Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Kontrolki napędów się nie "świecą"


zx12cv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

 

mam 2,5 benzyna 2003rok. automat, przed liftem (guziki do przelaczania napedow).

 

pytanie mam takie.

przy "wkliknietym" guziku 2WD na desce nic sie nie powinno swiecic? -u mnie sie nie swieci.

przy "wkliknietym" AUTO nic sie rowniez nie zapala na desce (ale czuc ze napedy pracuja). - a chyba powinna byc zielona lapka na desce zapalona.

przy "wkliknietym"LOCK pojawia sie pomaranczowa lamka na desce z napisem LOCK.

 

przy wlaczniu zaplonu, pojawia sie napis 4WD i LOCK ale obydwa znikaja po chwili.

 

 

vin jeszcze nie sprawdzalem wiec nie wiem jaka mam wersje dokladnie.

na marginesie, auto ma dolozony tempomat pod kiera z lewej strony. ktory mozna "przypadkiem" wlaczyc (przelacznik jest bardzo dlugi) i wtedy auto "samo" nagle przyspiesza.

 

ps. zadalem to samo pytanie ale przy innym watku i teraz sobie pozwolilem jeszcze raz na glownej to dolozyc.

 

pozdrawiam

grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już taki z Niemiec, tydzień temu.

Fartem ma książkę serwisowa z aso nissana i przebieg 147tys. i wszystkie wymiany z etykietami na filtrach itp, więc to też pewnie było w nissanie dokładane.

Mogę zrobić zdjęcie tej "wajchy", trochę dziwnie reaguje. Pedał gazu zapada się w podłogę i auto nagle przyspiesza. Jak sobie na autostradzie przypadkiem "włączyłem" to się można przestraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotki.

Wygląda mi to na jakieś mechaniczne rozwiązanie, skoro pedał gazu zapada się w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zalaczniku trzy foty.

wajcha ma opis w czterech kierunkach (nie widac tego dokladnie na focie)

do gory jest SET+

do dolu jest SET-

do siebie jest MODE

od siebie jest OFF

 

klamka reaguje na SET+ wciagnieciem pedalu gazu w podloge (i slychac delikatny odglos spod podlogi (z prawej strony) jakby prace silnika elektrycznego naciagajacego linke) i przyspieszeniem auta do zapamietanej predkosci (z zredukowaniem) i ta sama klamka mozna w nim zwiekszac predkosc o okolo 5km/godz

SET- redukuje predkosc.

MODE chyba jest do zapamietania aktualniej predkosci.

 

troche ta klamka jest za dluga i udalo mi sie ja kilka razy wlaczyc przypadkiem.

a co z tymi kontrolkami od napedow?

bo w sumie to bylo moje glowne pytanie.

post-95028-0-78172600-1444591570_thumb.jpg

post-95028-0-32326700-1444591578_thumb.jpg

post-95028-0-26030000-1444591619_thumb.jpg

Edytowane przez zx12cv
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik za fotki.

No to ciekawa laga :)

Pasuje trochę do Kamaza, a nie do auta osobowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji AUTO świeci się 4WD na zielono, a w pozycji LOCK na pomarańczowo i 4WD na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pozycji AUTO świeci się 4WD na zielono, a w pozycji LOCK na pomarańczowo i 4WD na zielono.

 

 

no to 4WD tylko na pomaranczowo jak zapalam auto i gasnie po kilku sekundach. a potem juz nie. ta zielona 4WD jest w tym samym miejscu co pomaranczowa 4WD?

LOCK mi sie swieci.

 

uszkodzona lampka? czujnik w skrzyni? czy cos wogole innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona jest obok pomarańczowej, po lewej stronie. Stawiam na żarówkę, skoro czujesz że napędy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo.

 

mam foty urzadzenia tempomatu. jest pod siedzeniem pasazera.

 

jak udało Ci sie dołożyć tempomat? sam to robiłeś?

 

 

 

foty tempomatu dolozylem na koniec watku.

post-95028-0-99880300-1445089982_thumb.jpg

post-95028-0-23407700-1445089992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...