Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamówiłem sobie stożek K&N wraz z zestawem do czyszczenia i naoliwiania. Zostanie tylko zakup krótkiej rurki i dorobienie u tokarza przejściówki. Z montażem musze troche poczekać bo chwilowo nie dysponuje garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem sobie stożek K&N wraz z zestawem do czyszczenia i naoliwiania. Zostanie tylko zakup krótkiej rurki i dorobienie u tokarza przejściówki. Z montażem musze troche poczekać bo chwilowo nie dysponuje garażem.

 

mozesz to zrobic pod golym niebem, no chyba ze ci zimno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to zrobic pod golym niebem, no chyba ze ci zimno :wink:

Przy temperaturze 5 stopni i wiejącym wietrze chyba sie nie da. Ale pod koniec roku odbieram garaż więc potem prace ruszą pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO 5 stopni to już hardkor, ja w podziemnym parkingu typu "hipermarket

" demontowałem głowicę z SR20Di Lukasza (tego od gazników) temperatura 15*C po 4 godzinach non stop pracy wymiękałem - ale nie dawałem oznak tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dolot: za dlugi, za duza srednica, filtr brudny po 500km (tym samym przepustnice,przeplywke i kolektor) i ogolnie byl chu****** :? tak jak mowia koledzy do 3,5tys z gazem w podlodze nic nie jechal dopiero potem byl pik w momencie i wydawalo sie ze jezdzi, tylko ze ja mialem -12KM czego nikomu nie zycze, a wygldalo to tak:

 

ga14de3ae.jpg

 

shamuj to przynajmiej zobaczymy jak przebiega wykres mocy i momentu

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO łądnie CI zabrał CAI...

U Borta było smiesznie od zera do 3000 poprawa potem do 4500 pogorszenia a potem znowu poprawa - wszystko kwestja dostrojenia elektroniki do tego.

 

Ale oczywiście zachęcam do pomiarów i do pokazywania ich innym - wszyscy z tego będą się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tez zrobilem sobie CAI wczoraj, jutro umieszcze zdjecia

w moimprzypadku nie robilem stozka, ale doporwadzilem power rure prosto do skrzynki z obudowa filtra, w ktorej jest sportowa wkladka H&N

 

dzwiek sie zmienil, super to gada razem z moim wydechem upgrade

 

samochod tez lepiej ciagnie, szczegolnie na wysokich obrotach.

 

Rure poprowadzilem obok chlodnicy i wychodzi w przednia kratke samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO prosze rozwiązanie proste jak drut a napewno dające efekty...

Ciekawe czy w Priemrach da sie tak samo zrobić z silnikami 1,6...

 

Ps. przydała by ci sie teraz sportowa wkladka bo jak zassa Ci wilgoć to jej nie zaszkodzi a przy seryjnym filtrze moze on stracić na swojej przepustowości.

 

Ps. Fajny Projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. przydała by ci sie teraz sportowa wkladka bo jak zassa Ci wilgoć to jej nie zaszkodzi a przy seryjnym filtrze moze on stracić na swojej przepustowości.

 

Ps. Fajny Projekt :)

 

Coobcio pisalem juz wczesniej ;), nie przeczytales

oczywiscie mam wkladke sportowa H&N :), bo tak jak napisales na seryjnej mogl by sie zrobic maly burdelik, a tak sportowa dodatkowo ma wieksza przepuszczalnosc powietrza

 

generalnie, naprawde czuc roznice, szczegolnie przy wcisnietym pedalem w podloge, ciagnie az milo

 

pozdro i dzieki za pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

ostatnio zmodyfikowalem dolot. teraz jest duzy filtr bez obudowy zeby bylo max powietrza, jest jedynie oslona termiczna i przy okazji doprowadze powietrze spod zderzaka. spisuje sie to bardzo dobrze i nie buczy zbyt natarczywie, fajny pomruk i o dziwo elastycznosc zostala

 

p10100302wk.th.jpg

 

p10100316sl.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁOŻYŁEM PATENT OD KOLEGI FRYZJERA. MAM ODDZIELNY DOLOT DO GAZU I STOŻEK DO BENZYNY. I TU POJAWIŁ SIĘ PROBLEM. SAMOCHÓD CIĄGNIE JAK ODRZUTOWIEC DO OK 3000obr/min, A POWYŻEJ ZACZYNA SZARPAĆ I NIE CHCE PRZYSPIESZAĆ.

CZY JEST TEMU WINNA POMPA PALIWA CZY MOŻE STOŻEK JEST ZA MAŁY?

TAK TO WYGLĄDA:

P081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może kiepsko działa ta "zmieniarka dolotów" z AX...

a stożek od beznyny najlepiej zeby był w nadkolu albo chociaż możliwie blisko Aku żeby nie ciągnął takiego gorącego powietrza...

 

Ta górna pokrywa budzi moje zastrzerzenie warto by ją było zmienić na aluminoą - kazdy tokaż coś takiego dorobi za grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek twierdzi, że pompa paliwa daje za słabe ciśnienie (w końcu ma ponad 11 lat i ponad 200kkm). A stożek jest między akumulatorem a błotnikiem (na zdjęciu wygląda jakby był wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek twierdzi, że pompa paliwa daje za słabe ciśnienie (w końcu ma ponad 11 lat i ponad 200kkm). A stożek jest między akumulatorem a błotnikiem (na zdjęciu wygląda jakby był wyżej).

Wywal spod zderzaka tą puszkę czarną i będzie troche wićej fresh air pod maską.

Ps. zrób takżę taki test na beznynie:

- wywal cały ten przełącznik dolotów i załuż w jego miejsce stożek i powiedz jaki będzie efekt.

 

Coś musi stawać na przeszkodzi bo anormalną rzeczyą jest żeby silnik się nie dokręcał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...