Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai w roli rodzinnego samochodu na wakacje


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i pudlo zainstalowane. Bylo troche zamieszania, zeby zachowac antenke ale udalo sie. Jest i pudlo i antenka. Przy predkosciach rzedu 70-80 km/h nie slychac zadnych podejzanych dzwiekow. Tylko na nierownosciach slychac jak tam na dachu lata troche pokrywa pudla i stuka. Za to przestrzen bagazowa wzrosla z 430 do 890 l :).

 

51d6d2536a9f8cd41804f7838f99513f.jpg

 

 

Jakie belki masz ? Ja do nowego muszę kupić jakieś belki bo w poprzednim nie miałem relingów - co to za box - ja posiadam Thule Motion 800 i jestem z niego bardzo zadowolony - do kompletu zestaw toreb do boxa i wyjazd na wakacje oraz pakowanie auta przestaje być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie belki masz ? Ja do nowego muszę kupić jakieś belki bo w poprzednim nie miałem relingów - co to za box - ja posiadam Thule Motion 800 i jestem z niego bardzo zadowolony - do kompletu zestaw toreb do boxa i wyjazd na wakacje oraz pakowanie auta przestaje być problemem.

 

Belki to Thule WingBar Edge 9585. Sa swietne bo sa bardzo niskie, tutaj troche lepiej je widac. Pudlo to standardowy box sprzedawany w szwedzkiej sieci sklepow z akcesoriami samochodowymi Mekonomen, 460l, jakies 15 kg wagi. Tez chcialem pudlo Thule do kompletu ale jest za wysokie i nie zmieszcze sie do boksu parkingowego (2m). Tylko ten box ktory wybralem wygladal znosnie i mial tylko 34 cm wysokosci.

 

e9b539b34bcb74882b7fa841a741e9d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , o tych belkach też myślałem i chyba właśnie takie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojechalismy. Na razie tylko testowo, zeby zobaczyc jak to jest. Okazalo sie, ze mamy multum bagazu, mina troche mi zrzedla gdy zobaczylem te sterte.

 

44bacc6ddacfa9131a4fc844e9a9956e.jpg

 

Nie mniej jednak wszystko udalo sie sie zapakowac i nawet nie musialem zdejmowac gornej polki. QQ jak zawsze prezentowal sie godnie na campingu.

 

63d2cf14e160bc0cf66b3cda62c94f11.jpg

 

Dzieciaki byly wniebowziete mogac niespac do poznych godzin. Niestety noca zaczelo padac i okazalo sie, ze namiot nie jest szczelny i bedzie wymagal reperacji. Wczesnym rankiem salwowalismy sie ucieczka przed wciaz padajacym deszczem. Zabezpieczylismy wigwam i zgarniemy go jutro rano kiedy troche juz przeschnie i o ile nie porwie go do tego czasu woda.

 

49910f5b266c20ef7899e6fcb5fa1594.jpg

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za namiot ?

 

Easy Camp Boston 600A. Trafilem na wyprzedaz sezonu 2015 ale nie byl to udany model, problemy z jakoscia folii okien. Jakos przezyjemy z nim ten sezon ale kolejny juz cos z wyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w namiotach jest im więcej foli to i więcej przeszyć a jak kiepsko podszyte to i salwować się trza. Za dobrych czasów miałem porządny 4 osobowy z przedsionkiem namiot prod. PL lekki to nie był ale młody prawie w nim się wychował i nigdy nie przemókł nie podarł się a był maltretowany niebosko, ale to już było, jak to w piosence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie drugi sezon używam namiot Arpenaz Famili 4.1 z Decathlona - kupiłem w zeszłym roku na szybko ale spisuje się rewelacyjnie - w tym roku przeszedł prawdziwy test - 14 godzin mocnej ulewy z burzą i to dość mocną i ani jednej kropli w środku - tak że jestem z niego zadowolony i następnym będzie jego większa wersja Arpenaz Famili 5.2 XL  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w namiotach jest im więcej foli to i więcej przeszyć a jak kiepsko podszyte to i salwować się trza. Za dobrych czasów miałem porządny 4 osobowy z przedsionkiem namiot prod. PL lekki to nie był ale młody prawie w nim się wychował i nigdy nie przemókł nie podarł się a był maltretowany niebosko, ale to już było, jak to w piosence.

 

No niestety, niektore wspolczesne namioty przypominaja wspolczesne samochody - atrakcyjny wyglad ale kiepsko z jakoscia. Wystarczyl jeden wyjazd aby okazalo sie ze jedno okno ma kilkanascie pekniec przez ktore w czasie mocnego deszczu dostaje sie woda, do tego urwal sie jeden kolek mocujacy prog w drzwiach. Zdecydowanie nieudany model.

Ja obecnie drugi sezon używam namiot Arpenaz Famili 4.1 z Decathlona - kupiłem w zeszłym roku na szybko ale spisuje się rewelacyjnie - w tym roku przeszedł prawdziwy test - 14 godzin mocnej ulewy z burzą i to dość mocną i ani jednej kropli w środku - tak że jestem z niego zadowolony i następnym będzie jego większa wersja Arpenaz Famili 5.2 XL  

 

Zastanawialem sie rowniez nad Decathlonem ale jedyny namiot ktory nam odpowiadal byl za duzy po zlozeniu do torby. Teraz bez problemu moglbym go pomiescic dysponujac bagaznikiem dachowym. Nastepny namiot bedzie zdecydowanie pneumatyczny, za duzo zachodu ze stawianiem masztow i naciagniem tego wszystkiego pozniej. Teraz nasz nieszczesny Boston 600 namakal przez ponad 30 godzin. Zawalic sie nie zawalil ale w srodku bylo juz nieco wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie  :) ale namiot ważna rzecz - te pneumatyczne to masz na myśli te z pompowanym stelażem ? Też nad tym myślałem ale po przeczytaniu kilu opinii podobno ciężko przy składaniu wyssać  :)  powietrze ze stelaża - można pompką ze wstecznym ale musi być sporej mocy - w tym roku pociągnę na moim obecnym namiocie ,a na przyszły rok Arpenaz Famili 5.2 XL no chyba że Ty przetestujesz jakiegoś dmuchawca godnego polecenia i dasz znać to wtedy się zobaczy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie  :) ale namiot ważna rzecz - te pneumatyczne to masz na myśli te z pompowanym stelażem ? Też nad tym myślałem ale po przeczytaniu kilu opinii podobno ciężko przy składaniu wyssać  :)  powietrze ze stelaża - można pompką ze wstecznym ale musi być sporej mocy - w tym roku pociągnę na moim obecnym namiocie ,a na przyszły rok Arpenaz Famili 5.2 XL no chyba że Ty przetestujesz jakiegoś dmuchawca godnego polecenia i dasz znać to wtedy się zobaczy  :)

 

Decathlonowe namioty typu Air maja specjalne zawory pomagajace pozbyc sie powietrza dosc szybko. Mam tez elektryczna pompke dwubiegowa i 2 dwusobowe materace plus spore dmuchane fotele robie w jakies 10 minut. Nie wydaje mi sie, ze to jest problem. Raczej wielkosc torby, namioty pneumatyczne zajmuja wiecej miejsca w bagazniku.

 

Na oku mam SECONDS FAMILY AIR 6.3 XL QUECHUA z Decathlonu, 4ro komorowy i calkiem spory. Problemem moze byc spory wor, 38x38x100 cm i 26 kg wagi. Inna opcja, drozsza, to Outwell Hornet XL Air Tent 2015 Smart Air, inna liga ale ogromny wor 50x114 cm i 28 kg wagi. Oba tunelowe z sypialnia w tylnej czesci, taki typ odpowiada nam najbardziej.

 

Quechua

http://www.decathlon.se/talt-seconds-family-air-63xl-id_8300026.html

 

Outwell

http://www.campingworld.co.uk/en/Outwell-Hornet-XL-Air-Tent-2015-Smart-Air/m-10799.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale kabel! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja..

 

Bardzo ladne to pudlo Thule, tez bym mial takie gdyby nie 2m na wjezdzie do garazu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem wcześniej mam box Thule dynamic 900 i mieszczę się w garażu (wys. ok. 2,1 m). W czasie jazdy odgłosy szumów minimalnie głośniejsze, brak za to wyczuwanych wpływów wiatrów bocznych na samochód z boxem - jest tak jak i bez boxu. Samochód biała perła, box czarny, więc i wygląda to znakomicie, poza tym mieszczę w nim ogrom bagażu, w zimie narty o długości 180 cm (z zapasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na moim QQ zagościły dzisiaj belki Thule WingBar Edge 9585 - wyglądają bardzo fanie - przymierzałem się do WingBar 962 lub SquareBar 762 ale jak zobaczyłem WingBar Edge 9585 to inne opcje odpadły natychmiast - w WingBar Edge 9585 nic nie wystaje poza stopy , są w miarę ciche .

Fotki wrzucę jak zrobię  :)  W przyszłym tygodniu wyjazd na wczasy z boxem Thule Motion 800 tak że pakowanie nie stanowi problemu.

W sierpniu wyjazd na piknik pod namiot.

Czy ktoś z Was przewoził na QQ box i jeden rower - chciałbym zabrać rower dla dzieciaka - jaki uchwyt na rower polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na moim QQ zagościły dzisiaj belki Thule WingBar Edge 9585 - wyglądają bardzo fanie - przymierzałem się do WingBar 962 lub SquareBar 762 ale jak zobaczyłem WingBar Edge 9585 to inne opcje odpadły natychmiast - w WingBar Edge 9585 nic nie wystaje poza stopy , są w miarę ciche .

Fotki wrzucę jak zrobię  :)  W przyszłym tygodniu wyjazd na wczasy z boxem Thule Motion 800 tak że pakowanie nie stanowi problemu.

W sierpniu wyjazd na piknik pod namiot.

Czy ktoś z Was przewoził na QQ box i jeden rower - chciałbym zabrać rower dla dzieciaka - jaki uchwyt na rower polecacie ?

 

Gratuluje zakupu, to najfajniejsze belki jakie widzialem (szkoda, ze czarne sa drozsze).

Jesli masz zalozone 800 to na dachu nie ma juz miejsca, chyba ze sie myle.

 

Jesli masz hak to sprawa prosta, to najlepsze miejsce. Jak nie to bagaznik na drzwi. Thule produkuje i to i to :).

Obecnie jezdzi sie na nartach 150-160 cm. a jak wyglada zuzycie paliwa z boxem i bez ?

 

Pewnie jest jakas roznica, ja na okolo 100 km odcinku nie zauwazylem zadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...