Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potwór na Nurba by GodISmE (350z HR)


GodISmE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sporo nierownosci w miejscach w ktorych tego nawet nie widac. Na Norda powinien byc mniej twardy zawias i troche wyzej niz na typowe plaskie tory.
Zobaczysz na tym drugim moim filmiku jak sie obraz trzesie w tych miejscach, bo kamerke mialem na kasku i fajnie to widac.

...

 

Onboardzik z ostatniego okrazenia. Po zamknietym torze przez jakis wypadek otworzyli go na ostatnie 15 minut, wiec wszyscy wpadli na tor! Opony nie rozgrzanie i troche blokowania bylo, zwlaszcza pod koniec a wyprzedzanie dozwolone tylko po lewej stronie ale i tak najwiecej fun-u mialem na tym kolku! W koncu to ja moglem wyprzedzac innych a nie oni mnie kiedy ostatnio jezdzilem Civic-iem! ;) Pare missshiftow w ferworze walki ale fak it.

 

Kilka cennych rzeczy sie nauczylem podczas tego wypadu o tym aucie, o sobie i o Nordzie. Zdecydowanie przyda sie na przyszly sezon to doswiadczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tor to moje marznie,  ale tam trzeba być w 100%  pewny auta i swoich umiejętnośći  

widze że świetnie ci tam szło nic  tylko pozazdrościć 

i chyba nie żałujesz zakupu zetki ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K..wa jakbym słyszał Coobcia! Dajcie spokój z tym przygotowaniem siebie i auta. Przeciez ja tam stary pojechalem teraz sam, bo wszyscy mnie olali ... majac za pasem trzy track day-e w Zecie i poza tym praktycznie zero doswiadczenia w jezdzie po torze w realu! Ja dopiero od 3-ech lat sie w ogole autami interesuje! lol

W przyszlym roku zorganizuje wyjazd dla nas wszystkich i bedzie super! Zobaczycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git! Bedziemy smigac az milo a przed koncem sezonu sie jeszcze Poznan zaatakuje. Ja mysle o 23.10 - w sekcji torowej jest temat.

 

Aktualnie planuje zimowe mody oraz poprawki ustawien, bo mi troche tyl wyjezdza przodem przy wejsciu w zakret (zarowno wolne i szybkie) - o dziwo tylko w lewych zakretach! Przynajmniej takie tylko uslizgi/spiny mialem. Chyba za twardy tyl mam - radza w US sprezyny zmienic na 6-7kg zamiast 9kg. Jest kilka innych rzeczy ktore moge wczesniej zrobic, bo to tylko "turn in oversteer" I moze troche "snap oversteer", na wyjsciu jest ok:

- poprawa techniki i jazda w zakrecie na zbalansowanym gazie a nie calkiem odpuszczonym, zeby tak tylu nie odciazalo

- mniejsze cisnienie opon z tylu

- mniejsza zbieznosc z tylu (mam teraz 0,10 na kolo)

- mniejszy kat z tyl - mam teraz -2.5, chyba w szybkich zakretach nie cala opona pracuje

- wywalic calkiem stabilizator tylny bo juz I tak jest na najmiekszym ustawieniu

- obnizyc tyl lub podniesc przod (teraz mam 10mm pochylenie do przodu)

- amory przod twardszy a tyl miekszy

- corner weight balancing (jak to sie po polsku nazywa i gdzie to zrobic w Krakowie lub w okolicach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój główny komentarz na zakończenie tego - pierwszego mojego w życiu - sezonu trackday-owego? Jest MEGA różnica pomiędzy jazdą tym autem na 70-80% a jazdą na limicie! Dopiero to drugie pozwala na prawdziwe poznanie potencjału auta ale też swoich ograniczeń z drugiej strony: 

 

Sporo się jeszcze muszę nauczyć o sobie i o tym - ale też ogólnie - aucie. Kończę sezon SUPER zadowolony, bo naprawdę nie myślałem, że tylko z modami zawieszenia i kół będę w stanie taki czas wykręcić na Poznaniu w porównaniu z lipcem i jazdą seryjnym wozem ... i to na wcale nie idealnym kółku! W zimie robię wydech i zakładam szperę OS Giken 1.5 i w przyszłym roku 1:50 atakuję!!! Auto cały czas seryjna waga oprócz kubełków i maski!

 

Jeśli chodzi o ustawienia i technikę jazdy na limicie po szybkich torach tą Zetą, to po tym sezonie mam taką obserwację:

- ta nadsterowność do zakrętu (tzw. snap oversteer) to nic innego tylko technika jazdy! Widać to na moim filmiku. W tych Zetach jak odciążasz tył przechodząc prawą nogą z hamulca na gaz lub po prostu odpuszczając gaz wchodząc w zakręt, d*pa się tak odciąża, że traci przyczepność i lecisz bokiem. Możesz to skorygować miękkim ustawieniem tyłu ale wtedy tracisz trochę na prędkości w zakręcie. Wniosek? Więcej zbalansowanego gazu w zakręcie żeby pchało cały czas tył na równi z przodem! Czas dla nas się nauczyć left foot braking przyjaciele :)

 

Straty po sezonie:

- rozklekotana skrzynia na maksa, już nie wiem czy to tylko łożysko czy coś więcej?

- świdruje coś z tyłu, najbardziej w okolicach 80-100 km/h i to nie opony!

- przy lekkim kręceniu wałem napędowym - auto na kanale - (wał ma skrętny luz, powinien go mieć w ogóle? może to właśnie to klekotanie słyszę przy zmianie biegów?), widać że kręcą się lekko te elementy dyfra przechodzące w półośki ale same półośki nie - wyjebane przeguby?

 

Nic to, auto cały czas jeździ jak jeździło mimo to, w zimie się ogarnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze jak masz zamontowane szelki. Masz na prosto a między fotelami a harness barem powinny być skrzyżowane. Możesz to poprawić w 2 minuty

post-82725-0-56192900-1477854630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakończenie sezonu było po raz drugi - tym razem na nowym torze SILESIA RING!

 

Tor super, trudniejszy niż Poznań zdecydowanie! Bardziej techniczny ale dalej szybki. Niektóre podwójne zakręty i ta szybka szykana albo ten szybki prawy ala zakręt Babajaga (Tor Poznań)  są super ale mega trudne zeby je dobrze pojechac! Wszystko to sprawia ze wykręcenie jednego idealnego kolka jest dość trudne.
Troche śliski byl ten tor na poczatku ale sie nagumował w ciagu dnia. Pogoda jak na listopad tez super.

Byliśmy w piątkę: BMW M3 e46, Evo 9, Wrx Ati, Ariel Atom (wlascicel jeszcze sie uczy) i ja. Mialem najslabsze i najciezsze z nich auto a wykrecilem najlepszy czas!  :) 2:01.6. 
M3 znowu o 3 sekundy objechałem.

Za niedlugo wiecej duzo lepszych zdjec i tradycyjnie onboardzik. Ostatnia sesja byla nocna! Po 16:30 juz sie ciemno zrobilo. 


Onboardzik - ostatni w tym sezonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze nagranie z zewnątrz dobrze mi się kojarzy z tym:

 

Dla porównania jakie czasy kręciły tego dnia te Lambosy i porschaki :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sezon 2017 czas rozpocząć - w każdym razie przygotowania do niego! :)

 

Kilka rzeczy mam w planie zrobić przed wiosną m.in. w celu pobicia czasu poniżej 1:50m na torze Poznań na seryjnym silniku i wadze (wszystko w środku zostawiam, audio też). Będzie na pewno sporo wypadów na tory w Polsce i zagranicą - oczywiście Nordschleife obowiązkowo!

Muszę też poprawić ustawienie auta, bo mi odjeżdża tył na wejściu w zakręt w momencie przejścia z hamowania na zbalansowany gaz - kilka powodów może być (kąty z tyłu, opony mieszane, sprężyny 9kg za twarde, technika jazdy...) - będę testował!

 

1. Opony - tu mam zagłówkę trochę. Mam teraz z przodu już prawie skończone r888 255/35/18 a z tyłu Avon ZZR 265/35/18 (jeszcze 5mm). Teoretycznie obydwie mają średnią mieszankę ale być może to właśnie ten mix przyczynia się do nadsterowności wspomnianej wyżej. Chce założyć teraz wszystkie opony tej samej marki i typu. Jedyne alternatywy które widzę to używane r888 albo nowe Federale RS-RR. Federale będą troszkę wolniejsze a to nie pomoże w Poznaniu ;( No ale są w miarę tanie i mają w końcu rozmiary których potrzebuje (255 i 275). 1000zł za opone dla tych 1-2 sekund nie wydam!

 

2. Szpera - zakładam OS Giken 1.5 dedykowaną do DE, bo taką udało mi się kupić w Stanach okazyjnie. Muszę tylko wybrać czy kupić otwarty dyfer z DE czy wymienić tylko side flange/stub axle z jednej strony no i czy wystarczy że kupię używany ten side flange/stub axle. Pytania otwarte jeszcze.

Po tym modzie auto zacznie w końcu jechać jak należy - wielu uważa ten mod za najlepszy jaki można zrobić w Zetce!

 

3. Wydech - robie cały customowy w GT Performance pod koniec lutego. Projekt podobny do angielskiego Millteka z jednym tłumikiem centralnym jak w serii i dwoma końcówkami. Katy wywalam i robię rezonowane test pipes.

 

4. Regulowane drążki tylne - już zamówione w Silver Project te zastępujące kosze i cambery. W końcu pozbędę się tego dużego -2,5 kąta z tyłu - może to on przyczynia się do tej nadsterowności. Z przodu mam kąt - 3 i temperatury zawsze równe a z tyłu zawsze wewnętrzna strona miała kilka stopni więcej niż zewnetrzna. Przy okazji redukcja wagi będzie lekka i walory estetyczne - niebieskie! :)

 

5. Air ducts - nie ma co kombinowac z dlugim dolotem na razie a krotki i tak nie ma sensu. Wystarcza takie wloty coby troche wiecej zimnego powietrza wlecialo :) Juz zamowione razem w ramach grupowego zamowieni az ebey-a :)

 

6. Tylne skrzydło - spory projekt, bo chce je zrobić na zamówienie w całości wg własnego projektu. Po zebraniu info i podejrzeniu projektów skrzydeł takich firm jak Kognition, APR czy Voltex zrobiłem taki projekt. Kuzyn mi go w 3D teraz zrobi i zobaczymy jak to wyjdzie. Dwa mam jednak znaki zapytania zanim zaczne to realizować:

- projekt aktualny to spore skrzydło - 10 cali a rozpiętość 68 cali. Kształt da dość wysokie ratio Lift / Drag ale będzie już sporo docisku nawet przy neutralnym ustawieniu. Nie wiem czy nie będzię potrzebny do tego minimum 2 cale splitter z przodu a to byłby problem, bo na razie jeszcze jeżdżę tym autem na codzień.

- kształt bazuje na skrzydle Kognition a to z kolei na płatach w skrzydle F1 z 2008 roku. Jest to też zbliżone do patentu NACA - typ skrzydła S1223. Nie wiem czy jednak nie zrobić mniejszy camber jak tu żeby był mniejszy drag albo jak w skrzydłach Brooks lub Aeromotiomns

 

 

7. Splitter,  i dyfuzor - nie wiem czy jest sens samo skrzydlo na tyl dawac bez aero z przodu. Problem w tym ze jeszcze tym autem do pracy jezdze czasami i nie ma szans na splitter - chyba ze jakis fajny patent na szybko demontowalny wymysle! Jakies pomysly?


......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej tej! Skad to wytrzasnales za 700zl wszystkie cztery? :D W temacie z grupowym zamówieniem pisałeś o niespełna 350zł za sztuke co daje 1400 za 4? ;> Za 700zł to też bym wziął 4 szt :P

Edytowane przez Mlody98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej tej! Skad to wytrzasnales za 700zl wszystkie cztery? :D W temacie z grupowym zamówieniem pisałeś o niespełna 350zł za sztuke co daje 1400 za 4? ;> Za 700zł to też bym wziął 4 szt :P

Mam podobna rozkmine bo cena była 350-415 za jeden (nie pamietam dokladnie) nie 700 za wszystko

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna rozkmine bo cena była 350-415 za jeden (nie pamietam dokladnie) nie 700 za wszystko

Cena była 415zł ale powyżej 3 kompletów 15% zniżki co daje mniej więcej 350zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszanie bylo z tymi cenami, w meilu od nich zle podane byly na poczatku. Cena jest 405zł za komplet!

Nie wiem jeszcze jak będzie ze spasowaniem, trochę ryzykujemy bo pierwszy raz je robili do 350z na nasze zamówienie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tak pozno sie wyjasnilo z tymi cenami, pewnie gdyby za wczasu bylo o tym powiedziane to bym sie tez skusil i zalapal na rabat grupowy, dlatego tez pytalem o to w temacie. No ale mniejsza z tym. Przy tej kwocie bardziej bym sie zastanawial nad jakoscia uzytych materialow? Jak to oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, rabat powiedział że da znowu jak będzie grupowe zamówienie:

 

"Witam
>> jeśli sprawdzicie 100% pasowania to możemy zrobić większą
> ilość
>> na stan
>> niż teraz mamy.
>> Co do ceny to za komplet normalna cena będzie 405zł na Polskę.
>> Jeśli zrobicie zakup grupowy i wysyłka będzie w jedno miejsce to
>> możemy
>> zrobić rabat nie ma problemu.
>> Poliuretany też mogą być to wyboru 75- lub te twarde 95sha.
>> Pojedynczych produktów nie sprzedajemy z rabatem "na hasła" bo
>> dziennie
>> od nas wychodzi tyle paczek ,że wprowadziło by to za duże
>> zamieszanie
>> ;).
>>
>> Pozdrawiam Robert
>>
>> W dniu 2017-02-19 19:09, simon kaczmarek napisał(a):
>>> Jakie sa ostatecznie ceny tych drazkow bo chlopaki na forum Nissana
>>> pytaja. Moze jakas znizka na haslo dla forumowiczow?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...