Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem autodiagnostykę i wyszedł kod 55. Jutro wymienię regulator ciśnienia paliwa i zobaczę efekt. Jak to nie pomoże, to zostanie wymiana pompy. Nawet nie chcę myśleć, jeśli i to nie przyniesie efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej to wepnij się trujnikiem miedzy filt paliwa a listwe wtryskową i podłącz do tego manometr wyskalwoany do 6barów i zobacz jakie masz ciśnienie wachy.

na wolnych powinno być ok 2 bary a po dodawaniu gazu wskakiwać na 2,5 - to są wartości wynikające z mojej autiopsji, katalogowo powinno być 2,5 oraz 3 no ale takiego zdrowego przypadku jeszcze nie spotkałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGROWO !!

Ps. nie ma co przygazowywać, wystarczy zdjąc przewodzik podciśnienowy od regulatora paliwa i powinno być 3 bary na sprawnej pompie i regulatorze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z zaprzyjaźnionym gazownikiem. Podsunął mi pomysł, że wtryskiwacz może być zanieczyszczony z racji dużego przebiegu na gazie. Wyczyszczę go i zobaczę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze czyści się ultra dzwiękami... ciekawe ile taka przyjemność kosztuje, na allegro był gość co się ogłąszał - 240zł za 4 szt.

Ale nie mam na niego namairów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra każdy wtryskiwacz jest tak samo zbudowany sama nafta na nic tu zdatna. nafta i ultradzwięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy stosowanie wkładek typu KN z bawełny nasączonej olejem coś daje?W gazetach twierdzą że tak,ale wolałbym się upewnić czy to działa w praktyce,zanim wydam 220zeta

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy stosowanie wkładek typu KN z bawełny nasączonej olejem coś daje?W gazetach twierdzą że tak,ale wolałbym się upewnić czy to działa w praktyce,zanim wydam 220zeta

Dzięki

 

Ja mam taka wkladke, kupilem wkladke bo z filtrem stozkowym byly problemy z montazem,

 

Co do wkladki da ci duzo ale gdy zrobisz CAI, bez niego bedzie raczej nie wyczuwalna roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę załatwię sobie garaż i rozbiorę cały układ zasilania.

Pomysł z myjką do drukarek może być przydatny. Dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy stosowanie wkładek typu KN z bawełny nasączonej olejem coś daje?W gazetach twierdzą że tak,ale wolałbym się upewnić czy to działa w praktyce,zanim wydam 220zeta

Dzięki

 

Ja mam taka wkladke, kupilem wkladke bo z filtrem stozkowym byly problemy z montazem,

 

Co do wkladki da ci duzo ale gdy zrobisz CAI, bez niego bedzie raczej nie wyczuwalna roznica

 

Tez sie zastanawialem nad zakupem takiej wkladki - no i wlasnie jak to jest z nimi?, na forum znalazlem ze taka wladka na seryjnym dolocie jeszcze zmniejsza moc :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6127

 

wynika z tego ze bez przerobek dolotu nie ma co sie pchac w te rzeczy a i przerobic trzeba wiedziec jak zeby bylo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nowa wkladke H&N montowalem razem z instalacja CAI, wiec jak jest na samej wkladce nie wiem. Ale wiem jedno ze komplet wkladka+ zimny dolot CAI daje odczuwalne efekty

 

Jaka dales srednice rury dolotowej?

Myslalem o wstawieniu u mnie ze srednica 75mm, tylko czy to nie za duzo na sunny 1.4 ? Oryginalny dolot ma zdaje sie kolo 55mm. Moglby ktos cos podpowiedziec? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się... Z tego Co pamietam Bort Stosował aluminową 80mm i miał całkiem przyjemne przyrosty mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawia mnie czy jest mozliwosc przerobki mojego N14 gaznik z lpg na ukl ze stozkiem hm filtr seryjnie znajduje sie nad silnikiem mam kolesia ktory by zrobil wiekszosc z kwasowki a filtr stozkowy planowalem umiescic obok akumulatora

pytanko mam wiec jak to bedzie dzialalo bo jest troche przerobek jednak nie tylko podczepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka mozliwośc a jak to będzie działało to nei wiadomo nikt nie mial takiej konfiguracji i nie sprawdzał tego na hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjcie2.jpg

 

bez filtra seria

Zdjcie3.jpg

 

troche inaczej niz Coobcio,bez ciecia,ale dorobione polaczenie+podtrzymanie ktorego nie widac

Zdjcie14.jpg

Zdjcie15.jpg

 

chodzi lepiej,kop jest niezly,moze tez dlatego ze filtr seria wygladal jak z d*py i byl brudny.a jaki dzwiek :lol: nfs po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to moze za estetycznie ale napewno dziala poprawnie, jeszcze jakby to nieco wydluzyć tak żeby wchodzilo w nadkole i z tamtą zasysalo zimne poweitrze to juz wogle bajka by była.

 

NO Dzień wymiany walków w tą sobote co chłopaki :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...