnik. Niski profil też mi się bardzo podoba - sam mam garaż w bryle domu taki że mógłbym się nie zmieścić... CaptainRandall - daj znać jak nabędziesz jak taki zestaw się sprawuje np: przy prędkości 130 km/h .

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zamykamy zimowe wątki o wariujących czujnikach, a otwieramy letnie, wakacyjne. :D

Od siebie dodam, że jak dotąd nie miałem problemów ze spakowaniem 4-osobowej rodziny wraz z bagażem do wnętrza QQ.

W zeszłym roku, przy dłuższym wyjeździe, wywaliłem jedynie tylną półkę z bagażnika, co pozwoliło mi zapakować bagażnik nieco wyżej oraz 2 większe tobołki wcisnąłem za przednie siedzenia dzieciom pod nogi i też daliśmy radę. Ogólnie przy rozsądnym planowaniu można do QQ zapakować całkiem sporo. Doświadczenie z Matiza, którym kiedyś powoziłem, procentuje. :P

 

Tak tez bylo rok temu, wszystko sie zmiescilo i nawet polka pod szyba i dwie polki z bagaznika sie zabraly z nami. W tym roku sytuacja jest taka, ze mamy wielki rodzinny namiot plus akcesoria campingowe, mebelki i inne takie klamoty wiec nie ma szans na upchniecie tego w jakis rozsadny sposob.

eee tam, mi znowu czujnik zmierzchu nawala - mam już nawet kolejną teorię ale pogadam o tym znowu w ASO ...

 

Co do bagażnika - no fajne cacko ! Też o czymś takim myślę a te listwy thule są bardzo kuszące. Szkoda że cena tak wysoka no ale za jakość się płaci , no nie ? Zaczynam zbierać kaskę to może przed lipcem nabędę godne listwy + bagażnik. Niski profil też mi się bardzo podoba - sam mam garaż w bryle domu taki że mógłbym się nie zmieścić... CaptainRandall - daj znać jak nabędziesz jak taki zestaw się sprawuje np: przy prędkości 130 km/h .

 

Sprawdzic trzeba ale nie za czesto, poczytalem i posluchalem i wszyscy eksperci mowia a tym, ze 130/h km to predkosc graniczna. Drogi w Szwecji maja max. 120 km/h wiec nie jest to wielki problem, jedynie trzeba uwazac przy wyprzedzaniu zeby sie nie rozbujac zanadto bo bude zerwie. A jak nie zerwie to uszkodzi.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem przewożenia różnych rzeczy na dachu. Wcześniej jeździłem Focusem mk1 kombi i woziłem rowery, teraz mam malutkiego Pulsara i przy 2+2 +pies nie było opcji - box to konieczność.

 

Do tego co mam, wchodzą 2 duże walizy i namiot

 

93fc339d5f249304de02b2a88b84b94d.jpg

f43099ea4a5e710d82381fc30a5f9a03.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie, bardzo zacnie to wyglada przy tak kompaktowym samochodzie. Wyglada, ze cala rodzina prowadzi aktywny tryb zycia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wróciłem z urlopu,po wyjęciu podłogi bez najmniejszego problemu zmieściły się dwie duże i jedna średnia torba podróżna .Generalnie według mnie ten bagażnik jest naprawdę przyzwoitych rozmiarów.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagaznik jest w przadku, 430l to przecietny wynik w tej klasie. Nie mniej jednak kiedy przychodzi zabrac 2 doroslych i 2ke dzieci na 2 tygodniowy camping sprawy sie nieco komplikuja, pojawiaja sie eksponaty takie jak lodowka, szafki, dywan (tak, dywan na podloge namiotu), koce, ubrania, buty takie, smakie i owakie, skladane wiadra, elektryczne pompki, materace... Dobrze, ze nie bierzemy rowerow bo wtedy byloby to juz konkretne pandemonium.

 

Dlatego potrzebny jest box dachowy, badz ewentualnie box podwieszany na hak. Pod koniec maja powinienem miec juz wszystko skompletowane i zamocowane. Raczej nie bede ruszal calej tej konstrukcji do konca sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze wyżej kolega - wyjazd na piknik to potężne wyzwanie logistyczne - namiot , śpiwory , materace, lodówki ............. krzesełka , stolik, grill i jeszcze pełno innego sprzętu to nie lada wyzwanie do spakowania i upchnięcia w bagażniku - do QQ nie ma najmniejszych szans . Ja ledwo mieszczę się w Octavi a tu jest ponad 600 litrów bagażnik .

No i jeszcze bym zapomniał o najważniejszym - jak się jedzie w dzicz to jeszcze ze dwie skrzynki piwa trzeba zabrać jako najważniejsze wyposażenie - to dopiero miejsca zajmuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browary to najmniejszy problem. Można luzem poupychać w różne luki, pod nogi, pod siedzenia itd.

Trzeba tylko uważać żeby w czasie jazdy flaszka nie wytoczyła się np. pod pedał hamulca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wyjazd na wakacje to podróż z domu na lotniskowy parking,oprocz ciuchów niczego więcej nie zabieram więc dla mnie jest on bardziej niż wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze fantazja zaczyna ponosic ;). Zazwyczaj nie woze zadnego alkoholu bo wszystko jest na miejscu, co najwyzej butelke wina, w ostatecznosci 3l karton. Piwa nie pije, ma za duzo kalorii i potem trzebaby biec dodatkowo kilomter albo dwa zeby to zgubic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta młodość...

W moim wieku będziesz po mleko do sklepu na rogu autem jechał ;)

Poza tym lenistwo uszczesliwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CaptainRandal ja osobiście też biegam i często dokładam dodatkowy kilometr lub dwa a to dlatego, że właśnie po dłuższym biegu piwko smakuje najlepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta młodość...

W moim wieku będziesz po mleko do sklepu na rogu autem jechał ;)

Poza tym lenistwo uszczesliwia

 

Jaka mlodosc, za rok koncze 40tke. Chyba, ze chodzi o druga mlodosc :). Lubie biegac, rowerowac i chodzic, stad tez i campingowanie. A co za tym idzie przeksztalcenie QQ w wielofunkcyjny pojazd rodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwcy. Co niektórym na tym forum to 40 lat brakuje do setki. Ech młodzieńcy.

Edytowane przez Zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie sugerowac wiekiem. Mnie sie "bardziej chce" od kiedy pojawily sie dzieciaki. I dlatego w tym roku chce zaladowac QQ po burty, to jest powiekszyc przestrzen bagazowa z 430l do 890l przez dodanie boxa. Jak jeszcze zamontuje hak to hoho, bedzie mozna wozic rowery :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie córcia juz jest w takim wieku że pokazywanie się z ojcem jest passe :)

Na szczęście psiak na spacerze jeszcze mnie czasem zmęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie córcia juz jest w takim wieku że pokazywanie się z ojcem jest passe :)

Na szczęście psiak na spacerze jeszcze mnie czasem zmęczy.

 

Wszystko sie kiedys konczy niestety :/. Moje dzieciaki sa jeszcze w przedszkolu wiec tata jest jeszcze fajny.

 

Przy wyborze listew Thule pojawila mi sie zagwozdka, konfigurator na stronie proponuje model 9585 Thule WingBar Edge ML, ktory jest asymetryczny, jedna listwa sredniej dlugosci i jedna dluga. Obie maja mozliwosc regulacji po 5 cm z kazej strony. Czy dach QQ jest wiec niesymetryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wyglada, ze cala rodzina prowadzi aktywny tryb zycia :).

To nawet nie kwestia aktywności - po prostu rowery u nas są w użyciu bo pozwalają zobaczyć więcej w krótszym czasie. Nawet latem na Półwysep Helski jeździmy tak, że wsiadamy w auto, jedziemy do miejsca gdzie przed Władysławowem zaczyna się korek, porzucamy samochód i przesiadamy się na rowery.

 

A zakup Boxa to była kalkulacja i konieczność. W ferie mieliśmy jechać w góry (dzieci się pochorowały więc nie wyszło, ale mniejsza o to). Po zapakowaniu sanek x2 do bagażnika, na bagaże miejsca już nie było. Po drugie mamy działkę nad jeziorem 60km od domu. Najczęściej zabieramy tam naszego psa oraz mojej mamy - to już miejsca z tyłu nie ma na nic. Już naprawdę wolę wozić trumnę niż robić po dwa kursy :)

 

Gorzej, że nie mam garażu - i tak noszę a to Box, a to uchwyty rowerowe i chowam do piwnicy. Nie ma szans, żeby choć trochę tego ustrojstwa nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie taki tryb jak najbardzie podoba, szkoda tylko ze haka sobie nie zalozylem od razu. Bylby jak znalazl na rowery. Do QQ sanki i nartosanki sie zmieszcza ale niewiele poza tym :). Bagaznik zamowiony (listwy), pudlo za miesiac. Potem juz tylko pozostaje miec cicha nadzieje, ze zmieszcze sie z tym wszystkim do garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ sanki i nartosanki sie zmieszcza ale niewiele poza tym :).

No właśnie, miałem to samo - sanki, nartosanki (jeszcze moje, radzieckie, pomarańczowe, "Made in USSR") i koniec. Zresztą czaję się, żeby BOX przetestować w tym miesiącu na trasie, to opowiem o nim coś więcej (jak tam spalanie, prędkości itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...