Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry - QWASAR musze to jakoś zapamietać :)

TEraz przysunałem się do monitora i wsio widzę - mam 19" pracującą w 1280x960 stąd wszytko takie male mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesrock

mamy pytanie czy zimny dolot ma sens przy LPG ??? jak tak to sie zabieram za kompletowanie jak nie to odpuszcze moze ktos ma założone takie cudo w Sunny 1,4 LX 91 rok i niestety gaźnik:/ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAI + BLOS takie jest moje zdanie a praktykuje to nasz kolega co samodzilnie zrobił swapa z 1,4 na 1,6 - dopadnijcie go i dręczcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwasar z kąd wzioleś tą nasadke na monowtrysk ??? ja szukam takiego czegoś już chyba z pół roku !!! a stożek sobie leży w domu na pułce a o blosie nie wspomne !!! :( też myślałem nad takim rozwiązaniem ale na jednym filtrze powietrza . i jeszcze jedno taki elektrozawur gdzie można dostać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod zrobił mi polecony przez Coobcia kolega Przemek. Co prawda wyglądało to trochę inaczej (patrz wcześniejsze zdjęcie w tym temacie) i samochód nie chciał jeździć, ale później doświadczalnie dobraliśmy odpowiednie elementy. Teraz auto śmiga jak odrzutowiec (w porównaniu do serii). Niedługo sprawdzę na hamowni moc i moment.

Ta czapka na monowtrysku prawdopodobnie pochodzi od golfa I, a elektrozawór od Citroena AX diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to jest element podgrzewania dolotu, jak jest silnik zimny to klapka jest uchylona i zasysa poweitrze ogrzane z nad kolektora wydechowego potem sięzamyka i normalnie zimne ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

Ale są chyba jakieś uniwersalene stożki do gazu i benzyny???

Kumpel sobie założył tyle że (podobno) na stożku musi być jakaś obudowa w stylu

qwasar-a na benzynowym. Kumpel ma ten stożek w ... :D polonezie :D

ale mocy mu dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stozek to stozek wyrób uniwersalny... Choć i są dedykowane - najczęściej z adapterami na przeplywomeirz poweitrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem normalny uniwersalny stożek , mikser zostawiłem nad przepustnicą , kolanko 90 stopni , rura 2,5 cala i nadmuch powietrza ze zdeżaka . efekt mnie zaskoczył jest lepiej odziwo elastyczność sie poprawiła na stożku chyba powinna spaść ? jeszcze tylko regulacja gazu i jazda ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no C.A.I. juz u mnie zrobione, jeszcze nie miałem okazji się przejechać i sprawdzic tego wynalazku, wyszło mi to tak:

caionboard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dodatkowo osloniety stozek plastikowa puszka z pierwotnego ukladu po to by przypadkiem silnik nie osuszyl jakiejs kaluzy i taki sposob w moim przypadku odpada ale faktycznie bez tej oslony jest to mozliwe.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma ani oslon nadkoli ani nic, wystarczy że skręce koło :)

Z czasem jednak planuje zamontować nadkola co niestety uniemili operacje czyszczenia filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzisz bez nadkoli to ciekaw jestem jak bedzie wygladal ten stozek po roztopach :lol: zamow sobie takie jak moje, jak chcesz to ci dam namiar natego goscia co je produkuje. 50 za komplet na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie gdzie kupie od ręki w Wawie filtr powietrz K&N do primerki WP11 1.6. Konretnie chodzi mi o zwykły kształt nie stozkowy. W intercarsie nie mają. :grin:

 

[ Dodano: Pią 24 Mar, 2006 ]

Ok moge sie już pochwalić fotkami z moja prowizorką, ale dziala poprawnie :D

q52nz4w8cys8yijh.jpg

g0u8ys7c7n8nesky.jpg

z7qcikvs2xtn7nao.jpg

Musze troszke dopracować szczelność układu i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozwiązanie bardzo proste i ciekawe, na pewno dające Efrkty, ponadto rura karbowana nie zassa wilgoci bo całą woda będzie się zatrzymywać na jej ściankach.

 

Może by tak sprawdzić ten patent na hamowni co :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie jak będzie jakaś ustawka na hamownie to sie pisze!!! Sam jestem bardzo ciekawy jak się to sprawuje . Jeszcze tylko to nieszczęsne EGR.Co do tej rury to jest zwykła kominkowa . Odczucia z jazdy są pozytywne silnik wydaje miły pomruk. Mi sie podoba natomiast mojej żonce nie bardzo hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stAWek zainspirowałeś mnie swoim pomysłem i zrobiłem podobnie tylko dałem rure jak na zdjęciu i fi 60 myśle czy moge dać fi 80 taką samą i musze zostac przy filtrze standartowym poszeżyłem tylko dolot powietrza i miejsce jest inne ale jazda już :D jest http://img117.imageshack.us/my.php?image=zdjcie83st.jpg http://img117.imageshack.us/my.php?image=zdjcie98eq.jpg

http://img91.imageshack.us/my.php?image=zdjcie67dt.jpg

http://img117.imageshack.us/my.php?image=zdjcie65wt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem rurke fi 80 bo innej w tym momencie w sklepie nie było :D . Wczoraj jeszcze dodatkowwo uczszelniłem złacze przy samym filtrze i jest gicik heheheh. Co do filtru to zmieniłem na sportowy bo gdzieś tu w temacie przeczytałem że seryjny może nie wyrobic czy cos tam takiego. Moge cie podpowiedzieć że ja swój kupiłem w sklepie internetowym bo IC nie mieli. Link do sklepu to sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po przerobieniu byłeś u gazownikow na ustawieniu instalki ja mam jedno zastrzeżenia na 2 przy ruszaniu brak mu kompletnie mocy musze podac ze 3000ob zeby ruszył (chodzi o do jeżdzanie do swiateł redukcja na 2 i potem bez zatrzymania jak się tocze ruszyć z 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...