Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai w roli rodzinnego samochodu na wakacje


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak

 

Dzieki, wlasnie takie zamowilem, ML.

No właśnie, miałem to samo - sanki, nartosanki (jeszcze moje, radzieckie, pomarańczowe, "Made in USSR") i koniec. Zresztą czaję się, żeby BOX przetestować w tym miesiącu na trasie, to opowiem o nim coś więcej (jak tam spalanie, prędkości itp)

 

Radziecki kombajn byl najlepszy, mialem niebieski, byl rewelacyjny.

Z pudlem na dachu moja najwieksza obawa to ograniczenia wysokosci na parkingach, trzeba wyrobic sobie nowy nawyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widzialem parkingu niższego jak 2.3m

 

Zapraszam do mnie, sa takie po 1.9 m, jak dla hobbitow. Ja mam u siebie 2.10 m.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie, sa takie po 1.9 m, jak dla hobbitow. Ja mam u siebie 2.10 m.

Zapraszam do UK, gdzie też parkingi po 1.9m, i co ciekawe, praktycznie każdy wielopoziomowy parking ma ograniczenie 1.5 tony - więc teoretycznie moim QQ(1680kg) mi tam nie wolno stać. Ale widać że ludzie stają nawet dużymi Land Roverami(2700kg), więc nie wiem czy to nie jest tylko jakiś głupi prawny wymóg, a nie techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieszkam w UK od ponad 10 lat i jeszcze nie widzialem mniejszego ograniczenia jak 2.3 a o limicie masy to nawet nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieszkam w UK od ponad 10 lat i jeszcze nie widzialem mniejszego ograniczenia jak 2.3 a o limicie masy to nawet nie słyszałem.

Bo nie ma znaku z ograniczeniem,ale jak przeczytasz regulamin każdego parkingu to jest to napisane.

 

Przykładowo:

 

https://www.newcastle.gov.uk/parking-roads-and-transport/parking/car-parks-and-on-street-parking

 

Nie masz znaku o ograniczeniu wagi na wjeździe(przynajmniej ja nigdy nie widziałem) ale jak poczytasz regularmin to jest wyraźnie napisane - maksymalna waga pojazdu to 1524kg .

I tak jak mówię, regularnie widzę auta cięższe i to nawet o wiele, więc jest to przepis który chyba nie jest w ogóle przestrzegany.
 
 
Co ciekawe ten regulamin dotyczy KAŻDEGO parkingu w Newcastle,więc autem cięższym niż 1.5 tony nie wolno Ci w sumie nigdzie parkować(nie tylko na wielopoziomowych),co jest idiotycznym przepisem.
Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy QQ jest znacznie odchudzony. W tej samej rubryczce w moim dowodzie rejestracyjnym jest namalowane 1275 kg.

Aż poszukałem jakiejś starej broszury żeby porównać:

 

http://www.nissan.co.uk/etc/medialib/nissaneu/_gb_en/_Brochures/_crossovers/104017.Par.21213.File.pdf

 

1.6 benzyna w najzwyklejszym modelu ważyła 1297kg, więc bardzo blisko do nowej benzyny 1.2 Turbo.

 

Diesel z napędem 4x4 po prostu swoje waży, ciężki silnik i ciężki napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. U mnie w dowodzie jest 1535kg. 2.0 lżejszy od 1.6? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszly belki Thule 9585, takie same jak ma Chaddy. Poskladalem wstepnie i jutro montaz testowy na dachu. To moj pierwszy gadget od Thule i bardzo podoba mi sie jakosc tego produktu (jak na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te belki Thule tylko ciekawi mnie czy woda nie bedzie sie gromadzila w zaglebieniach zamka, sa jakies zaslepki?

zima, jesli zgromadzi sie woda i zamarznie bedzie nieciekawie, stala obecnosc wody/wilgoci w tym zaglebieniu tez nie wrozy dobrze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te belki Thule tylko ciekawi mnie czy woda nie bedzie sie gromadzila w zaglebieniach zamka, sa jakies zaslepki?

zima, jesli zgromadzi sie woda i zamarznie bedzie nieciekawie, stala obecnosc wody/wilgoci w tym zaglebieniu tez nie wrozy dobrze

 

pozdrawiam

 

Pewnie bedzie, dobra uwaga. Belki beda zdejmowane jesienia na caly sezon zimowy wiec nie martwi mnie to specjalnie, raczej bede musial szorowac brud oraz mchy i porosty ktore tam pewnie zakwitna w srodku. Poza tym zamek wszedl raczej na plasko z powierzchnia obudowy, sa szczeliny, ale od spodu jesli dobrze rozumuje cala konstrukcja jest otwarta wiec woda bedzie sie lac na wylot.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 ;-) 

 

To trzeba go wagowo porównywać do X-traila bo ten model go zastąpił w obecnej generacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako samochód rodzinny i tak mniej pali od porsche i tańszy no i w środku, wiem z autopsji, mieszczą się puszyste osobniki i nie biadolą że kolana uszy zatykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zainstalowalem belki Thule. Bylo to troche bardziej upierdliwe niz pokazywaly filmiki na YouTube ale zawsze tak jest. Po zalozeniu zamkow zostaja w obudowie wiec coz, jesli cos tam zakwitnie to trzeba bedzie to pozniej chlorem zabic ;). Przy predkosciach do 80 km/h belkie nie wydaja absolutnie zadnego dzwieku, wieksze predkosci sprawdze w maju w trasie. Faktycznie sa to jedne z najnizszych belek, wystaja nad poziom relingow moze 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i pudlo zainstalowane. Bylo troche zamieszania, zeby zachowac antenke ale udalo sie. Jest i pudlo i antenka. Przy predkosciach rzedu 70-80 km/h nie slychac zadnych podejzanych dzwiekow. Tylko na nierownosciach slychac jak tam na dachu lata troche pokrywa pudla i stuka. Za to przestrzen bagazowa wzrosla z 430 do 890 l :).

 

51d6d2536a9f8cd41804f7838f99513f.jpg

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby miał za chwilę wystartować z dachu w przestrzeń kosmiczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...