Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai w roli rodzinnego samochodu na wakacje


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie che mi się nowego tematu uruchamiać - ale dzisiaj jadąc autem, mając w bagażniki dwie walizki (weszły spokojnie) w trakcie jazdy.... otworzył mi się bagażnik ! (sic!)

W mojej dwudziestodwuletniej karierze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło.

Na szczęście pojawiła się ikonka wykrzyknika i obrazek samochodu z otwartą klapą. Więc żądnych walizek po jezdni zbierać nie musiałem.

Dodam, że klapa była dobrze zamknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che mi się nowego tematu uruchamiać - ale dzisiaj jadąc autem, mając w bagażniki dwie walizki (weszły spokojnie) w trakcie jazdy.... otworzył mi się bagażnik ! (sic!)

W mojej dwudziestodwuletniej karierze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło.

Na szczęście pojawiła się ikonka wykrzyknika i obrazek samochodu z otwartą klapą. Więc żądnych walizek po jezdni zbierać nie musiałem.

Dodam, że klapa była dobrze zamknięta

Też mi sie coś takiego zdarzyło. Okazało się, ze awaria siłowniczka elektrycznego - wymiana na gwarancji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie standardowe, aluminiowe belki Nissana mocowane bezpośrednio do dachu (nie mam relingów), mimo owalnego profilu belki i opływowych mocowniań, hałasowały koszmarnie. Dopiero po zamontowaniu czterech uchwytów rowerowych nastała błoga cisza. Myślę, że wyraźna poprawa może być po zamontowaniu boxu dachowego. Same belki, to tortura dla naszych uszu, szczególnie w tak "wspaniale" wyciszonym Qq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowe, aluminiowe belki Nissana mocowane bezpośrednio do dachu (nie mam relingów), mimo owalnego profilu belki i opływowych mocowniań, hałasowały koszmarnie. Dopiero po zamontowaniu czterech uchwytów rowerowych nastała błoga cisza. Myślę, że wyraźna poprawa może być po zamontowaniu boxu dachowego. Same belki, to tortura dla naszych uszu, szczególnie w tak "wspaniale" wyciszonym Qq.

 

Pytanie czy uszczelki są  dobrze założone. Jak założyłem swój bez uszczelek, to przy 60 km/h był "gwiżdżący czajnik" nad głową. Z uszczelkami 160 km i w miarę spokój. Zakładam jednak, że kolega ma założone uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie uszczelki chodzi? Gumowe pod stopami belek, czy te z gąbki przyklejane od wnętrza platikowej osłony stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie uszczelki chodzi? Gumowe pod stopami belek, czy te z gąbki przyklejane od wnętrza platikowej osłony stopy?

O te, które maskują prowadnice, w które wpinasz uchwyty np.: na narty. Niektóre belki są tak zrobione, że tej uszczelki nie wyciągasz, a inne musisz po założeniu dociąć. Nie wiem jak jest w przypadku Thule Wing Bar

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam również Thule wing bar edge 9585 - zakładam belki wtedy jak musze założyć boxa, z boxem na dachu nie gwiżdżą - ja jeżdżę z boxem do 140 km/h.  Staram się na codzień nie jeździć z samymi belkami ale nawet jak kilka dni są na relingach to nie słychać gwizdów chociaż na pewno słychać szumy i w aucie jest wyraźnie głośniej gdy przekraczamy 90 km/h - do tej prędkości nie słychać w ogóle belek na dachu.

I jeszcze takie spostrzeżenie , że z pełnym, zapakowanym boxem jest ciszej niż w przypadku jazdy z pustym boxem - rezonuje , huczy - ale to tylko w czasie wakacji takie przygody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem wspomniane wyżej belki firmy Thule już przed poprzednią zimą, potem używałem box-u ale po sezonie box poszedł do garażu, belki zostały na samochodzie. Jeżdżę sporo autostradami i jedynie przy bocznym wietrze i to nie przy każdym słyszę belki, poza tym jest cicho.Nie wiem jak głośny jest silnik benzynowy, ale przy tej prędkości, o której wspominasz musi być słyszalny, więc w takim razie belki muszą b. głośno gwizdać. U mnie (mam diesla) najgłośniej słyszę odgłos opływającego kabinę powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik benzynowy jest cichy a gwizd belek jest słyszalny gdy prędkość zbliża się do 100 km/h.Nie jest to aż taki bardzo głośny gwizd jednak jest słyszalny i to najbardziej irytuje.A w których miejscach masz je zamontowane,może w tym tkwi przyczyna mógłbyś wrzucić jakieś foto na forum dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik benzynowy jest cichy a gwizd belek jest słyszalny gdy prędkość zbliża się do 100 km/h.Nie jest to aż taki bardzo głośny gwizd jednak jest słyszalny i to najbardziej irytuje.A w których miejscach masz je zamontowane,może w tym tkwi przyczyna mógłbyś wrzucić jakieś foto na forum dla porównania?

Ponieważ mam box Thule Dynamic 900 więc mam najbardziej belki od siebie są odsunięte, by dopasować je najbardziej optymalnie do boxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...